Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456
51 den 55´e kadar. Toplam 55 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye YavuzMutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz MUTLU
    Motosiklet
    F650GS TWIN
    Marka
    Bmw

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zincirin alt-orta kısmından yukarıya doğru tam bastırın,bir de ters yönde (aşağıya)bastırın..Bu esneme (boşluk) mesafesini şerit metre ile ölçün..En az 4cm.,en fazla 6 cm olmalı...

6cm.den fazla ise gerdirmeniz, 4cm.den az ise fazla gergin olup gevşetmeniz gereklidir..
    ustad tesekkurler, birazdan motorun yanına gidip olcum yapıcam, sonuca gore fikir almak icin danırısım yine size...

Enduroist Üye YavuzMutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz MUTLU
    Motosiklet
    F650GS TWIN
    Marka
    Bmw

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zincirin alt-orta kısmından yukarıya doğru tam bastırın,bir de ters yönde (aşağıya)bastırın..Bu esneme (boşluk) mesafesini şerit metre ile ölçün..En az 4cm.,en fazla 6 cm olmalı...

6cm.den fazla ise gerdirmeniz, 4cm.den az ise fazla gergin olup gevşetmeniz gereklidir..
    az once soylediginiz gibi zinciri asagı ve yukarı esnetmeye calıstım, yukarı dogru 3-4 cm esniyor ve ustter plastik bir parca var, ona temas edip duruyor, asagı dogru ise cok cok az esniyor cunku zaten sarkık durumda anladıgım kadarıyla.. aradaki fark olcebildigim kadarıyla 4 cm nin biraz ustunde.. bu, zincirimde sorun yok demek oluyor anladıgım kadarıyla ama ses konusu hala biraz kafama takılıyor.. acaba hic yaglamadıgım icin olabilir mi? gerci yagsız gorunmuyor zincir ama ne yapsam bilemedim..

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

benim transalpin kilavuzunu karistiyorum da, zincir icin soyle demis: lubricate only with SAE 80 or 90 gear oil. sadece SAE 80 veya 90 sanzuman yaglariyla yaglayin demis dogru anliyorsam. solvent icerebileceginden diger zincir yaglarini kullanmayin demis. oeh diyorum.

Enduroist Katılımcı Üye Şükrü Namazcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şükrü Namazcı
    Motosiklet
    Motorhane R1100GS
    Marka
    Bmw

bende 140 demiştim daha uzun yağlama aralığı olsun diye ama mutlaka dişli yağı kullanılmalı diyede eklerim honda da benim gibi düşünüyo dimek ki hadi kolay gelsin...
    Motosiklet hakkında herşey 7/24 yollarda

Motorhane

A rh(-)
    Şükrü Namazcı
    0532 255 1 666

Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı cuk_o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantığa davet....

şimdik sözün özü 300 400 mlitrelik 3 kere zincir yağladıktan sonra işe yaramayan yağları kullanmak bence mantıklı değil...

yerine....
    ep 140 şanzuman diferansiyel dişli yağı kullanın 140 olmasının sebebi normal dişli yağlarından daha kalın ama gres yağı gibi katı değil

bu yağ 3 litrelik ve 1 litrelik ambalajlarda satılıyor bir fırça yardımıyla kolaylıkla uygulanabilir ayrıca temizlenmeside çok kolay gres yağı ve diğer zincir yağları (gres yağına benzeyenler) zincirin üzerinden temizlenmesi ölüm gibi saatlerce uğraştırır ve 1 gün sonra yine aynı şekle döner dişli yağı sıvı ve yoğunluğu (Viskozitesi) yüksek olduğundan üzerinde toz toprak çok fazla birikmez ve yıkamacıda basınçlı suyla çok rahat temizlenir...

yani akşamdan akşama 1 2 dk da fırçayla dişli yağı sürmek ve haftada bir basınçlı suyla temizlemek bence daha kolay... seçim sizin tabiki ;)
    Dostum kesinlikle katılıyorum... Hatta elimde mineral 20W50 MOTUL yağ vardı, makineye koymayacağım, onu fırça yardımıyla sürüyorum geçiyorum (oda aynı zamanda motosikletin dişlilerinde de kullanılması için yapılmış, yani dişli yağı özelliğine sahip)...

İşte olayın özü:
    Çok samimi bir arkadaşımın Bandit 600 üne kaliteli o-ring siz bir zincir taktık epey de oldu kullanalı uzama da yok henüz! Hatta geçtiğimiz senelerde bir arkadaşımda zx6 ya takmıştı 2 sene kadar kullandı ve öylede sattı, 3-5 kere anca gerdi, hemde yüksek süratlere de çıktı, akselarasyonlu da kullanırdı epeyce...

Yani o-ring gitti, sorun bitti!
    Benim zincirin ömrü bitsin bende o-ringsiz kullanacağım.
    Sadece biraz daha sık yağlarım, üstelik ne ile istersem de temizlerim...

Kaliteli olması yeterli, sadece ses yapar acık, duyulmuyor bile inanın...
    İyi bir o-ringsiz zincir yaklaşık 50 tl civarında; hemde bakla sayısı ile değil metre ile satılıyor, bu verdiğim fiyat 3 metre fiyatı...

Küçük bir Not:,
    5.30 zincir için o-ringsiz biçer döver zinciri 50 lik diye geçiyor...
    Konu __face__ tarafından (15-11-2012 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456