Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Standart 5 ağustos 2012 karaburun - solo

bu pazar gününü değerlendirmek için cumartesi gününden beri konuşuyorduk aslında ama uyuya kalma vs sebeplerden ötürü buluşamayıp, 07 çıkışlı planladığım gezimi 0830 çıkışlı olarak hedef karaburun şeklinde başlattım. (resim 1)

beşiktaş merkezden dolmabahçe-tüneller-kağıthane-çevre yolu rotasıyla hasdal kemerburgaz yolu üzerinden öncelikle göktürk'e girerek hem depomu fulledim hem de abgs'yi kontrol ettim bir alternatif çıkar mı ya da katılan olacak mı diye ama sonradan zaten gördüm ki herkes uyumuş bu sabah (resim 2)

bu arada hazır fullemişken yakıt tüketim ortalamamı hesapladığımda 4,8 lt gibi bir rakama ulaştım, şehir içi şehir dışı şeklinde. xl700 ile ilk hesaplamam oldu bu, çok da kötü değil gibi geliyor bana.

tekrar yola düşüp tayakadın sapağına geldim ve burada telefonu kontrol ettiğimde cömert'in mesajı gördüm ama biraz geç kalmışım maalesef, hazır durmuşken bir foto da burada yakaladım. (resim 3)

fotoda da görüleceği üzere ilerideki yol toprak ve herhalde eski yol burası deyip devam ediyorum duble yoldan. biraz ileride zaten duble yol sona eriyor ve bundan sonra yol tek şerit, ufak tefek yol çalışmaları var ama yollar tenha, yavaş bir tempoda gezerekten, orman yolu ve tatlı virajlar ile karaburun'dayım. (resim 4)

oturup kısa bir kahvaltı yapıyorum. melemen, bir büyük bir ufak çay ve sınırsız ekmek 10 tl. fena değil. (resim 5)

karaburun gerçekten de görmesen de olur bir yer ama maksat yol yapmak, biraz dinlenip dönüş yoluna çıkıyorum. yeniköy'e kadar sahilden gidip içeri kıvrılıyorum. geldiğim yoldan değil de bir paralel yoldan tekrar duble yolu bulup dönüş yolu. rota tekrar tüneller üzerinden beşiktaş. (resim 6)

kısa bir tur oldu ama haftaya biraz daha uzun yol yapmak üzere küheylan ile vedalaşıyoruz. google maps hadisesini ise henüz çözemedim, onu da eklerim artık bir ara.

yol ile ilgili de bir iki ufak not : yol üzerinde belediyenin bir katı atık tesisi var, çok kötü kokuyor o bölümü yolun ama çok kısa sürüyor. bir yerde heyelan bölgesi vardı, epeyce kötülesiyor yol ama o da en fazla 500 mt sanırım, işaretlere dikkat etmekte fayda var. yine duble yol üzerinde bir yerlerde çimleri suluyorlardı, yol sırılsıklam olmuş, epeyce uzaktan fark edince sorunsuz atlattım orayı. yolda iki defa radar gördüm bu arada, bir gidişte bir de dönüşte. karaburun civarında bazı yollar kapalı, bir iki toprak yola girmek zorunda kaldım bu yüzden ama sorun olmadı çok şükür. ön cam yetmiyor, ilave bir şeyler yaptırmak lazım, bakacaz artık.

şimdiden iyi haftalar herkese.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Tekerinize saglik ramazan dolayisiyla " cevrimdisi" olan sahsima okumak guzel geliyor gezilerinizi

Not : bir cumlenin anca bu kadar icine edilir duzeltmeyecegim ibret olsun

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Ahmet güzel gezi olmuş baba tekerine sağlık..

Melemen'i nerede yedin la ? canım istedi wallahulazim

Enduroist Üye MutluNakipoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mutlu Nakipoğlu
    Motosiklet
    KLE500
    Marka
    Kawasaki

haftasonu hiç biyere cıkmadım içim gitti. İyi haftalar

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

valla ismini bilemiyorum da tekrar gidersem bulurum yerini

Enduroist Üye dekk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    kemal yener
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Karaburunda hanimeli restaurant var, mevsiminde kuyuda kalkani meshur aklinizda olsun.

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

keyif almışsan ne mutlu