Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 124 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2474114120121122123124125126127128134174224 ... SonuncuSonuncu
1,231 den 1,240´e kadar. Toplam 2677 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

2012 Kasım ayı itibariyle garajında uykuya yatan XT660 R Bodrum dönüşü yani 18.02.2013 tarihinde tek marşla çalıştı.Uzun süredir ayrı kaldığım motorumun sesini duymak beni çok sevindirdi.Maşallahı var....

Kalıcı dostluklara...
    532 4631918

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Geçtiğimiz ay kopan gaz telimin yerine itme telini idareten takıp gaz teli arama çalışmalarım devam ederken itme telide çekmeye dayanamadı ve koptu.
    Bu defada yanımda bulunan kalınca bir misinayı gaz teli hortumundan geçirerek gaz kelebeğine bağlı kulağa tutturdum bir kaç gün idare edecek. Ama bu icatları yapmama neden olan sevgili suzuki Türkiye' deki yedek parça ve servis ağının küçüklüğüne rağmen hala satış yapıyor (ama güzel motorları var kardeşim ) Bu arada aynı ölçülerde olduğunu zannettiğim bir tel buldum bu hafta onu takmaya çalışacağım bakalım ne olacak.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

GS'in sol kece ve toz korumayi degistirdim, ve GoPiro icin sehpa yaptim. Yaptim derken far/izgara korumanin ilave spot far icin tasarlanmis orjinal parcasiydi....

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı Sadık1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz ay kopan gaz telimin yerine itme telini idareten takıp gaz teli arama çalışmalarım devam ederken itme telide çekmeye dayanamadı ve koptu.
    Bu defada yanımda bulunan kalınca bir misinayı gaz teli hortumundan geçirerek gaz kelebeğine bağlı kulağa tutturdum bir kaç gün idare edecek. Ama bu icatları yapmama neden olan sevgili suzuki Türkiye' deki yedek parça ve servis ağının küçüklüğüne rağmen hala satış yapıyor (ama güzel motorları var kardeşim ) Bu arada aynı ölçülerde olduğunu zannettiğim bir tel buldum bu hafta onu takmaya çalışacağım bakalım ne olacak.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    sadık pazartesi yada ilk çalışma gününde fırsatın olduğunda ,doğruca maltepede mutlu han hondanın arkasında motorim var oraya git ellerinde sana uygun tel vardır yok ise 3-4 km yakınlarda yerli tel yapan bir fabrika var eski teline göre aynı ölçüde yeni tel yapılır ve takılır rahat edersin.

Enduroist Kıdemli Üye Enes DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    enes demir
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

An itibari ile fevzi abimin boyadigi top case demirlerini takiyoruz buradan tekrar tekrar tesekkur ediyorum fevzi abi
    0531-380-63-98

Enduroist Katılımcı Üye Samed Ucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Samed Ucar
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

6.000 Bakımını yaptırdım. Akabinde motora bişiler oldu 110 zorlanan 125 gördü :S

Ayrıca Boş vites müşürü arızlandığı için değiştirdim. Ancak orjinalinin gelmesini beklemektense Sadece Giriş jakını değiştirmek suretiyle, YBR 125'in boş vites müşürünü kullandım. Süper oldu

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

4 günde akünün komple bitmesine sebep olan araç takip sistemi söküldü. Oradan boş kalan soketlere çakmaklık takılıp gidona monte edildi. Uzun yollara hazırız artık.

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Aylardır yüzüne bakmıyordum , dün işim düştü Karakaçan'a , akü tırt , saldım bayırdan hır dedi çalıştı , vurdum kamşıyı vurdum kamşıyı coştu kerata , özlemişim be
    Ama bu havada geceleri kot pantulla binince adamın çükü düşer mazallah , düşecek gibi oldu zor tuttum.

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

9. Ünsal Ömer ÇAKMAKLI güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Engin Delipınar (26-02-2013),MB (27-02-2013),OB (26-02-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Uzun zamandır sinir olduğum yan ayaklığın "yağ" gibi açılıp-kapanmamasına çare , balata spreyi ile derinlemesine kirini pisini akıtıp, ardından sprey gresleme sonucunda artık "yağ" gibi açılıp kapanabiliyor tabi benim elimde bulunan sprey gres beyazmış, beğenmedim şeffafından almam lazım bunu da anlamış oldum.

balata spreyini ele geçirmişken balataları da bir güzel yıkadım

hea wd40 la şöyle kontak-ön depo ve arka çanta anahtar deliklerinden de azcık pıslattım

bide motoru yıkasam

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Herkese merhaba, Yazıları okuyunca herkesin motosikletine ne kadar iyi baktığını görünce kıskandım. :-)

Benimde Uzun bir hikayem var. Vaktiniz olursa tecrübe hikayemi okursunuz...

BMW F650GS' ye geçişim 3 ay oldu. Motosikleti aldığımda 45 000 KM de idi. Şimdi ise tam 51 000 KM oldu. Kısacası hesaba göre ayda 2 000 Km yaptım.

Motosikletimi ilk aldığımda heyecanıma yenik düştüm ve acemilik çektim. Sahibiyle sürekli konuşma içerisindeydim. Alırken bir ustaya gösterip o şekilde almamın daha sağlıklı olacağını düşünerek hareket etmeye çalıştım. İş durumundan dolayı zorlandım. Talihsizlik olacak ki göstermemiz gereken ustaya 2 kez gitmek istememize rağmen ustanın orada olmadığıydı. 1 aylık süre zarfında motosikletsiz dolaşmanın sıkıcılığı ile f650GS'me bir an önce kavuşmak ve tadını çıkarma heyecanıyla dayanamadım ve aldım.

İlk ikin günlerde işimden dolayı fazla binemedim. Bunun yanı sıra aküm bitik gösteriyor. Akü takviyesi ile bir kaç gün zorla çalıştıra çalıştıra bir hal oldum. Sahibini aradım fakat adam kendini temize çıkarmaya çalışıyor. Açıkçası hiç hoşuma da ilk sahibi gitmedi. Bir kaç kez de yolda kaldım.

2012 yıl başında OGS işlemi için İkinci köprüde motorum istop etti ve aküm maalesef intihar etti diyebilirim. Köprünün alt tarafında ki yokuşlarda vurmaya çalıştım fakat beceremedim. Bir kaç kişi iteledi v.s fakat yine beceremedik. Portbagajın kapağı nasıl olduysa son anda baktığımda yerinde yoktu. Geri dönüp geldiğim yönde yaya dolandım fakat bulamadım. Bir yandan ortada kalmam diğer yandan kapak kayıbının aksiliği canıma tak etti.

F650GS mi bir kenara bırakıp sağda solda motosikletçi aramaya başladım. Akü takviye kablosu da yanımda olmadığı için ve F650GS yi hiç tanımadığımdan kısacası teknik bilgim zayıflığıda üst üste gelince önce takviye yapıp kendimi Kadıköy'e bir ustaya atayım istiyorum. Köprünün aşağısında büyük bir cami ve caminin ilerisinde bir oto tamircisi buldum.

Adamı zorladım arabasına atlayıp motorun yanına geldik ki bu adam bir türlü takviye yapamadı ve beni akşam karanlığı sinmiş bilmediğim o yolda bırakıp gitti. Akşam saat 20:00 civarına yaklaşmıştı. Motosikletimin çalışmaması, ceset gibi ağırlığını bir süre taşıyarak ilk aydınlık ve ışıkların bulunduğu bir yere kadar götürdüm. Çıldırmış bir şekilde onu öylece ulu orta bıraktım ve tekerleğine sinirden iki tekme atıp yola koyuldum. Şans eseri FSM Mahallesinde motosiklet tahmircisi buldum. Motopar diye bir servis. Kawasaki yetkili servisi ve diğer modellere de bakıyorlar. Her nedense aksilikler yılbaşı arefesinde üst üste geliyor. Motopar'daki Mehmet Usta BMW den anlamıyor. Fakat sağolsunlar yardımcı olacağını söyledi. Özellikle anladığım kadarıyla sahibi Ziynet Hanım benimle çok ilgilendi. Biraz oturup dinlendim. Usta hazır olunca takımlarını aldı ve atladık motoruna benim ceseti görmeye gittik. Artık Mehmet usta isa gibi f650gs me can verecek mi diye panik ve korku içinde merak etmeye devam ediyorum.

Motoru bıraktığım gibi buldum. Usta takımlarını çıkardı. Akü takviyesi yapmaya başladık. Takviye hiç sonuç vermedi. 2 saate yakın uğraşmamıza rağmen başaramadık. Mehmet usta bir kamyon çağırıp yükledik ve MotoPar'a götürdük. Saat 22:30 civarı olmuş. Ziynet hanım motorumun kalması gerektiğini ustasının BMW Hakkında bir bilgisi olmadığını dile getirdi. Bir üst sokağında BMW bakan bir servis olduğunu adını tam hatırlamıyorum. İbrahim usta gibi bir şeydi. Planladığım yılbaşı gezisi murdar oldu. 3 gün motorum orada yattı. Yılbaşından sonra Ziynet hanımın araması ve motorun hazır olduğunu bujileri değiştirdiklerini v.s sayıp durdu. BMW motosikletle ilgilenen arkadaşın motorum için bakıma ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Bende olur dedim. Bana gereken fiyatı çıkarıp söylerseniz ona göre bütçemi ayarlayıp bırakabilirim dedim. Fiyat içinde korktuğum gibi olmadı toplam 100 TL tuttuğunu söyledi. Gittim motosikletimi aldım.

Birincisi, Kızıltoprakta Bulunan Motoek adındaki servise gittim. Aküye baktırdım. Şarj yapacaz yada değiştirmen gerekiyor dedi. Aküm eskimiş v.s diye düşünerek değiştirmesini istedim. Yılbaşında yaşadığım sorun beni bunaltı bu yüzden aküyü değiştirirmem sorunumun hal olacağını düşündüm. Fakat akü değiştirmem sorunumu çözemedi. Hayal kırıklığı yaşamaya devam ediyorum.

İkincisi, Google tanrısına anadolu ytakası BMW ile ilgili servis v.s anahtar kelimelerden arayarak bir kaç yerde Hasanpaşa'da Motolab diye bir yere kadar beni yönlendirdi. İşten öğlen vaktinde ayrılarak hemen Motolab'a gittim. Gökhan abi diye birisi ile karşılaştım. Anlattım durumumu. İnternetten adresini bulup geldiğimi, onu çok övdüklerini v.b saydım.
    Motosikletimi bırakıp işe döndüm. İki gün sonra motorun hazır dedi ve gidip aldım. Tam net harılamıyorum fakat 350 TL ile 450 TL civarında para verdim. Bu konuda ki cahilliğim bana pahalıya patladı. Olsun dedim sorunsuz çalışsın da paranın önemi yok diye içimden geçiriyorum. Yeni aldığım VLM akü sürekli bitmeye devam etti. Motolab'a geri gittim. Sorunum devam ettiğini bildirdim. Akünde sıkıntı var dedi. Değiştirmemiz lazım söylemlerde bulundu. Arızanın devam etmesi canımı iyi sıkmış ve ilk aküyü aldığım Motoek'e gittim. Akünün bitik olduğunu değiştirilmesi v.s ne gerekiyorsa yapmalarını istedim. Aküyü bir ara getirip bırakırsam fabrikaya göndereceklerini söylediler. Motolab'a geri döndüm. Gökhan ustanın Bosch akü takarsam sorun yaratmayacağını tık diye çalışacağını söyledi. Neyse getir abi dedim. Fiyatı ne 100 TL dedi. Tamam dedim. Sipariş verip bekledim. İki üç gün sonra hazır olduğunu söyledi.

Motosikletimi çalıştırdım. Fakat 1 KM metre fazla ilerlemeden durdu. Bir daha hareket etmedi. Marşa basmam, kontağı kapatıp açmam v.s işe yaramadı. Gökhan ustayı aradım yardım istedim fakat adam ben gelmem dedi. Mecbur artık ben gidip akümü alıp takacağım başka çarem yok diyerek diğer taraftan hayal kuruyorum onu takarsam çalışır bende rahat ederim. Benzin istasyonuna bırakıp Hasanpaşa'ya gittim. Bosch akü 100 TL iken sıvısını hesaplamadığını bu yüzden 15 TL de ayrıca onun için alması gerektiğini söyledi. Denize düşen yılana sarılır olduk mecburen. Bosch Akü 12 V 115 TL mal oldu. Tors tornavidam da yok, anahtar yok! Gökhan Ustadan aküyü takmam için anahtara ihtiyacım olduğunu ve geri getireceğimi dile getirerek istedim. Gökhan usta bana şirket prösedürü gereği dışarıya malzeme verilmeyeceğini v.s saydıktan sonra kısacası ne ettiysem vermedi. Ayrıldım.

Tors Tornavida aradım neyse ki Yazıcıoğlu pasajında buldum. Tekli bulamadığımdan takım olarak aldım. İlerde lazım olur düşüncesiyle... Bosch akü takmam bir işe yaramadığı gibi motosikletimi çalıştıramadım. Benzinlikte iki gün yattı. Gökhan Ustaya durumu bildirdim sağlam olduğunu v.s sayıp durdu. Bende sıkıldığımdan tartışmak istemedim.

üçüncü, Salıpazarı tarafında bisikletimi tahmir ettiğim Ali Usta'nın oğlu geldi aklıma telefonla arayınca kendisi BMW lere bakamadığını Mustafa diye tanıdığı bir ustaya yönlendirdi. Mustafa Usta ile buluştum motosikleti gelip alabileceğini söyledi. Ertesi gün motosikleti aldı. Konjektör arızası olduğunu söyledi. Yedek parçası çok yüksek olduğunu bu yüzden sarılması gerektiğini ifade etti. Bende yedek parça almasını istedim. Maksat sağlıklı olsun. İşimi görmesini istiyorum. Ertesi gün Şehir dışına çok önemli bir davete gitmem gerektiğini dile getirdim. Akşama hazır olacağını ve bunun için motosikleti yerinden alması ve tamir etmesi v.s 550 TL masraf çıkardı. Ne ettiysem indirim yapmadı. Bende ikinci defa denize düştüm. Ertesi gün uğradım. Saat 19:00 da. Mustafa usta yok! Motorum öylece duruyor. Dükkanda bulunan bir kişi birazdan gelir dedi. Yağmurda yağmaya başlamıştı. Fazla uzatmadan tamı tamamına 19:00 da uğramam Oradan çıkışım 23:30 civarıydı. Yapıldı diye seviniyorum. Akülerim halen arıza vermeye ara ara devam ediyor. Gece yola geç çıktığımdan bir gece Yalova da kaldım. Ertesi gün Kütahya için yola çıktım. Yolda kalmaktan korkmam ile mecbur gitmem arasında bucalayıp durdum. Tam bir delilik bir yerde kalırsam kesin ortada kalacağım kış ortasında kurda kuşa yem olacağım... :-) Kütahya ya kadar hiç bir sorun çıkarmadı. Bu durumda sevindim. Ertesi gün saat 14:00 Civarı Kütahya'dan Eskişehir yolunu takip ederek iki kez dinlenmek ve yemek yemek için durmam ve daha sonra yola devam etmem ile saat 17:30 civarı Bursa ile Yalova kavşağı arasında virajda yavaşlayınca bir anda motorum sessizliğe gömüldü. Bir daha da çalışmadı. Akü tamamen sıfırlandı. Otobanın ortasında korktuğum başıma geldi. Takviye yapacağım fakat hiç bir tane araç durmuyor. Hepsi vızır vızır geçiyorlar. Son çare sürükleyerek en yakın benzinciye gitmek oldu. En yakın benzinciyi tahmin bile etmek korkutucu bir mesafe... :-) Shell istasyonunda bir kamyondan aküye takviye yaptım çalıştı. Tabi saat olmuş 21:00 civarı. Bir yandan lapa lapa kar yağıyor Bursa civarında. Yola koyuldum. Yalova'nın en yüksek tepesine çıktıkça kar iyice hızını artırdı. Zar zor karanlıkta karda ilerliyorum. Bir benzin istasyonunda biraz ısındıktan sonra hafiften yola koyuldum. Dağdan aşağı indikçe kar durdu ve Yalova inişinde kar tamamen durmuş ve alçakta hava normal olması beni sevindirmişti.

Yalova'dan Topçulara, oradan vapurla Eskihisar'a ve oradan da Kadıköy'e varmam 23:00 olmuştu. F650GS'm Bursa da arıza vermeseydi. Çok daha erken gelecektim. Geceye kalmam iyice zamanımı çalışmıştı.

dörtüncü ve son, Hafta başında, motosikletle ilgilenen herkese danışmaya başladım. Çok sevdiğim ve değer verdiğim bir arkadaşım çocukluk arkadaşı olduğunu ve aynı okuldan mezun olan birini tavsiye etti. Gerçek eski bir Endurocu olduğunu ve oto elektrik işi yaptığını söyledi. Endurosunu mecburen satmıştır. Sorunumu ondan başkasının çözemeyeceğini ifade etti. Göztepe'de Arı Oto Elektrik, Yalçın Usta ve Yusuf Usta adında muhteşem iki adam. Telefonla Yalçın ustayı aradım. BMW'mi bırakmaya gittiğimde davranışları, ve konuşmaları bana müthiş bir güven vermişti. Motoru elden geçirdiler. Bana özel olduğunu ve kimsenin motosikletini yapmadıklarını söyledi. Bende çok sevindim. Gerçekten de sıkıntımı hal ettiler. Eksik v.s yada değişmesi gereken ne varsa hem temizlik hemde değişim yaptılar. Parçaları ben aldığımdan çok ucuza gelmesi bütçemi de sarsmadı. Para bile istemedi. Zorla verdim. Yalçın ustanın enduro aşkını anlatıp duruyordu. Nerede bir endoru motor görse selam veren efsane bir kişiliği var.

Bir aydır. F650GS'm hiç sıkıntı yaratmadı. Marş düğmesine bir tıkta bastığımda çalışıyor. Benimde içim rahat etti. Acemeliğim ve zaman kaybım umarım diğer yeni arkadaşlara ders olmuştur. Motosiklet alırken sağlam ve güvenilir bir ustaya mutlaka gösterilmelidir. Başıma gelen olayları sabırla okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Herkese selamlar.
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

12. Aras Acer güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (17-05-2013),Can Ekin (28-02-2013),OB (27-02-2013),sinan karagöz (05-03-2013)

Sayfa 124 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2474114120121122123124125126127128134174224 ... SonuncuSonuncu