Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 17´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Zacharias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

peki arkadaşlar linkteki motor için düşünceleriniz nedir. Bu bütçe ile yukarıda kullanıma yönelik anlattıklarım ışığında önerebileceğiniz daha iyi bir seçim olacağını düşündüğünüz motorlar var mı?

Transalp in üretimden kalkması satarken bir dezavantaj oluşturur mu?
    I want to know God's thoughts, the rest are details.

Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Yarın banka ile görüşeceğim. İlandaki motoru büyük ihtimalle alacam gibi görünüyor bir aksilik olmazsa.

Gelişmeleri buradan haber veririm. Sonunda enduro hayatına giriş yapabileceğim diye umuyorum.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

üretimden kalkan bazı modeller ve uretım yılları o makıneyı efsane halıne getırır hıc sıkıntı olmaz bkz. africa twin, bmw r 1150 gs adventure(2005) vs.

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Bugun bankaya kredi basvurusu yaptim. İlandaki transalpi bir aksilik cikmazsa aliyorum. Dusunmenin sonu yok. Sahibi Bulent abi de harika bir insan cikti. Bu aksam bulustuk gorustuk sohbet ettik iyi ki tanimisim.

Enduroist Kıdemli Üye HüseyinKARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hüseyin Karaaslan
    Motosiklet
    DL 650
    Marka
    Suzuki

şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız uzuun kmler kullanmanırsın umarım =)

bende baharda değiştirmeyi düşünüyorum, benimde aklımda ki motorlar aşağı yukarı aynı gibi.. fiyat aralığıda öyle..
    2008 model 650 gs
    nc700x
    transalp 700
    xtz 660 tenere..

aslında tenerenin tipine çok hastayım.. biraz yüksek olsada küçük modifikasyonlar ve biraz çaba ile üstesinden gelinir gibi.. ancak kullandığı motor xt 660 r ile aynı.. bu sıra abimin xt660r'ını aldım deneme amaçlı ve bir süredir kullanıyorum.. malesef çok fazla titreşim var bana göre.. özellikle 120yi geçince sapıtıyor.. (2005 modeldi sanırım) acaba xtz 660'da titreme aynı düzeyde mi? yoksa azaltabilmişler mi.. deneme fırsatım olmadı malesef..

nc700x çok az yakıyor.. tipide güzel.. yeni.. ama pek araziye gelmez gibi..

transalp 700 biraz daha fazla yakıyor ama güzel bi alternatif.. hernekadar üretimden kalkmış olsada çift silindir olması çok güzel bir avantaj.. özellikle titreşim yönünden

bmw 650 gs.. e bmw işte fazla söze gerek yok (:

her ne kadar bahara daha çok olsada ara sıra bakınıyorum.. alacağım zaman aklımda soru işareti kalmasın..

xtz 660 tenerenin titreşimi konusunda beni aydınlatabilecek var mıdır ki?

Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Arkadaşlar Transalpi aldım ilandaki. Pazartesi işlemleri halledeceğiz. Heyecan ve huzur var içimde.

Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

hocam hayırlı olsun bende 3.5 sene scooter kullandıktan sonra (x9 250 ve silverwing 400) yaklaşık 1 ay önce 2011 model çift renk transalp aldım şu ana kadar bir memnuniyetsizliğim yok tabi bunun %80 i vitesli bir motora geçmiş olmanın verdiği keyif ve heyecan çünkü motoru her seferinde daha iyi tanıyabilmek için yeni bayramlık almış çocuk gibi hergün binmek istiyorsun yeni şeyler denemek istiyorsun (rampa kalkışı,vites küçültme,panik fren durumu gibi)bende diyebilirim ki kesinlikle vitesli motorlar scooterlardan daha kontrollü ve daha dengeli bana binenler söylerdi de inanmazdım sende göreceksin ki fren konusunda scooterlar bir cacık değilmiş dengede oldukları gibi...ama rahatlık konusuna gelince ee hepsi bir arada olmuyor tabi ama ben memnununm halimden.bu arada öyle dendiği gibi yok 6 lt yok 6.5 lt yakar gibi şehir efsanelerine inanma bu kullanıcıdan kullanıcıya değişir ben hergüm koşuyolu maslak trafiğinde işe gidip geliyorum düm aldığım benzin ölçümünü sana vereyim 9.099 lt benzin aldım yapılan km 198 km şehir içi ve halen altta 3 tık vardı otur sen hesap et rahat trafikte rahat sürüşte yaktığı işte hesap ortada 4.5 ile 4.8 lt ee benim 400 lükte bu değerleri yakıyordu onun için bence sıkıntı yok yani eline hakim bir sürücü isen bir depo ile şehir içinde sanırım rahatlıkla 260 -280 km yi bulursun...ama depo dip yaparsa genelde ben tek tık kalınca benzin alırımki dipteki tortuyu çektirmeyeyim diye..Vitesi 3500 - 3800 devirde değiştirir isen vede bu değerlerde tutarak en fazla 4200-4500 devirlerde kalırsan harcayacağın değerler bunlar ama ne kadar basarsan bas yaktıracağın maksumum yakıt 5.8 ile 6.0 lt olacağı kanısındayım...Artcı konusunda bilgim yok çünkü artcılı kullanım yapmıyorum.bu arad ben ilk aldığımda sıkıntıya düştüğüm durum hararet olayıydı yani motor düşük süratte uzun süre kaldığında vede yoğun tarafikteysen direkt olarak 101 ve 102 derece sıcaklığı anında görüyor ve fan açıyor alttan inanılmaz bir sıcaklık alacaksın servise sorduğumda bu değerlerin normal olduğunu söylediler bir müddet sonra alışıyorsun ve motoru sürekli olarak yoğun trafikte gider durumda tutmaya çalışınca sıcaklık 96-98 lere iniyor yürüyünce sıkıntı yok 4000-4500 devirde sıcaklık 77-78 derecelerde seyrediyor arka frenine daha neüz çok fazla güvenemiyorum ama scotera göre çok üstün tabi ama en güzel yanı zaten trafiği uygun süratte seyreder motoru panik fren durumuna getirmezsen önceden trafik durumuna göre vites küçülterek motor kompresörü ile süratini ayarlayabildiğinden arka frene deön frenede ihtiyaç duymuyorsun...kazasız belasız inşallah iyi günlerde kullan...

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12