Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 90 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye MutluNakipoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mutlu Nakipoğlu
    Motosiklet
    KLE500
    Marka
    Kawasaki

hahahaha amca çok iyi anlatmış

Enduroist Üye MutluNakipoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mutlu Nakipoğlu
    Motosiklet
    KLE500
    Marka
    Kawasaki

bu arada muayeneyi güzel atlattım. 2014'e kadar kafam rahat.D

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Şasi numarası 17 hane olmalıymış , pegasonun 7 hane. Eski usul noterden satışı yaptık , ruhsatı çıkaracağım. Memur bunda bir yanlışlık var 7 hane olmaz şasi dedi , git TÜV e baksınlar tespit tutanağı düzenlesinler gel.

Gittim motor numarasını bulamadılar , mühendisler odasına gönderdiler TÜV den. Yahu motor numarasında sıkında yok , şasi için geldim dediysem de dinletemedim.

Mühendisler odasındaki bi oda dolusu mühendis indi motorun başına bulamadılar. Pazartesi gel proje çizeceğiz , yeni numara basılacak dediler.

İşte ilk o zaman internetten Pegaso650'nin servis ve user manuelini indirdim Pazartesi gittim bi oda dolusu mühendise bakın motor seri numarası burada dedim. Hep bir ağızdan hımmm dediler.

Akabinde muayene istasyonuna devam. Motor numarasını bulduk ya , şasi zaten gözüküyor. Yazdılar motor numarasını , şasi numarasının başınada şasi model kodu ve Aprilia yazısını eklediler.

7845214ApriliaLALKC12F5D3058934 diye bir şasi numarası oldu.

Emniyete geldim , görevli memur oha dedi bu ne lan , sığmaz bu buraya git adam gibi yazsınlar şunu...

Tüv e geri döndüm. Adam gibi yazdılar ;

APRİL12F5D3058934

Eskaza motoru çalıştırıpta satmaya kalksam ömrüm emniyette tüv de geçecek billa

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Kıdemli Üye AkınGüngör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akın Güngör

Amcanın özeti çok iyi... İstemiyorum ben böyle avrupayı, sanki bu yollar avrupa mı

Araç kayıt sırasında benim egzos mauyene belgemi düşürmüşler. Tabi ben de evrakı göremiyorum ya, vatandaşa her şey yasak. Randevum olmasına rağmen yaklaşık 20 dakika gecikme ile aracımı muayeneye aldılar. Sen dediler binanın dışından arka tarafa dolaş, orada aracını bekle. Yağmur altında söylene söylene binanın dışından dolaştım. Tabi hayatımıza bu standardı getirerek bize hizmette sınır tanımayanlara minnetlerimle birlikte. On beş dakika sonra arabamı bir adam getirdi, otomatik vitesli aracım, durmadan daha el freni çekti, vitesi boşa attı, kapıyı çarparak indi... Zaten kan beynime sıçramıştı o an, sanki babasının malını kullanıyor hayvanat... Neyse dedim ki direk dalmadan bir lafını dinleyeyim, beyimiz benim plakamı söyledi. Benim dedim araç. "Evraklar koltukta, senin egzos muayenen yok, buraya nasıl geldin hayret. Senin arabayı bağlatacağım." dedi. Ulan ecelin gelmiş tamam, caminin duvarına az önce i.....şsin, hatta son yaptığın hareketle iyice de sıvamışsın da neyi bağlatıyon diyerek benim karadenizli sigortamın atmasıyla birlikte..... Şiddeti seven biri değilimdir de aslında ama o yağmurda zaten nevrim dönmüş, arabama babasının malı gibi davranmış bir de tehdit ediyor.

O arabayı bağlatma da bak ne oluyor dedim, çağırın o müdürü buraya dedim. O müdür bu masaya gelecek uleyn... Bir sürü kavga gürültü. Elbette böyle insanlarla muhattap olmak zorunda kaldığımdan hicap duyuyorum. Müdürün odasında sakinleştikten sonra konuşmaya başladık, benim egzos muayene kağıdımı kayıt bankosunda masanın altında bulmuşlar. Özür dilediler vs vs vs...

O gün müdüre de söylediğim gibi bunlar Alman menşeli bir firmada çalışmakla kendilerini bizden ayrı gören sıradan insanlar. İnisiyatif kullanmanın ne demek olduğunu bilmeyen, saygısız, hadsiz insanlar. Elbette hepsi böyledir diyerek genelleme yapılamaz ancak maalesef bu kültür yerleşene kadar biz çoook sıkıntı çekeriz.

Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Muayene istasyonunda yaşananlar genellikle sıkıntılı şeyler ama benim Pegaso ile maceramın TÜV Turk kısmı son derece keyifliydi. Herkes seferber oldu ve o kadar düzgün konuşmalar yaşanıyordu aramızda bir an kendimi cennette sandım.

Her kötü anımızda birilerini tenzi ederiz ya hah işte bu arkadaşlar o tenzi edileceklerdendi.

0 532 4258807

.

Enduroist Kıdemli Üye AkınGüngör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akın Güngör

http://www.youtube.com/watch?v=j-OKn...feature=g-vrec

Bizim amca yine konuşmuş Ancak yorumlardan anladığım kadarı ile kendisi tiyatrocu imiş vs vs vs vs...

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ünsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şasi numarası 17 hane olmalıymış , pegasonun 7 hane. Eski usul noterden satışı yaptık , ruhsatı çıkaracağım. Memur bunda bir yanlışlık var 7 hane olmaz şasi dedi , git TÜV e baksınlar tespit tutanağı düzenlesinler gel.

Gittim motor numarasını bulamadılar , mühendisler odasına gönderdiler TÜV den. Yahu motor numarasında sıkında yok , şasi için geldim dediysem de dinletemedim.

Mühendisler odasındaki bi oda dolusu mühendis indi motorun başına bulamadılar. Pazartesi gel proje çizeceğiz , yeni numara basılacak dediler.

İşte ilk o zaman internetten Pegaso650'nin servis ve user manuelini indirdim Pazartesi gittim bi oda dolusu mühendise bakın motor seri numarası burada dedim. Hep bir ağızdan hımmm dediler.

Akabinde muayene istasyonuna devam. Motor numarasını bulduk ya , şasi zaten gözüküyor. Yazdılar motor numarasını , şasi numarasının başınada şasi model kodu ve Aprilia yazısını eklediler.

7845214ApriliaLALKC12F5D3058934 diye bir şasi numarası oldu.

Emniyete geldim , görevli memur oha dedi bu ne lan , sığmaz bu buraya git adam gibi yazsınlar şunu...

Tüv e geri döndüm. Adam gibi yazdılar ;

APRİL12F5D3058934

Eskaza motoru çalıştırıpta satmaya kalksam ömrüm emniyette tüv de geçecek billa
    Dİrek şasi noyu yazman sakat olmasın ünsalım.. ;) klon yersin bak (:
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

aynen ünsal forum dışardan okumalara açık bence oraları yıldızla...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Hehehehe yer mi hiç trakya çocuğu beya kriptolu o numero

0 532 4258807

.

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

madem motora biniyonuz cekeceniz biraz eziyetcik bea

Sayfa 4 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 ... SonuncuSonuncu