Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 50 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4046474849505152535460100150550 ... SonuncuSonuncu
491 den 500´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, an itibariyle Altunizade'de yağmur başladı ve ben yola çıktım. 5 dakikalık kısa yol süresince 2 yeni tecrübem oldu taze taze paylaşayım dedim. Yeni yağmurun başladığı anda asfaltın zaten daha kaygan olduğunu biliyordum, mesele ne kadar olduğu idi. Kırmızı ışıkta 2nci viteste iken durmaya çalışınca ilk defa ABS devreye girdi. Arkasından park edeceğim yere yanaşırken yaklaşık 20 metre civarında mermer ve fayans üzerinde sürmem gerekiyor. Zaten kaygan olan bu zemin yağmurda çok eğlenceli olmuş. Başıma geleceği bildim için temkinli gittiğimden bir sorun yaşamadım ama gaza azıcık dokununca hemen ufak bir kıç atma eylemi yaşadık. Bu tarz kendinizi önceden hazırladığınız durumlar ilerisi için çok faydalı. Herkese öneririm. Arabada da gecenin köründe karda kullanımı öğrenmek için dışarı çıkardım eskiden. O günlere geri dönmüş olmak ayrı bir keyif.
    ilk yeni yağdığında cidden sakat yada kupkuru bir günde giderken aniden gelen ıslak yüzeyde öyle. mümkün olduğunca motosikleti dikip yavaşlamayı kompresyona bırakmak gerekiyor.

yanlız motoru ilk aldığım zamanlarda sanırım lastiklerin yeni olmasından 1.viteste ara sokaktan ana yola bağlanırken ani gaz verince güzel drift oluyordu ama şimdilerde hep tutunuyor artık denemiyorum ne olur ne olmaz

Abi biraz durulmam lazım masraf konusunda. sırada hala givi ön cam bekliyor(Sen takmışın hondayı zaten).

bolca aydınlatma procelerime(led gündüz farı- led arka çanta park aydınlatma- led flaşörlü 3.stop gibi ) sonuç getirmem lazım
    Konu Can Ekin tarafından (02-10-2012 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

LED far konusuna makul çözümleriniz bekliyorum. Ben Sw motech in harika lambalarını gördüm ama fiyatlar çok tuzlu.

Bu arada geçen hafta fenerbahçe esengül honda da bakım yapılan bir CBF 600 üzerinde çok orjinal led farlar gördüm. Motor sahibi arkadaş ankarada kendisi de motosikletçi biri olan Mesut KORKMAZ ın yapıp sattığını söyledi . Sitesi ekte ancak site epeydir güncellenmemiş . Benim CBF 600 de gördüklerim sitede yok gerçekten kare şeklinde çok küçük ama çok güzel ışık veren toplam 14 ledli bir modeldi.

Arkadaş bir sorun yaşamadığını ve mesut beyin de ömür boyu garanti verdiğini söyledi. Bir incelese ya da bilen biri varsa alıp takmak istiyorum aslında.

http://www.mesutkorkmaz.com/

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LED far konusuna makul çözümleriniz bekliyorum.

Mesut KORKMAZ
    facebook sayfasinda modelleri gorebilirsin.

https://www.facebook.com/msttech.biz?fref=ts

Kendisi musteri memnuniyeti konusunda 1 numaradir

Enduroist Üye
    Isim
    Kaan Engin
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Ne sıklıkla bakıma gidiyorsunuz ?

Enduroist Katılımcı Üye Tümer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tümer Gündem
    Motosiklet
    NC700X ve CRF250L
    Marka
    Honda

Alıntı thedoctor91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne sıklıkla bakıma gidiyorsunuz ?
    Ben 12000'lik normal bakımları 8000'e fixledim.

Enduroist Katılımcı Üye Tuncay Kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuncay Kahraman
    Motosiklet
    NC700X Beyaz
    Marka
    Honda

Motordaşlar selam,

Dün gece konu başlığını farkedip soluksuz okumuşum, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sizlere...

Araya gireceğim ama... Zincir sorunu için bu sabah markasına baktığımda benimde RK olduğunu gördüm, içimde bir huzursuzluk var şimdi... @Cekin konu hakkında artık yanlız değilsin, konuyu bende araştıracağım artık

Bakımlarını 6 binde bir yaptırıyorum bu arada...

Isim
    Tuncay Kahraman
    Motosiklet
    NC700X Beyaz
    Marka
    Honda

Şimdi farkettim bende zincirin rengi gümüş iken sizin "DID" lerinizin rengi siyah

Enduroist Üye Ersin Gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersin Gül
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Merhabalar
    NC700X'daşınız olarak foruma yeni katıldım ve bütün konuyu okudum, zincir durumu benimde kafamı karıştırdı 520 MKO yazıyor, iyisi mi kötüsü mü bilemedim ama şimdilik bir sıkıntı da göremedim. Bakım konusunda 6000'de bir yağ, yağ filtresi değiştirip 12000'de bir normal bakımını gerçekleştirmeyi düşünüyorum

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Kullanım kılavuzumuz 12000km de 1 bakım diyor Türkçesinde.

Ama yinede honda tr yi bir dürtmek lazım bakalım ne diyecekler cbf e de bazı servisler kafalarına göre 2000 de gel abi diyorlar dı, ben 4000 de gidiyordum, servis kısmında yazdığı gibi.

Isim
    Tuncay Kahraman
    Motosiklet
    NC700X Beyaz
    Marka
    Honda

@ersingul sende hoşgeldin . Ben de de aynısı 520 MKO yazıyor, RK için diğer baklalara dikkatli bakmak gerekecek. rengi gümüş mü, siyah mı?

Dün hasanpaşa da bir arkadaş daha kırmızı rengini yeni almıştı, onun zincirini de kontrol ettiğimde DID Japan yazdığını gördüm ve zincirin doğal rengi yine siyahtı ve nerdeyse tüm baklalarında yazılar vardı. Sanırım siyah renkliler DID bendeki gibi gümüş olanlar RK olduğunu düşünüyorum. Dün Honda ya mail attım henüz dönmediler, Servise sorduğumda şuan bir gelişme olmadığını, beklemede olduklarını söylediler.

Sayfa 50 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4046474849505152535460100150550 ... SonuncuSonuncu