Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 13 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 391011121314151617 ... SonuncuSonuncu
121 den 130´e kadar. Toplam 216 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Ömer Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer Demir
    Motosiklet
    DL650 V-Strom Honda XL200
    Marka
    Suzuki

Dun hgs kart ile gectim cebimdeydi algilamadi, kacak gecis gubi bisey yazdi, ddim plakayi okuduysa duser belki normal ucret ama netteki sorgulamada dusme de yok, ceza aramasi yaptim ondada bisey yok,ben naptim bilmiyorum, islanip bozulmasin die kart aldim ama daha buyuk sıkıntı bu..
    Acaba ogs den hizli gecsem, hgs yapmis olurmuyum diyerek susuyorum

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Yahu bu işle ilgilenenleri anlamıyorum, neden iki ayrı sistemi idare etme çabası içindeler sen parayı benden aldıysan ne farkeder OGS vaya HGS. Zaten bunları almak tapu dairesinde işlem yapmaktan zor, sana ne benim TC numaramdan kimlik fotokopimden, beni takip edip özel indirim mi veriyorsun, yoksa ne kadar köprüyü eskittiysem bana zamlı tarife mi uygulayacaksın. 1973 yılında köprü açıldığında yapılan hesaplara göre yapılan yatırım maliyetleri kendini amorti ettikten sonra geçişler ücretsiz olacaktı. Bu devlet yetkililerinin ağzından çıkan taahhüttür. Düşünün bir kere gişe önlerindeki birikimden kaynaklanan sıkışıklık uzun kuyruklar oluşturmakta ve gereksiz yakıt sarfiyatı yapılmaktadır, bu senin benim cebimden çıkan paralar devletin savurgalığı milli servetin kaybıdır. Alınan geçiş ücretleri lüzumsuz sarfedilen yakıt bedelinin çok çok üzerindedir. Hem taahhüt et ücret almayacağım diye sonra zam üstüne zam yap, bir de HGS mi OGS mi işkencesi çektir vatandaşa yazıktır bu kaynak israfina. Bari şunu yapsalar İstanbul plakalı her araca MTV + geçiş ücreti olarak yıllık bir rakam ekleyip geçisi de serbest bıraksalar bu iş daha kolay çözülür. Transit geçen yabancı araçların suçu ne İstanbul dışında oturanların suçu ne bir seferlik geçiş için 50.- TL HGS mi alsın insanlar, yoksa 100.- ödeyip OGS mi alsınlar. Benim daha 15.-TL lik geçiş hakkım varken sen bana mesaj gönderip " Aga ben anlamam git kartına para doldur " diyeceksin satış adedi x15.-TL paranın üstüne yatacaksın, vatandaş almadığı hizmetin bedelini peşin ödeyecek, çok " ileri demokratik " çözüm, alkışlar diyorum bu fikri benimsiyenlere, bak ben böyle bir söğüşleme metodu buldum diyen bürokratlara.
    29 Ekim 1973 Cumhuriyetin 50. yılı köprünün açılışı, 2013 ise 40 yılda nerelere geldiğimizin bilançosudur 2023 e 10 kaldı " Alkışlar diyorum "
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (24-01-2013 Saat 18:22 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Şimdi Ogs mi Hgs etiketmi Hgs kart mi ?
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ee ben onu yukarıda koydum

Kart var. ben 1 ay önce aldım. şubeden şubeye değişiyor sanırım. 2 ay önce alanda var. kısacası kart var

"kart" nasıl takılır konusuna da, kendimce yarattığım 1 adet çözüm var 3 mesaj üstte. tabi yaratıcılıkta sınır yoktur herkes birşey yaratabilir
    sizin sticker ı pcv kaplatmanız gibi.
    Bu kart motorun ön camında "ucube" gibi olmuş ve ön cam görünüşünü çirkinleştirmiş..Yolda seyir halindeyken de bu ucubeye baktıkça içim kararacak!.. Stiker küçük, galiba ondan mı yapıştırsak acaba?..

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kart motorun ön camında "ucube" gibi olmuş ve ön cam görünüşünü çirkinleştirmiş..Yolda seyir halindeyken de bu ucubeye baktıkça içim kararacak!.. Stiker küçük, galiba ondan mı yapıştırsak acaba?..
    kart velcro bantla sadece kullanıcağı zaman takıyorum.

ayrıca etiketin zamanla sudan etkileneceğini söylüyor PTT, çünkü iç alan kullanımı için üretilmiş bir parça.ayrıca etiketin meraklı veya art niyetliler zarar vererek kullanılmaz hale getirebilir ancak kart sadece kullanılacağı zaman takılacağından böyle bir sıkıntı da olmayacak.

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Ben HGS etiketini ön cama yapıştırdım, üzerine de etiketten az büyük bir post-it, onun üzerine de şeffaf koli bandı yapıştırdım. Şimdilik iki basınçlı yıkamada hasar görmedi, yaklaşık 2 aydır sorunsuz duruyor. Koli bandında eskime görürsem, HGS üzerinde yapışkan materyal olmadığından, sadece koli bandını sökebileceğim ve yeni bant takabileceğim. Bir ara resmini yapıştırmaya çalışırım.

Enduroist Katılımcı Üye mertfehmioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE MERT FEHMİOĞLU
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

HGS Etiket aldım. Hiç bir yere yapıştırmak zorunda değilsiniz. Ruhsata koydum, geçerken ruhsatı kafa hizasında okunabilecek açıda tutarak geçip tekrar cebime koyuyorum. Boşu boşuna karta veremem bide 15 tl

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı mertfehmioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HGS Etiket aldım. Hiç bir yere yapıştırmak zorunda değilsiniz. Ruhsata koydum, geçerken ruhsatı kafa hizasında okunabilecek açıda tutarak geçip tekrar cebime koyuyorum. Boşu boşuna karta veremem bide 15 tl
    Neyse ki sizin kadar yetenekli değilim, böylece ruhsatı cebe koyarken, çıkartırken düşürme, dökme,saçma ,bir de sapık gibi kullanan araba sürücüleri arasında tek elle motor kullanmaktan kurtarmışım kendimi iyi ki o kadar yetenekli değilim

Enduroist Katılımcı Üye mertfehmioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE MERT FEHMİOĞLU
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Sizi tebrik ederim. Keşke önceden düşünseydim

Enduroist Kadim Üye Ahmet Cemal ÖKSÜZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Cemal ÖKSÜZ
    Motosiklet
    '08 MT 03
    Marka
    Yamaha

Ben ogs kullanıyorum. Montun cebinden okuyor, her zaman her şartta okuyor. (montun kolundaki cepten de denedim; bir sefer de aynı yerde yere bakar şekilde durduğu halde okudu)
    Two Wheels Forever 0532 216 49 97
    My ex bike was: Honda CBF 150 - 0 > 32852 km 09.06.2009 > 21.01.2011
    The new one is: Yamaha MT 03 / 30.03.2011 >

Sayfa 13 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 391011121314151617 ... SonuncuSonuncu