Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Güle güle kullan iyi günlerde kazasız belasız,birkaç foto koyarsın artık..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

hayırlı olsun

Enduroist Üye ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bugün zorunlu trafik sigortasını araştırdım dumur oldum. Groupama 320, Anadolu 270, Ergo 200, Liberty 170 tl fiyat verdi. Kapsamları aynı olduğundan Liberty i tercih ettim. Ergo Kasko 1550 tl fiyat verdi.

Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

Motoruma yeni yeni alışmaya başladım. Daha önce ne araba ne de vitesli motor deneyiyim pek olmadığı için dur kalklarda epey zorlandım ama artık 3'uncu vitesle bile rahatça kalkar hale geldim Yol yapmak acayip keyifli. Eskiden çukur görünce kaçacak delik arar, zoraki düşünce de küfürler yağdırırdım. Şimdi ise gözlerim yolda çukur arıyor olsa da girsem diye.. ne keyifliymiş böyle amortisörlerle çukurlardan geçmek! Henüz 5. vitesi pek görmedim. Bugün IstanbulPark'ta biraz motorun sınırlarını görmek istedim, tırstım! .
    Scooter sessizliğinden sonra bundaki vites geçişleri zincirden gelen şakır şukur sesler biraz tuhafıma gitmiyor değil. Önceki motorumdaki elcik kontrolleri (sinyal korna vs) alışkanlığım bunda da devam ediyor böyle olunca kornaya basmak yerine sinyal veriyorum Sinyal kontrolleri için elin biraz sinyalleri arıyor, sinyal kapatacağın düğmeyi arıyor. korna nerdeydi lan diyorsun.. Şimdilik izlenimlerim böyle. Biraz daha yaşadıkça ve tecrübe ettikçe anlatmaya devam ederim.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Eeeee fotolar nerede ??
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Egitim alirsaniz kasko fiyatlarinda ciddi indirimler oluyor.
    1 tasla 2 kus vurursunuz.

Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

http://www.enduroist.com/forum/album.php?albumid=187 buraya bi kaç fotoğraf ekledim. ;)

Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

Burada F650GS Twin kullanan kimler var acaba?

Kullanmaya başlayalı yaklaşık 1.5 ay oldu. Arada eski motosikletimi kullanmaya çalışıyorum tuhafıma gidiyor. Beynim artık bu motosikletin özelliklerini davranışlarını kabul etmiş olmalı ki diğerini reddediyor .

El kontrollerine hala alışamadım. Hala sinyal verecekken, kornaya basacakken, selektör yapacakken düğmeleri karıştırıyorum. Yerleşim düzenini hiç kullanışlı bulmuyorum ama alıştığımda ne olacak bakalım. Aynaları çok küçük buluyorum arkayı görmek çok zor. Özellikle kör nokta dediğimiz 4-5mt gerimde ki aracı hiç görmüyorum. Avrupa da takip mesafesi korunduğu için aynalar da 30mt gerini rahatlıkla gösteriyor ama burası Türkiye. 30-70mt geriden takip etsen "niye gitmiyon!" diye yolda çevirip döverler adamı. Bu nedenle çok zaman aynaya yaklaşıp geriyi kontrol etmek veya kafamı çevirip arkama bakmak zorunda kalıyorum. Hele ki hızlanınca görüntü tamamen gidiyor, vibrasyon ve titreşim yüzünden.

Benzin tüketimi ayrıca merak ettiğim bir konu. Benimki şu an 100 km de 4.6 yakıyor. (Gozretgelerde görünen) Bu normal mi çok mu bilemedim. Bu nedenle özellikle İstanbul trafiğinde bu motosikleti kullanan arkadaşlarla konuşmak istiyorum. Motosikleti yanlış devirlerde ve yanlış viteslerde kullandığımı bu nedenle daha fazla yakıyor olabileceğini düşünmeye başladım. Benzin 5 lira olunca insan ister istemez ekonomiyi de düşünmek zorunda kalıyor. Trip metreye göre genelde 8lt benzin ile 200/220 km yol yapmaktayım.

İlk günlerde orjinal arka çanta yerinden çıkıp yolda yuvarlanıyordu sürekli çıkarıp takmayacağımı düşünürek aparatına alttan vidaladım. Sonradan öğrendim ki bu çantalarda kronik problemmiş bu durum. Millet birbiriyle dalga geçiyor bu konuda. Umarım yan çantalarda aynı sıkıntı yaşanmaz. Onları sadece uzun yolculuklarda kullanmayı düşünüyorum.

Şu an kullandığım lastiklerin ömrü bitmek üzere. Tez vakitte parayı bulursam değiştireceğim. Michelin mi Bridgeston mu alınmalı bilemiyorum. Sanırım en iyisi Metzeller'miş. Ama kullanlardan birşey duyamadığım için benim için birşey ifade etmiyorlar. Ben 4 mevsim asfalt yolda kullanabileceğim, beni üzmeyecek bir lastik arayışındayım.

Motosikletimi kontrol eden usta zincirin bollaştığını ve değişim zamanının yaklaştığını söyledi. Arka tekeri biraz geriye alarak zinciri az da olsa gerdi. Bu duruma pek alıştın değilim düşük hızlarda zincirden gelen bu ses herkeste var mı? bu normal birşey midir? Yoksa zincir yenilenince bu ses de gidecek mi? Sesi duydukça debriyajı sıkıyorum haliyle ses de gidiyor ama bu iyi bir şey mi, kötü bir şey mi bilmiyorum. Kasım ayında Honda Eğitim Merkezinde güvenli sürüş 2 eğitimini almayı planlamaktayım. Vitesli motosikleti ilk kez kullandığım ve otomobil hiç kullanmadığım için bu vites debriyaj olayında bazı şeyleri yanlış öğrenip alışkanlık kazanmakta pek istemiyorum.

Yolda giderken insana güven veriyor. Sürüşü son derece keyifli. İstanbul'un bozuk yolları için ideal. Artık yoldaki çukurlardan korkmuyorum. Ancak trafikte kullanmak çile veriyor insana. Yanımdan zig zag yapıp uzayan scooterlere imrenerek bakıyorum Aynı kıvraklığa henüz sahip değilim. Scooterde bu iş daha kolay oluyordu. Aynı şekilde vitesli motosiklet kullanan kuryeler ve bazı abilerimiz de yok değil. Onların da ellerinden öpüyorum, bu konuda pişmeyi bekliyorum. Zaman içinde alışacağımı umut ediyorum.

Yazdıklarımdan yeni motosiklet kullanan biriymişim sanabilirsiniz. Ancak uzun zamandır motosiklet kullanıyorum ben. Sadece bugüne değin kullandığım motorların hepsi scooterdi. Ve malum kullanımı da son derece kolaydı. Aynı zamanda kıvrak. Haliyle böyle bir motosiklet kullanmaya başlayınca her şeye yeni baştan başlamış gibi oluyorsunuz.

Şimdilik benden bu kadar, sorularım için sizlerin yanıtlarını bekliyor olacağım.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Mesajlarınızı okuyunca ben de yazacaktım. Şakir sakur ses zincir degisim zamanını gösterir diye, payınız varmış ki ustanız zinciri germiş biraz.
    Lastik secimi için önerilerim var burada. Tekrardan hayırlı olsun.
    Bazı seyleri yanlış oturtmadan gs2 den önce art moto ile bir görüşün onlardan egitim alın, kontroller için daha faydalı ve doğru olacaktır, kontrollere alisamamaniz bence oturuş duruş bilekler kolların durumu ile alakalı olabilir. Sadece bir kere f800 test sürüsü yaptım ve kontroller benim motora göre apayrı olmasına rağmen bir kere yanlış butona basmadım.
    Nacizane olarak tavsiyelerim bunlardir.

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

öncelikle hayırlı olsun,
    motorun km si nedir bilemiyorum ama çok yakması tamamen motora yabancı oluşunuzdan olabilir.ve tavsiyem motorsikletinizi kesinlikle 1. vites haricinde kalkmaya zorlamayın.son olarak lastik michelen derim ben,birde motorla bütünleştiğinizde o motorun kıvraklığına siz bile şaşıracaksınız ben yeni zincir aldım dün eskisi biraz daha idare eder kullanırım derseniz verebilirim.

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu