Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 206 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 106156196202203204205206207208209210216256306706 ... SonuncuSonuncu
2,051 den 2,060´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Katılımcı Üye Levent COŞKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Levent Coşkun
    Motosiklet
    NC 700x
    Marka
    Honda

Alıntı mtemimhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorlarını alacak olan arkadaşlar hepinize hayırlı olsun.
    Kazasız belasız sürmeniz dileğimle.

Benim motorum dün akşam itibariyle Antalya ya geldi.
    Ama trafik işi nedeniyle tahminim Pazartesi veya Salı günü alabileceğim.
    Beklemek ne kadar zormuş valla.
    sabır diliyorum biz çatladık da

Enduroist Katılımcı Üye Levent COŞKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Levent Coşkun
    Motosiklet
    NC 700x
    Marka
    Honda

Alıntı motojektif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü motoru alacak kaç arkadaş var güngörden ?
    Saat tam 10:30'da aynı anda alabilir miyiz?
    Yanımda Prof. Fotoğraf makinesi getireceğim sahile inip harika fotoğraflar çekelim ve ilk izlenimlerimizi paylaşalım istiyorum. Harika bir yazı hazırlamayı düşünüyorum.
    Hatta yazıyı videolar la da süsleriz.
    Normalde tek başıma yapmayı düşünüyordum ancak madem aynı anda alacağız çok çok daha güzel olur. Teslim aldıktan sonra bana bir yarım saatinizi ayırırsanız, ortaya çok güzel bir iş çıkaracağımdan şüpheniz olmasın.
    Haberinizi bekliyorum görüşmek üzere.
    Cumartesi alırız mı diyorsun yani? Ağzından bal damlıyor henüz arayan yok!

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Arkadaslar motoruna linkteki Gidon Yükseltme ve Yakınlaştırma Aparatından almayi dusunen var mi?
    Yapilmasi zor bir parcaya benzemiyor, eger alan olursa monte etmeden bir kalip cikarip bundan da yapabiliriz belki.

4. Suat Dayangaç güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

CihanCöbek (05-04-2013),Hüseyin AVCI (05-04-2013),omercem (05-04-2013)

Enduroist Katılımcı Üye ÖzgürAyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür ayhan
    Motosiklet
    NC 750 X
    Marka
    Honda

Alıntı ushuaia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motoruna linkteki Gidon Yükseltme ve Yakınlaştırma Aparatından almayi dusunen var mi?
    Yapilmasi zor bir parcaya benzemiyor, eger alan olursa monte etmeden bir kalip cikarip bundan da yapabiliriz belki.

Aklımı okuyorsun galiba Biraz daha rahat oturmak için düşünüyordum. Ben varım Çamurlukta yaptıralım mı ?

Banned
    Isim
    Ali Altuntaş
    Motosiklet
    NC700x
    Marka
    Honda

Çok iyi fikir. Şu motoruda teslim alıp bir sürseydik hayırlısı ile, o değilde hiç test etmeden gittik aldık ya beğenmezsek ne olacak diye korkmuyor da değilim.
    Bakalım yarın akşam bu foruma mesaj yazdığımda neler söylüyor olacak hep birlikte göreceğiz.

Enduroist Üye bgrkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Buğra Akcan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Selamlar,

Başlığı uzun süredir (daha motorumu almadan) takip ediyorum ama yeni yazma fırsatı bulabiliyorum.

Bikaç sayfa önceydi sanırım. Sertan Givi crashbar ı satıp sw motech almak istediğinden bahsediyordu. Ben de motoru aldığımda biraz da tesadüfen sw motech almıştım (kızıltoprak aneste givi kalmamıştı karşıya geçmek istememiştim). Givi ve SW Motech karşılaştırmasında sizler gibi düşünmüyorum. Bana sw motech o kadar dışta durmuyormuş gibi geliyor. Hatta tamamen benim motora montajla alakalı olabilir sağ taraf sol taraftan daha içerde duruyor. Hatta bir kere motoru dururken sağa devirdim, arka fren pedalı biraz içe göçtü.

Bir de radyatörün önündeki bağlantı kısmı bana o kadar da işlevsel gelmiyor. Ciddi bir darbe sırasında o kısım motora monte edilmemiş olacağı için barın zayıf noktasının o bağlantı kısmı olduğunu düşünüyorum. Hatta darbenin alındığı taraf biraz içe girecek diğer taraf dışa çıkacak gibi bir his var içimde. Bu his hali hazırda benim motordaki crashbarın bi miktar sola çıkık olmasından da kaynaklanıyor olabilir

Neyse benim görüşlerim bunlar crashbar hususunda.

Enduroist Katılımcı Üye ErdenAyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDEN AYAS
    Motosiklet
    NC700XA - YAMAHA XCITY 250
    Marka
    Honda

Alıntı motojektif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü motoru alacak kaç arkadaş var güngörden ?
    Saat tam 10:30'da aynı anda alabilir miyiz?
    Yanımda Prof. Fotoğraf makinesi getireceğim sahile inip harika fotoğraflar çekelim ve ilk izlenimlerimizi paylaşalım istiyorum. Harika bir yazı hazırlamayı düşünüyorum.
    Hatta yazıyı videolar la da süsleriz.
    Normalde tek başıma yapmayı düşünüyordum ancak madem aynı anda alacağız çok çok daha güzel olur. Teslim aldıktan sonra bana bir yarım saatinizi ayırırsanız, ortaya çok güzel bir iş çıkaracağımdan şüpheniz olmasın.
    Haberinizi bekliyorum görüşmek üzere.
    Ali Hocam ben sabah 10:00 da damlıyorum Güngör'e. Teslim alabilirsek ilk benzini doldurup "abi pompa basmıyor" diyecek olan pompacının eline bahşişini verdikten sonra istediğin zamanı seve seve ayrırım sana. Sonrasında yola koyulup Eceabat'a doğru ilk turuma çıkacağım.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Gidon yaklaştırma ve yükseltme ye Ersan abi de talip olur söyleyeyim.

6000km diye bir bakım yok, servisler TR şartları vs.derse boşuna kendinizi yormayın, kitapçıkta diyene uyun. Honda TR ye bu konu sorulduğunda "motosikletinizin kitapçığındaki periyodu uygulayınız" cevabını alacaksınız.

Yağ değişiminde filtre dahil değişimde servisler 1litrelik fiyata göre ücret almaları gerekiyor. Yani 3.7lt nin tam bedelini almalılar, 4litre değil.

Fren balataları orjinaller gereksiz pahalı bence, yerine ister TR den ister ingiltere den vs. EBC balata alınabilir ön arka fiyatı 110,120 tlye geliyordu sanırım.

6000de balata bitmesinde çok normal değil kaliperiniz sıkı olabilir, ayağınız sürekli frende gidiyorsaniz buda neden olabilir. Birde balataların üzerinde kontrol çentiği, çizgisi vardır, balatanin durumunu oradan da kontrol edebilirsiniz,hatta çıkartılan balataları aldıysanız kontrol edebilirsiniz.

Motosikletlerimizi kullanmadan önce oldukça KISA olan kullanim kitaplarımızı okursak motosikletimizi daha iyi tanıyacagiz.

10. Can Ekin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (07-04-2013),Recai Topallar (05-04-2013)

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı bgrkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Başlığı uzun süredir (daha motorumu almadan) takip ediyorum ama yeni yazma fırsatı bulabiliyorum.

Bikaç sayfa önceydi sanırım. Sertan Givi crashbar ı satıp sw motech almak istediğinden bahsediyordu. Ben de motoru aldığımda biraz da tesadüfen sw motech almıştım (kızıltoprak aneste givi kalmamıştı karşıya geçmek istememiştim). Givi ve SW Motech karşılaştırmasında sizler gibi düşünmüyorum. Bana sw motech o kadar dışta durmuyormuş gibi geliyor. Hatta tamamen benim motora montajla alakalı olabilir sağ taraf sol taraftan daha içerde duruyor. Hatta bir kere motoru dururken sağa devirdim, arka fren pedalı biraz içe göçtü.

Bir de radyatörün önündeki bağlantı kısmı bana o kadar da işlevsel gelmiyor. Ciddi bir darbe sırasında o kısım motora monte edilmemiş olacağı için barın zayıf noktasının o bağlantı kısmı olduğunu düşünüyorum. Hatta darbenin alındığı taraf biraz içe girecek diğer taraf dışa çıkacak gibi bir his var içimde. Bu his hali hazırda benim motordaki crashbarın bi miktar sola çıkık olmasından da kaynaklanıyor olabilir

Neyse benim görüşlerim bunlar crashbar hususunda.
    Koruma demiri hatali monte edilmis olabilir. Sanirim birinin basina gelmisti ama kim oldugunu hatirlayamiyorum. Can? Sertan? Omer?

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı ERA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teslim alabilirsek ilk benzini doldurup "abi pompa basmıyor" diyecek olan pompacının eline bahşişini verdikten sonra
    En sinir olduğum olaydır şu da.acayip pis terslerim.

13. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Recai Topallar (05-04-2013)

Sayfa 206 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 106156196202203204205206207208209210216256306706 ... SonuncuSonuncu