Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Lemi Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Lemi Guven
    Motosiklet
    F650GS (Twin), R1200GSA
    Marka
    Bmw

Erdoğan Bey,

Yaklaşık 8 aydan beri 2011 model F650GS kullanıyorum. Aldığımda motosiklet 11,000 km deydi su an 15,000 e yaklaştı.

Donanım olarak üzerinde standard donanım haricinde sadece motor koruma demirleri takılmıştı. Ben bunun üzerine touring cam, elcik koruma ve akrapovic eksoz ilave ettim. Başka aksesuarlar da var ama bana göre olmazsa olmaz diyebileceğim sadece touring cam ve elcik koruma. Eksoz performans olarak çok bir şey değiştirmiyor sadece daha tok bir sesi var ve 2.5 kg daha hafif.

Motorun kullanımı gerçekten çok keyifli özellikle şehir içinde pizzacı motoruna kıvraklık bakımından eşdeğer diyebiliriz. Ben motoru aldığımda üzerinde alçak sele vardı 1,68 boyla bana bile alçak geliyor o açıdan standard seleyi tercih ederim. Özellikle uzun yoldan sonra eve dönüşlerde kıçınızın ağrıması bence alçak seleyle biraz daha perçinleniyor.

Ben 180km üzerine çıkmadım ama motorun gerek hızlanması gerekse viraj kabiliyeti çok çok iyi. Buna karşılık yakıt tüketimi 3,8 - 4,5 lt arasında değişiyor. Board computer oldukça fonksiyonel. Lastik basınçlarından ortalama yakıt tüketimine kadar herşeyi gayet rahat takip edebiliyorsunuz. Bana göre tek eksiklik mevcut benzin ile yapabileceğiniz tahmini km. Onun yerine yakıt ışığı yandıktan sonra kaç km yaptığınızı gösteren bir sayaç koymuşlar.

Fiyat olarak baktığınızda Borusan da 0 fiyatı 14000 EUR. Ama o fiyata alsanız bile rahat binilir hale gelmesi için yaklaşık 1000 EUR civarı bir masraf etmeniz gerekecek.

Özetleyecek olursam bence hafta sonu kaçamakları ve şehir içi kullanımı için ideal bir motosiklet.

Konu Lemi Guven tarafından (04-06-2012 Saat 21:19 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

Tamda istediğim bilgileri özetlemişsiniz, çok teşekkür ederim.
    Bundan 10 sene önce kısa bir süre vitesli motosiklet kullandım. Motosiklete ara verdikten bir süre sonra da malum istanbul trafiğinden sıkılıp işe gidip gelmek için bir scooter aldım. (100cc honda beat) O günden sonra tekrar zehirlendik tabi. Baktım ki motosiklet çok keyifli birşey yeni yerleri keşfetmek harika, hemen biraz daha büyük bişi aldık ( 150cc Honda Dylan ) Dylan ile 50 bin km nin üzerinde yol yaptım gezmediğimiz yer kalmadı bol bol rota çıkardık, Sonra baktık ki dylan gezip tozmaya yetersiz, uzun yolda araçlar sıkıştırıyor ve tehlikeli oluyor arkadaşlarımın da tavsiyeleri üzerine su an kullandığım 250cc Piaggio Beverly'i aldım. Bu motosiklet büyük tekerlekleri ile bir scooterdan ziyade enduro gibi her yola geliyor. Ancak nihayetinde bir scooter ve sanırım ben artık scooter kullanmak istemiyorum. Fakat scooter'in konforundan rahatlığından kullanım kolaylığından da vazgeçemiyorum. Bu motoru aldığımda birşey taşımak istersem (market alışverisi vs.) nasıl olcak bir motor daha mı olmalı yoksa su an elimdeki kalmalı mı yoksa ne gerek var sat bunu al bmw yi onunla da herşeyi yaparsın gibi aklımdan türlü düşünceler geçiyordu. Race ve naked kullanan arkadaşlarla yaptığımız uzun yolculuklarda onların bagajsızlık yüzünden yollarda çektiği acıları iyi biliyorum.

Ancak tüm bu düşüncelerim ışığında artık son kararımı verdim. Bu motor beni şehir içinde şu an kullandığım motor kadar memnun edecek. Bagaj konusunda topcase işimi görecektir diye düşüyorum. Genellikle şehir içinde kullanmayı planladığım için hafiflik kıvraklık önemliydi. Bu konuda ağırabi olmadığını da gözlemlemiş durumdayım.

Motoru ikinci el almayı planlamaktayım buna ayırabileceğim bütçe 22bin civarı. Dolayısıyla 2008 - 2010 modelleri arasına bakabiliyorum. Yeni modelleri ile arasında ciddi bir fark var mı bilemiyorum ve merak etmekteyim. Zira km ve modeli bi kenara bırakacak olursak aradaki fark neredeyse 10bin tl civarı 2011 modeller 32bin civarında. Öte yandan ilan tarihlerine bakıyorum aylardır satılamayan motosikletler...

Ordinaryus Enduroist Nuri Güzes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET NURİ GÜZEŞ
    Motosiklet
    1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

ben 2005 te sıfır aldım.tabiri caizse eşeğe biner gibi bindim.beni hiç üzmedi.hiç yolda kalmadım.bakımlarını zamanında yaptırdım.65 bin km yapmışım.bunun%95 ini şehir içi ulaşımında kullandım.sanırım bir 10 sene daha götürür beni.daha ne diyeyim.tek sıkıntısı titreşim olduğunu düşünmem.başka motora binmediğim için de bu konuda kıyaslama yapamıyorum.belkide bu durum normaldir.
    Hacı hacıyı Mekkede,Hoca hocayı Tekkede,deli deliyi dakkada bulurmuş.

Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar, almayı planladığım motor hakkında biraz bilgi vereyim, Sahibi bunu verip Triumph Expl. almış. Motosiklet 35bin. km.de. 25bin km de motordaki teknik bir arızadan ötürü motor kısmı garantiden komple değiştirilmiş, 2012 yeni model motor takılmış. Şimdi bu durum beni kıllandırıyor tabi. İyi bir şey mi kötü bir şey mi bilemedim. Motosikletin görünüşünde vs. hiç bir şey yok gayet temiz ve diri görünen bir motosiklet. Sizin ve özellikle bu motosikleti kullanan kişilerin bu konudaki düşüncesi nedir? beni sonradan pişman eder mi?
    Konu ErdoganAktas tarafından (29-06-2012 Saat 06:39 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

motor araba ev hepsi birazda kısmet şans işi ,fabrikadan çıkan onca motor arasından,bi tanesinin motor saplamasını gevşek sıkarlar oda senin şansına sana düşer olur sorunlu motor,sonuçta kul yapısı,ben memnunum,hafta sonu bursadaydık sol tarafınada mıcırda kaydırıp yatırdım kaldırıp devam ettim 500 km hık demedi.3 gündürde 320 km daha yapmışım üzerine,tuzunu yağını hesap edersen yemek yapamazsın.kendini kanıtlamış bir marka ve motor parça sıkıntısı hiç yok.e daha ne olsun yamahada 3 ay şim beklemiştim.sibop ayarı için.

Ordinaryus Enduroist Nuri Güzes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET NURİ GÜZEŞ
    Motosiklet
    1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

ben motoruma aşık oldum arkadaş.bide üstüne üstlük 50 lira ile şehir içi 300 km üstü yol yapıyom.bundan iyisi malatyada kayısı
    Hacı hacıyı Mekkede,Hoca hocayı Tekkede,deli deliyi dakkada bulurmuş.

Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

Dün Borusan İstinye'ye gidip motor hakkında bilgi aldım. Motosiklet borusanda test aracı olarak kullanılmış. 25bin km de denge kolundan ötürü motor kilitlenmiş. Fabrika ile yazışmışlar ve komple yeni motor gönderilmiş, 2011 ocak ayında değiştirilmiş. Sonra da şu anki sahipine satılmış. Sahibi 12bin km kullanmış sıkıntısı yok. 30binde bakıma girmiş ve şu an motor 37bin de.

Tabi test aracı olarak kullanılmış olması, motorun komple değiştirilmiş olması, muayene sırasında dert açar mı, motor numarası farklı şase farklı, muayeneye girdi mi bilmiyorum, dün sormayı unuttum. Neyse.. bu gibi durumlar ileri de satmak istediğimde işimi zorlaştırır mı bilemiyorum. Ben geçmişini duyunca biraz işkillendim. Öte yandan ne yapsam bilemedim tabi.. sonuçta onca para veriyorsunuz.
    Konu ErdoganAktas tarafından (29-06-2012 Saat 06:37 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye natre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERTAN SARIKAYA
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Bence içinize sinmeyecek motorsikleti asla almayınız.. Mutlaka başka bir yerlerde kısmetiniz sizi bekliyordur..
    Ertan SARIKAYA
    '08 1200GS - İSTANBUL

Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

Bende aynı fikirdeyim, tam artık alabileceğim diye sevinirken insan biraz üzülüyor ama macera yaşamamış temiz bir motosiklet almak en doğru karar olacak. Ve haliyle biraz daha bekleyeceğim. Sahibinden.com da uygun bir motosiklet yok su anda.. 2008 model yeni kasa bildiğiniz bir motosiklet varsa haberim olsun

Enduroist Üye Lemi Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Lemi Guven
    Motosiklet
    F650GS (Twin), R1200GSA
    Marka
    Bmw

Erdogan Bey sanirim Mototal deki gri F650 ye talip oldunuz. Acikcasi motor gayet iyi gorunuyor. Motor degismesini acikcasi ben avantaj olarak goruyorum. Ayrica test motoru olmasi da bence dert degil. Su an kullandigim F650 Borusan in test motorlarindan biri 11000 km de aldim 16000 km ye geldi su ana kadar bana hic bir sorun cikarmadi. Bence Mototal le konusup test edin icinize sinerse kacirmayin derim. İstedikleri fiyat gercekten cok makul. O fiyata kolay kolay 2008 model bile olsa bulabileceginizi sanmiyorum. Ayrica motosikletin uzerinde canta, gaga koruma ve elcik koruma var nerden baksaniz 1500 TL aksesuar masrafindan sizi kurtarir.

11. Lemi Guven, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (22-12-2016)

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu