Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 2677 Sayfa bulundu

Threaded View

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

sevgili ybr' min 12000km bakimi gelmisti... bakima gidecegim gun, sabah (şirkete gelirken) 10km kala lastigim patladi... mahmutbey-E5 baglanti yolu uzerinde oldugum icin hic durmadim ve jant uzerine dusmeden şirkete ulastim. kardesler motora gitmek icin tekrar motorun basina geldigimde lastik janttan ayrilmisti... usengeclik had safhada oldugu icin ayakta 1 km ilerideki benzinciye kadar gidip bastim havayi... sonra hemen gazladim kardesler motora birkac km kala lastik iyice yalan oldu.

herneyse uzun lafin kisasi; lastik 5 yerinden delinmis ayrica bir kac da ciddi yara almis. tam da kis lastigi taktirsam mi diye dusundugum bir zamana denk gelmisti ama kardes'lerin elinde de daha kis lastigi yokmus. o yuzden taktik yine michelin'leri. sonra icine de Ride-On dedikleri lastigi ivir zivir girdikten sonra bile yola devam etmeyi saglayan zamkimsi sividan koydurttum bu sefer...

daha sonra da standart 12bin bakimi yapildi. yag degisti, hava filtresi degisti, buji degisti. zincirimin bakimini yaptilar. bir onceki serviste hem fren hem debriyaj ayarlarimi hiyar gibi yapmislardi (eli surekli debriyajda, ayagi surekli frende olan tipler icin olanindan) ben de tembel bir surucu oldugumda elim deyip o ayarlari kendime gore yapmamistim, bu sefer onlari da duzgun yaptilar...

ustune de kışlık eldivenlerim cok dandik oldugu ve kaliteli bir kışlık eldivenin 200TL' ler civarinda olmasi nedeni ile sevgili yagmurdan, soguktan koruyan elcige gecen 40Tl'lik el koruma kliflarindan taktirdim.

toplamda 300TL bayildiktan sonra motorum yag gibi akiyor simdi masallah
    Konu BY tarafından (15-12-2012 Saat 10:43 ) değiştirilmiştir.