Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Soykan Karataş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Soykan Karataş
    Motosiklet
    99 BMW R1100 GS
    Marka
    Bmw

Standart İki Motosiklet Arasında Kararsız Kaldım

Merhabalar

Uzun zamandır hayalim olan GS serisine yakında ulaşmak üzereyim fakat gel gelelim kararsız kaldım.Kararsız kaldığım motosikletler: BMW R1100 GS ile BMW F650 GS.

Bu iki motosikleti tercih etmemde ki ana etmen ABS.Gönlüm telelever, paralever gibi sistemleri olan BMW R1100 GS'den yana, fakat 2. el alacağım için olaya biraz temkinli yaklaşmak zorundayım.

Bir tane R1100 GS buldum; 96 model 99 gümrük çıkışlı, 106.000 km'de.Baskı ve fren balatası yeni değişmiş.Muayenesi kış boyunca yattığı için bitmiş.Akü masrafı var.8500 civarı anlaştık.Yanında topcase ve orjinal BMW çantalarını da verecekmiş.

Bir tane de bütçeme uygun F650 GS buldum.Ayrıntılarını bilmiyorum konuşmadım.

İlan linki: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77321224/detay

Risk almak gibi bir huyum yoktur ve emin olmak zorundayım.İkisi arasında çok kararsız kaldım.Kararsız kalmamda ki tek neden aslında F650 GS'nin yakıt tüketiminin R1100 GS'ye nazaran azlığı.

Kilometre ve model takıntım yok, sonuçta BMW'den bahsediyoruz.Fakat bazı şeyler BMW olmasına rağmen değişmez.İlla sorunlar çıkacaktır zamanla model ve kilometreye bağlı.Buna razıyım ama bu sorunlar boyumu aşacak bir şekilde olursa işim zor

Hangisini önerirsiniz acaba? BMW R1100 GS'yi eğer yanımda usta yokken almak zorunda kalırsam nelere dikkat etmeliyim?.Saatlerdir internette araştırma yapıyorum fakat ne kadar öneri ve düşünce gelirse o kadar iyi olur kanaatindeyim.Önerilerinizi, tecrübelerinizi ve uyarılarınızı benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Hepinize kazasız ve belasız sürüşler diliyorum, tekeriniz düz bassın.
    Konu Soykan Karataş tarafından (10-08-2012 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Soykan bu iki motor ayrı amaçlar için üretilmiş motorlardır 1100 biraz ağır fakat iki kişi/tek kişi uzun yolu çok keyifli bir makinadır f650 ise daha ince yapılı hafif kolay kullanımlı tek kişi ile uzun yolada gelebilen şehir içindede kullanılabilen az yakıt tüketen bir makinadır (bu rada 1100 ile şehir içi trafikte zorlanırsın ) seçim senin motoru alma amacın ne ise ona göre motor seçimi yapmalısın..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Katılımcı Üye Görkem Gürdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Görkem Gürdoğan
    Motosiklet
    R1100 Gs
    Marka
    Bmw

Bende servis konusundan fikirlerimi paylaşayım..

1100Gs'i düzgün bir BMW servisi dıışında "HİÇBİRKİMSEYE" yaptıramazsın çünkü ince ayar isteyen makinadır, kesinlikle dokundurtmaman da gerekir.F650Gs'i işini bilen bir japoncuda yapabilir illada BMW servisine gitmene gerek yoktur.Buda servis fiyatı olarakta seni daha aşşağıya çekecektir.

95' BMW 1100GS

Isim
    Soykan Karataş
    Motosiklet
    99 BMW R1100 GS
    Marka
    Bmw

Gerek keyif, gerekse ulaşım için kullanıyorum.Son 1.5 yıldır toplu taşımaya bile binmişliğim yoktur, yaz kış her yere motosikletle gidiyorum.R1100 GS'nin şehir içinde biraz sıkıntı yaşatacağını aşikar.Fakat boy ve kilom olsun motosikleti sürüş tarzım olsun bana pek sıkıntı yaratmayacağı kanaatindeyim.

Servis olarak Borusan'a muhtaç olmak biraz vahim bir durum olsa gerek.Malumunuz Borusan hakkında bir çok olumsuz düşünce var ekonomik yönden.

Aslında kafaya şehir içi yakıt sarfiyatına takmış bulunmaktayım.En önemlisi problemsiz olması.Yani her an birşey olacak korkusundan sıkıldım eski Çinli motosikletim sayesinde.

Diyeceksiniz ki yakıt sarfiyatı ve diğer masrafları düşünüyorsan BMW ile işin ne? Bir bakıma doğru fakat bütçem dolayısıyla en iyi tercih bu ikisi olarak düşündüm.

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

Aralarindaki yakit farki bence konfor farkini kapamaz... Ben 1100 derim neden alman muhendisligi kalitesinde f650 ise Almanlar tarafindan uretilmis japon motoru... 1100 satmaninda daha kolay olacagini dusunuyorum ilerde 1100 e karar verirsen ibo ya gostermeden alma
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Isim
    Soykan Karataş
    Motosiklet
    99 BMW R1100 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aralarindaki yakit farki bence konfor farkini kapamaz... Ben 1100 derim neden alman muhendisligi kalitesinde f650 ise Almanlar tarafindan uretilmis japon motoru... 1100 satmaninda daha kolay olacagini dusunuyorum ilerde 1100 e karar verirsen ibo ya gostermeden alma
    Keşke usta birine gösterebilsemde içim rahat rahat alsam.Motosiklet Kastamonu'nun bir ilçesinde olduğu için bu konuda biraz sıkıntı var.Şimdiden arıyorum birilerini.

Final drive dahil bütün aksamları nasıl kontrol edeceğimi öğrenmem gerekiyor.En çok bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Soykan 1100 ilandan kalkmış, 650 yi düşünüyorsan bakımlarını yapan motoek Mehmet arkadaşımdır. İstersen senin için sorarım

Isim
    Soykan Karataş
    Motosiklet
    99 BMW R1100 GS
    Marka
    Bmw

Gerçekten çok iyi olur, çok teşekkür ederim.Eğer R1100 GS alınmayacak gibi çıkarsa o na yönelirim.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

0532 2652313 ten beni ara konuşalım

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

Abi konusucan adamla istanbulda ustama gostermeden alamam diyecen benzinin benden buyur oklerse ustam birakip gidersin de. Bu olmaz baska olur ama Kim ne anlatirsa anlatsin sen baksanda tam anliyamazsin bence.
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu