Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Arkadaslar bir zamanlar Amerikan Buyukelcisinin cc plakali arabasini kullanan biri olarak soyluyorum, bu plakalarin insani tahrik eden bir suru haklari var.

Her ne kadar icimden bir ton kufur etmek gelse de, maalesef, kacmis olmasi hepimiz icin en iyisidir. Orada dursaydi ve bizim Turkluk damari kabarmis bir vatandasimiz mudahale etseydi ve kadinin elinden bile tutmus olsa, nasil bir skandal cikardi bir dusunun. Bu araclarin hicbir sekilde durma mecburiyeti yoktur. Ancak polis takip ederek, konsolosluk ya da elcilikde iken ifadesine muracaat edebilir. O da onlar isterse.

Halkin kendi kendini yonetimi diye tarif edilen Demokraside secilmisler ve atanmislar maalesef bu tip haklarla zaman zaman vatandas ile karsi karsiya kalabiliyorlar. Ancak bu karsilasmanin galibi hep, halkin hizmetinde olmasi gerejen bu oncelikli, korunmus ve dokunulmazlar oluyor.

Lanet olsun boyle Demokrasiye!
    Hani taksiciler tehlikeli derdik ama taksiciyi durdurup dovebilirsin, ya bu dip lo matlara ne yapabilirsiniz? Inanin, bu yesil ve kirmizi plakalarin her ikisini de kullandim, ve son derece vurdumduymazlik getiriyor insana.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araclarin hicbir sekilde durma mecburiyeti yoktur
    Belki eskiden goz yumuyordu polis/devlet ama durma mecburiyeti var. Konsoloslukta calisan (isvicre degil) birisi olarak yaziyorum ve guncel bildirmeler her zaman belirler, bulundugun ulkenin trafik kurallarina uymak sart. Sadece hayati tehlike var ise kacmayi oneriyorlar, ama olay Bebekte oldu...

Enduroist Üye delimavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    samet çam
    Motosiklet
    fazer600
    Marka
    Yamaha

bızıım gıbı motor süren arkadaslarıın ınsanların tarafıındaa bır önemı yok kı zaten

Enduroist Üye Cüneyt ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cüneyt ERCAN
    Motosiklet
    DL 650A L2
    Marka
    Suzuki

Bu konuda bazı arkadaşlar Çarşamba günü için bir protesto eylemi hazırlığı içinde...... 10.30'da buluşuluyormuş. Keşke katılabilseydim.
    Cuneyt ERCAN

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı Cuneyt_ERcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bazı arkadaşlar Çarşamba günü için bir protesto eylemi hazırlığı içinde...... 10.30'da buluşuluyormuş. Keşke katılabilseydim.
    Düşünce olarak güzel, ne kadar ses getirir getirmez tartışılır, ama en azından düşünceye sevk eder, dikkatleri bir yöne çeker. Ama hiç bir zaman bu eylem nedeniyle pek muhterem Dışişlerimiz malum konsolosu karşısına alıp fırça atmaz yani nota vermez, böyle bir protesto basının bile ilgi alanına girmez, gazeteci/köpek ilişkisi gibi ancak bir motorcu bir diplomata çarparsa haber olur. Hem mülki idarenin böyle bir etkinliğe onay vereceğine ihtimal vermiyorum, olsa olsa korsan gösteri olur, neticesi de gaza gelmektir.
    Olayın bir motorcu kardeşimiz tarafından zarar görmüş olması, her birimizin de böyle risk altında olduğuna işarettir, yarın öbür gün başka bir diplomat veya yakınının bize, bizden birine çarpmayacağının garantisi yoktur, evet bir şeyler yapmalı ama organizasyon kim tarafından yapılıyor ? izinleri alınmış mı ? yer bu işe uygun mu ? bence bu sorulara cevap bulmadan harekete geçmemek gerekir diye düşünüyorum.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Katılımcı Üye Uğur Yönet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünce olarak güzel, ne kadar ses getirir getirmez tartışılır, ama en azından düşünceye sevk eder, dikkatleri bir yöne çeker. Ama hiç bir zaman bu eylem nedeniyle pek muhterem Dışişlerimiz malum konsolosu karşısına alıp fırça atmaz yani nota vermez, böyle bir protesto basının bile ilgi alanına girmez, gazeteci/köpek ilişkisi gibi ancak bir motorcu bir diplomata çarparsa haber olur. Hem mülki idarenin böyle bir etkinliğe onay vereceğine ihtimal vermiyorum, olsa olsa korsan gösteri olur, neticesi de gaza gelmektir.
    Olayın bir motorcu kardeşimiz tarafından zarar görmüş olması, her birimizin de böyle risk altında olduğuna işarettir, yarın öbür gün başka bir diplomat veya yakınının bize, bizden birine çarpmayacağının garantisi yoktur, evet bir şeyler yapmalı ama organizasyon kim tarafından yapılıyor ? izinleri alınmış mı ? yer bu işe uygun mu ? bence bu sorulara cevap bulmadan harekete geçmemek gerekir diye düşünüyorum.
    Abi ağzına sağlık Türkiye gerçeğini çok güzel özetlemişsin medya malesef işine gelen haberleri yapıyor motosiklet kullananlar kimin umrunda..

Enduroist Katılımcı Üye Okan YILDIRIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    can okan yıldırım
    Motosiklet
    cbf 1000 fa
    Marka
    Honda

''Yarın (13 Şubat 2013), sabah saat 10'da İsviçre Konsolosluğu'nun önündeyiz! '' demiş facebookta barkın bayoğlu...

Isim
    Cüneyt ERCAN
    Motosiklet
    DL 650A L2
    Marka
    Suzuki

Bugün gerek medyanın ve gerekse sosyal medyanın ilgisi, verilen tepkinin ne derece haklı olduğunu gösterdi. Umarım bu gibi hak arama/ses duyurma çabalarında, önümüzdeki günlerde daha da çok katılım sağlanacaktır. Tüm katılımcılara helal olsun diyorum...
    Cuneyt ERCAN

Enduroist Üye omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    OMER TASKIN
    Motosiklet
    V STROM DL 650
    Marka
    Suzuki

Yaralı bayanın durumu hakkında bilgisi olan varmı ?

Isim
    Cüneyt ERCAN
    Motosiklet
    DL 650A L2
    Marka
    Suzuki

Ne yazıkki durumu hala ciddiyetini koruyor. Dualarimizi eksik etmeyelim.
    Cuneyt ERCAN

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu