Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 17´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

Uyanıklar için güzel uygulama ancak uygulanırsa tabiki

Birde bisiklete binmenin 11 yaş sınırımı varmış

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı enes_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gündüz farı dediğmiz altta her iki tarafta yanan beyaz lambalardan bendede var ve bı yerden duyduma gore motosıkletlerın kullanması yasak deılmış görünürlüğümüzün az olmasından ötürü . ama çakar deıl dırek yananlar. ve bu lambalarla muayenden gecenlerde varmış. polis durdunca onları söktürmekle isgüzarlıkmı yapıo acaba???
    Benim motorumda her iki yanda 6 lı power ledler var. çakar ve normal olarak yanabiliyor. Normal modda iken trafik kontrolünde uyarıldım ruhsata işlenmesi gerektiği şeklinde... konu karışık ... yönetmelik tamim genelge araştıryorum bir şey bulamadım... ama polisler cezayı basacak gibi görünüyor bundan sonra... çakar modda filan hele hiç kullanmamak lazım.

Enduroist Kıdemli Üye Enes DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    enes demir
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim motorumda her iki yanda 6 lı power ledler var. çakar ve normal olarak yanabiliyor. Normal modda iken trafik kontrolünde uyarıldım ruhsata işlenmesi gerektiği şeklinde... konu karışık ... yönetmelik tamim genelge araştıryorum bir şey bulamadım... ama polisler cezayı basacak gibi görünüyor bundan sonra... çakar modda filan hele hiç kullanmamak lazım.
    haklısınz böyle giderse sızınde dediniz gıbı sökücez bizim lambaları
    0531-380-63-98

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Yok kardeşim benim motosikletlette devre vardı nasıl olduğunu bilmiyorum ama yanıp sönen modda kalmış. Ben direk yanıyor sanıyordum. Ondan söktürdü direk yananlara bir şey yok.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Enduroist Katılımcı Üye TamerTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer Tekin
    Motosiklet
    GSF600S
    Marka
    Suzuki

Alıntı Fanatik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki satırın yazarı bu cezanın yükselmesindeki en önemli tahrik unsurudur. Yıllardır motosikletlerinin her santimetre karesinden fışkıran çakarlı ve envai çeşit renkteki power led'ler kendisini tanıyan herkesin malumudur.
    işi yerine göre yapıca faydası var Sinan abim,burası Türkiye 4 ayaklıdan çok 2 ayaklı ayğır dolu memleket.
    bu arada power ledleri değiştirmeyi düşünüyorum az ışık veriyor daha kuwwtlisini hayata geçireceğim ama aradığım led'leri henüz bulamadım tanesi 10 tl.
    senin Tiger'e ne zaman takıyoruz çakarları abim. kimseye söylemiyeceğim söz.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Araçlara emniyet şeridi yasağı siren çakar ışık hakkıda yasak getirilmesi gayet normalve çok yerinde bir uygulama ancak motorsiklerde bence biraz farklı bir ugulama getilmeli diye düşünüyorum.Motorsikletlere siren takılmasın doğpru ancak çakar olmasa bile yani özellikle gece sürüşlerinde motorsikletin farkedilmesi bakımında yani tıpkı araçlarda kullanlar gibi motorsikleti de kullanında bir Anne.Bir baba.bir teyze.bir hala.bir dayı.bir amca bir dede bir nine vb. kısacası bir aile ferdi bir insan olduğunu anlaşıması için ki ( Yüzüne baka baka bunu algılamaya çalışan sürücülerin bol olduğu bir şehirde yaşıyoruz) şunu söylemek istiyorum.Nasıl polis motorlarında artçı kısımında 1 metrelik bir siren lambası var bu ışıktan sivil motorlarda da sadece farkedilebirlik açısından düz ışık olablilirmi acaba
    Konu ÇATALCALI tarafından (22-12-2012 Saat 10:18 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Sıtkı GÜVEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sıtkı Güven
    Motosiklet
    Honda Crf 250 Rally
    Marka
    Honda

Görünürlük için bu ışıklara ihtiyacımız var. Birilerinin bunu yetkililere anlatması lazım. Bu durumda bile ''Abi görmedim'' diyebilen araç sürücüleri var.

Benim motosikletimde iki adet 6'lı düz ve çakar modda yanan power led lambaların yanında (çakar modunu mümkün olduğunca kullanmıyorum) iki adet te FF 50 mevcut. Arkada ise extra park ve fren lambasına bağlı çalışan ve ara ara çakan, fren anında önce F-1 modunda çakıp sonra düz yanan bir lamba da mevcut. Topcasede de fren ve park lambalarım var. Tüm bunlara rağmen adam hala ''görmedim''diyebiliyor.
    Sıtkı Güven 56 ( 0 + )
    Crf Rally
    Space A
    532 334 08 29

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12