Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 119 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1969109115116117118119120121122123129169219619 ... SonuncuSonuncu
1,181 den 1,190´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı ushuaia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o boyla etkilenmemen ilginc. alt beden/ust beden oranlarimiz farkli olabilir, bir de oturus pozisyonumuz farkli olabilir. aklima baska aciklama gelmiyor.
    Ya bilemedim. Ben neredeyse tam dik oturuyorum hep. Dirseklerim de kırıktır. Ama belki de alt beden/ust beden oranındandır fark. Acaba kask bu konu da bir etken olabilir mi? Kullandığım caberg kask rüzgar tünellerinde çok iyi sonuçlar alan bir kask. ondan dolayı rüzgar rahatsız etmiyor olabilir belki. Ama ilk günden beri hiç sıkıntı çekmedim bu motosiklette.

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bilemedim. Ben neredeyse tam dik oturuyorum hep. Dirseklerim de kırıktır. Ama belki de alt beden/ust beden oranındandır fark. Acaba kask bu konu da bir etken olabilir mi? Kullandığım caberg kask rüzgar tünellerinde çok iyi sonuçlar alan bir kask. ondan dolayı rüzgar rahatsız etmiyor olabilir belki. Ama ilk günden beri hiç sıkıntı çekmedim bu motosiklette.
    kasktan degildir, ben de sunu kullaniyorum. bilemedim, belki de benim kafam buyuk geliyordur
    neyse canim, spoiler, asansor bi sekilde halloluyor sonucta.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Bende genelde 50km sonrası alıyorum benzini son ışıktan itibaren. genelde de 9-11 litre arası benzin alıyorum. http://www.fuelly.com/driver/twili/nc700x
    Bu arada bir soru sormam lazım. Bu rüzgardan bir tek ben mi etkilenmiyorum. Boyum 1.83 ve Honda'nın turing camını kullanıyorum. Ama hiç kafamda patlayan rüzgar hissetmedim. Sadece otobüs ve kamyon arkasında yüksek hızlarda sorun yaşayabiliyorum. Oraya da zaten girmiyorum. 130km/h'a kadar rüzgarla hiç sorunum yok.
    Görülen o ki, bu işin standart tasarımı bu. Bu durumda uyarıdan sonra 100 km bile gder bu makine

Rüzgar ile ilgili benim de bir sorunum yok. Givinin enduro camını kullanıyorum. Ancak, özellikle hissetmek için dik oturduğumda kaskta rüzgarı hissedebiliyorum. Artcı için rahatsızlık verdiğini düşünerek eklenti kullanmak niyetindeyim.

Rüzgar sesi içinse uzun yolarda kulak tıkacı kullanmak lazım. Ben schubert ile hem kısa hem uzun yolda çıkartmak yıkacı. Oldukca konforlu
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Bende ışıktan 30-50km sonra benzin alıyorum genelde. 10lt civarinda tabanca atıyor ama 5tl daha doldurtuyorum,ozaman benzin seviyesi tam içteki boğaza geliyor genelde.
    Gerçekten 100km de gider bu haliyle anlaşılan en azından şehir dışında.

Şunu da tekrar ekleyeyim ;
    Başka bir konuda motosiklete şöyle dijital
    göstergeli bir Voltmetre nasıl bağlarız ,var
    mı bildiğiniz kullandığınız birşey aslında
    çok basit bir düzenek anladığım kadarıyla
    ama su geçirmez bir tane nereden temin
    edebilir? nasıl bağlayabiliriz?
    Konu Can Ekin tarafından (18-02-2013 Saat 13:49 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Hüseyin AVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hüseyin AVCI
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Yakıt konusunda son hatırladığım tecrübem; uyarı ışığı yanıp sönmeye başladığında, ortalama 120 km hızla giderek 60 km mesafeyi rahatlıkla katetmiştim.

Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Dün ışık yanmıştı ofise gelirken bu akşam dönerken alırım diye planladım dünkü konuşmaların üzerine. Ancak eşimin arabasına kapıdan hafif dokunmuşlar. akşam tam gaz Kavacık'a gittim dönüşte. Sonra da eve geçtim. Sabah tam Altunizade'ye saptığımda gaz kesmeye başladı. Allah'tan orası hafif yokuş yukarı olduğu için tam durmak üzereyken kalan son benzini de aldı motor ve Altunizade Opet'e geldiğimde tamamen bitti. Pompaya 2 metre kala itmeye başladım. Özet max 50 km sonra ben artık benzin alırım.
    Konu Sertan Karamollaoğlu tarafından (19-02-2013 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Arkadaşlar, rüzgarı benzini bırakın dünyanın en iyisini sürmenin keyfini çıkarın...

İngiltere'nin en köklü motosiklet dergilerinden Bike Magazine ŞUBAT 2013 sayısında 2012 nin EN İYİ MOTORU olarak NC 700 X'i seçmiş bulunuyor. Dergide tam 6 sayfa NC 700 x e ayrılmış...Dergiden çektiğim fotografları ekliyorum. NC 700 X efsanesi büyüyerek devam edecek anlaşılan...

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Dün ışık yanmıştı ofise gelirken bu akşam dönerken alırım diye planladım dünkü konuşmaların üzerine. Ancak eşimin arabasına kapıdan hafif dokunmuşlar. akşam tam gaz Kavacık'a gittim dönüşte. Sonra da eve geçtim. Sabah tam Altunizade'ye saptığımda gaz kesmeye başladı. Allah'tan orası hafif yokuş yukarı olduğu için tam durmak üzereyken kalan son benzini de aldı motor ve Altunizade Opet'e geldiğimde tamamen bitti. Pompaya 2 metre kala itmeye başladım. Özet max 50 km sonra ben artık benzin alırım.
    Ama sende cılkını çıkarmışsın. neyse geçmiş olsun.
    benzin pompanı yakmada alışkanlık edinme sen bunu

o zaman uzman sorusu : depoyu kuruttuğun bu halde benzincide pompa ilk ne zaman attı toplam kaç lt aldın :P pişman mısın? bir daha olsa yapar mısın :P

Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama sende cılkını çıkarmışsın. neyse geçmiş olsun.
    benzin pompanı yakmada alışkanlık edinme sen bunu
    o zaman uzman sorusu : depoyu kuruttuğun bu halde benzincide pompa ilk ne zaman attı toplam kaç lt aldın :P pişman mısın? bir daha olsa yapar mısın :P
    Bugün bahsettiğim ucu ucuna yolda kalma sonrasında aldığım toplam benzin 13.32 lt idi. geri kalan 0.78 lt nin benzin pompası vs yerlerde olduğunu düşünüyorum çünkü motor sonrasında tek marş ile çalıştı. dün bu konuşmalar başlayınca manual'ı açıp benzini nereye kadar doldurmak lazım, taşmaması gereken yer neresi diye iyice okudum. ben normalde pompayı içeri koyup ilk attığı yerde durduruyordum. şimdi o tepedeki metale kadar getirttim. bir önceki kullanım ile arada tam 300km. yapmışım. bundan sonra herhalde bu kadar kasmam.

Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngiltere'nin en köklü motosiklet dergilerinden Bike Magazine ŞUBAT 2013 sayısında 2012 nin EN İYİ MOTORU olarak NC 700 X'i seçmiş bulunuyor. Dergide tam 6 sayfa NC 700 x e ayrılmış...Dergiden çektiğim fotografları ekliyorum. NC 700 X efsanesi büyüyerek devam edecek anlaşılan...
    Katılıyorum. Bence de dünyanın en iyi AllAround motosikleti. Çok keyif alıyorum zaten. Ama çok kötü bir yanı var. Yerine şu motosikleti alacağım diyemiyorsun. Maalesef bunu alınca son motosikleti olabbilir insanın, ama benim gibi motosiklet kullanmaya yeni başlamış bir insan için bu hiç hoş değil. Bir çok farklı model denemek istiyordum.

Sayfa 119 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1969109115116117118119120121122123129169219619 ... SonuncuSonuncu