Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 81 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 317177787980818283848591131181581 ... SonuncuSonuncu
801 den 810´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Üye Ersin Gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersin Gül
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Cömcöminay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar
    Bugun hondadan bir msj aldim aynen siz degerli arkadaslarimla paylasiyorum.

Umarim tum nc700leri geri cagarmazlar.

Sizce problem var deseler urunu degistirirler mi?

DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ NC700 MOTOSİKLETİNİZLE İLGİLİ OLARAK HONDA TARAFINDAN BİR ÜRÜN GÜNCELLEME DUYURUSU YAPILMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LUTFEN BAYİNİZLE İRTİBATA GEÇİNİZ.
    Banada aynı mesaj geldi, bayiyi aradım RK ise değiştireceklerini söylediler. Benimde RK olduğu için en yakın zamanda kendilerini ziyaret edeceğim

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Hangi servis Ersin ?

Isim
    Ersin Gül
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Güngör Motor

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Benim de RK ve Güngör Motor..

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Eveet güzel bir hikaye anlatayım size de akşamınız şenlensin.

Kişi ve firma ismi vermekten çekinmeyeceğim, şahsi bir kullanıcıyım, tecrübe şahsıma aittir, arzu edildiği gibi anlaşılabilir konu. Herkes herkesi bilsin bence.

Dün D&B den Kazım bey le görüşmüştüm. Servise gelip motoru inceletmem gerektiğini söyledi. Gerekliyse değişim yapılacak demişti.
    Neyse D&B bana uzak, işim fenerbahçe de, eşiminde kaskının vizör fitilinde sıkıntı olmuştu zaten hasanpaşa ya gidecektim, bari dedim MOTOTAL e göstereyim şu motoru.
    Gİttim hemen servise, kapıdan giriyorsun sanki hayalet girdi, hazır motoru içeride olan bir müşteriyle sohbette, buyrun falan zaten yok ! Daha öncede gitmiştim ama içeride bir kalabalıkta yok, oturduk servis sorumlusu "Aydın bey" in önüne yüzümüze bakmasını bekliyorum, ayıp olmasın diye sözünü kesmeyeyim dedim, neyse 2dk sonra falan söz hakkı aldım.

- Aydın bey sanırım?
    -...
    - 1 saat önce kadar 2 defa aradım meşguldünüz, NC700X imi kontrol için getirdim, telefondaki hanımefendi getirmemi söylemişti.
    - Tabi baktıralım.
    - Zincir için değil mi?
    - Eee evet(biraz şaşkın), yalnız motosikleti bizden mi almıştınız ?? (!!!!)
    - Hayır!???? D&B den.
    - Heeee o zaman onlara gitmeniz lazım, nereden aldıysanız onlar değişim yapıyor! BİZ YAPAMAYIZ !
    - Allah allah değişik, neyse o zaman mümkünse siz yinede bir kontrol edin, değişecekse gideyim ben D&B ye !
    - Ancak orada değiştirebilirsiniz..... (vb. anlamsız bir işi üzerinden atmaca cevaplar)
    - Tamam olsun sizin tamam dediğinize onlar farklı mı karar verecek, bakında taaa ümraniye ye sırf 5dk kontrol ettirmeye gitmeyeyim !
    - peki meki öf pöf...

netice de usta baktı. ileri geri yaptı. bir daha baktı zincire, ben baklaları kontrol ediyor sandım ancak RK yazısını arıyormuş.
    İçeri girdi, Aydın bey' e servis kartımı açacağız, değişecek derken,
    Aydın bey hemen yok yok deyip kestirdi.

Ben teşekkür ettim, kafam karıştı yine de bu nasıl YETKİLİ SERVİS diye. sonra D&B yi aradım sağolsun yine Kazım bey açtı telefonu.

Durumu söyledim, işi üzerlerinden atmaya çalışmışlar, garanti kapsamında bir olay istediğiniz yetkili serviste değiştirirsiniz ancak istiyorsanız ben şimdi (motorumu görmedim sırf sözüme itimat ederek) sizin için zincir siparişini geçeyim yakında gelir, gelince ararım zaten 30dk lık iş, en fazla 30 dkda servis yoğunluğuna göre bekletirim maksimum 1 saatinizi alır diye izahta yaptı.

ESNAF VAR ESNAFCIK VAR... varın siz düşünün..

CBF150 yleyken de pek sevmemiştim mototal i. sonra hep esengül e gitmiştim, zaten NC nin 1000bakımını da esengül e yaptırmıştım. Mototal e uğramayı düşünmüyordum ama bu sefer nasıl olsa garantiden iş, bir de hemen yanında işim var diye direkt gittim.

her seferinde mi aynı şey olur, aman eksik olsun. Kararımı kuvvetlendirdi sağolsun mototal.
    onlarla zaten uğraşmam yapacakları işede güvenmem bu saatten sonra,ısrar da etmem ama Honda Türkiye ye güzelce yazarım.

Bilginize

Not: RK Japan yada DID , değilse zincirinizi değiştirecekler anlaşılan. zincirinde SADECE RK yazanlar vakit kaybetmesin!

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Mototal on bu açıdan bende de notu çok düşük. Ama 4 ayrı Mototal varmış. Ve ben esengul un yanında kı triumph distribütörü Mototal i tuttum. Çok ilgililer. Senin bahsettiğin hondamototal. Bende cb125 imi goturdugumde aynı kel alaka sohbetlere maruz kalmıştım. Yakalamisken söyliyim Yeniköy pazarbasi bunlardan da beter bence.
    Sertan Karamollaoğlu

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mototal on bu açıdan bende de notu çok düşük. Ama 4 ayrı Mototal varmış. Ve ben esengul un yanında kı triumph distribütörü Mototal i tuttum. Çok ilgililer. Senin bahsettiğin hondamototal. Bende cb125 imi goturdugumde aynı kel alaka sohbetlere maruz kalmıştım. Yakalamisken söyliyim Yeniköy pazarbasi bunlardan da beter bence.
    Eklemek ve düzeltmek baabında, 2 mototal var. Biri Honda Mototal, diğeri de Mototal SİNA.

Triumph dist. olan Mototal SİNA dır, sahibi de Sina beydir, dediğin gibi de iyilerdir.Zaten Honda yla hiçbir bağları yok senelerdir.

Mototal Honda Kızıltoprak satış, Hasanpaşa servis, Hasanpaşa 2 outlet-giyim. 3 farklı mağaza ancak tek firmadır. Servis teki muamele hep aynı, kafa aynı onuda bir daha görmüş olduk.

Aslında merak ettiğim zincir gibi sarf bir malzemenin neden siparişi veriliyor, o da ilginç geldi

Isim
    Ersin Gül
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Servis açısından henüz tamam budur diyebildiğim bir servis bulamadım ama koruma demiri ile elcik korumaları taktırırken tanıştığım Esengül servisindeki ilgi şimdiye kadarkilerin en iyisiydi diyebilirim.

Bu arada zincir konusunda da bayiyle tekrar görüştüm, zincir RK ise değiştireceğiz ama RK ve 520MKO yazıyorsa değişmeyecek dedi. 520MKO'da japon oluyormuş

Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

Sertan merhaba,pazarbaşi hondanin nesi beter,merak ettim.
    NC700 X aksesuarlari ile ilgili olarak zamaninda teslimat yapmadılar bana, fakat motor cok yeni bir model olduğu için hak verdim.

Enduroist Katılımcı Üye Tümer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tümer Gündem
    Motosiklet
    NC700X ve CRF250L
    Marka
    Honda

Benim zincirim DID Japan ama bozuldu. Makinem 18600 Km'de...Bir arkadaşımın da DID Japan onun da baklaları bozuldu ama benimkisi daha fena:

http://www.cbfturkiye.org/forum/view...2679&start=255

Sayfa 81 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 317177787980818283848591131181581 ... SonuncuSonuncu