Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 16 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 6121314151617181920 ... SonuncuSonuncu
151 den 160´e kadar. Toplam 216 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HGS kart kullanınız (bkz. cekin )

köprüde okumadan geçerseniz doğru birşey gelmiyor. ama otoyollarda ya girişi ya çıkış bir yerden yakalıyor bilginize
    arkamızdan takip etmiyoruz hesabı ceza gelmesin topluca?

Ben taa 2004 teki ödemediğimi iddia ettikleri 206 tl lik radar cezasını 700 küsür lira olarak ödedim, varmıdır bilen duyan
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Enduroist Üye Anıl Berk Uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Anıl Berk Uyar
    Motosiklet
    Duke 200
    Marka
    Ktm

Alıntı PEGGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benm hgs yi etiketle kaplamayı unuttugum ve zaman ayıramadıgımdan bozuldu, geçiş yaptıgımda kacak geciş yazıyor, ama işin ilginci sistemden kontrol ettiğimde geçişlerim çıkmıyor. Umarım sonradan düşmez topluca
    Bu arada kötü bir örnek ama her hangi bir araçla arka arkaya girdiğinizde de HGS bozuk oldugundan sistem tek araç olarak görüyor
    aynı problemi ben de yaşıyorum. hgs etiketimi herhangi bir yere yapıştırmadığımdan geçişleri kaçak yapıyorum. bu şekilde geçmemin hiç bir problem olmayacağını ve geçiş ücretinin daha sonra bakiyeden düşeceğini hgs müşteri hizmetleri ile görüşmemde onlar söyledi. özellikle bir problem yaşar mıyım diye sorduğumda hiç bir problem olmayacağını söylediler.

geçişlerimi kontrol ettiğimde ise bakiyemden düşmediğini fark ettim ve bunun üzerine tekrar hgs müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım. gelen cevap ise hgs sisteminin motosiklet için tam oturmadığını, motosikletleri fark edemediğini söyledi.

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Alıntı igloo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı problemi ben de yaşıyorum. hgs etiketimi herhangi bir yere yapıştırmadığımdan geçişleri kaçak yapıyorum. bu şekilde geçmemin hiç bir problem olmayacağını ve geçiş ücretinin daha sonra bakiyeden düşeceğini hgs müşteri hizmetleri ile görüşmemde onlar söyledi. özellikle bir problem yaşar mıyım diye sorduğumda hiç bir problem olmayacağını söylediler.

geçişlerimi kontrol ettiğimde ise bakiyemden düşmediğini fark ettim ve bunun üzerine tekrar hgs müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım. gelen cevap ise hgs sisteminin motosiklet için tam oturmadığını, motosikletleri fark edemediğini söyledi.
    Valla nacizane gencecik ömrümde yaptığım en önemli tespit :

"Alırken Şahin Verirken de Karga olan bi diyarda yaşadığımız..." ;)
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Enduroist Üye ZiyaGÖKGÖZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ziya gökgöz
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı ushuaia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben en basindan beri OGS kullaniyorum ve memnunum. Ama er ya da gec OGS'yi kesin kaldiracaklar, bakan kendisi soyledi. Hatta tum giseler de kalkacak. O yuzden OGS cihazina ekstra para vermek mantikli degil.
    Bence de ogs ama kalkacağı kesin o nedenle boşa Garanti 60 tl diğer bankalar 40 tl cihaz parası vermeyin.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Ben verdim, HGS ve OGS arasında tercih hakkında devletin HGS dayatmasına karşı ben otomobilime OGS, motosikletime HGS aldım; keşke motosikletime de OGS alsaydım diye hayıflandım, aradan iki ay geçti hali hazırda OGS lerin de HGS ye dönüşmesi gerektiği hakkında basında yazılar okumaktayız. Bir kere OGS daha pratik bir kullanıma sahip, eğer arada bir fark yoksa ve amaç geçiş ücreti ile ilgiliyse herhangi birini kullanablirsiniz anlamı çıkıyor, ben de kolay taburcu olacağım yöntemi yani OGS yi seçtim. Bakıyorum devlet beni yanlış yönlendirmiş, bir müddet sonra atıl duruma gelmesi muhtemel olan bir sistemi bana pazarlamış yani açık bir ifade ile benden 60.- TL lik OGS sisteminin ücretini almış ve bana HGS adresini göstermiş. Ben şamar oğlanımıyım, yılbaşından sonra OGS kullanılmayacak tüm sistem HGS ye dönecek deseydi, ben de tercihimi HGS den yana kullanıp 60.-TL yi sokağa atmasaydım fena mı olurdu. Ben devletin koruma anlayışından şüphe duyar hale geldim, bu yollu uygulamaya 3. dünya ülkeleri bile denemez, sahi biz kaçıncı dünya ülkesi oluyoruz bu durumda...
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (08-04-2013 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

6. Yusuf YÜCE güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (24-04-2013),Engin Delipınar (08-04-2013),Hayati BEDER (08-04-2013)

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Ogs boşuna almayın yakında kalkacak.Hgs alın ama oyle cebime koyayım okusun falan yok kabak gibi göstermeniz lazım elinizle kaldırıp..Yaklaşık 100 geçiş falan yaptım sanırım bunların yaklaşık 30 tanesini rahat okumadı elimle tutmadığım zamanlarda(motorun on camında kart hgs)..Kaçak geçiş yazsada yada en uzak para yazsada 24 saat sonra sistem nerden geçip nereye gittiğinizi görüyor ve düzeltiyor.. 30 kaçak geçişimin tamamını sistem düzeltti.Yani hgs alın basın gidin okutmayla uğraşmayın eğer her gün geçmiyorsanız.

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Sadece almaya yonelik bir devlet olunca eh durum bu kadar iyi olabiliyor, maalesef. Ulen, oturmus sistemlerin varken nerden cikti HGS? Bu harflere uygn bir aclim var aklimda ama buraya yazmayacagim.

Tak milletin plakasina tasit pulu gibi birsey, ne istersen oradan al iste, allahin belasi. Yok okdu, yok okumadi? Kamera mi yok giselerde? Hepsi dosenmis maasallah. Cek resmini, hem de kanitli, bak pulun bile yok dersin bir de!

Sirf bunlardan kurtulmak icin daga cikacagiz. Hem de daglar bos kalmasin, ne de olsa oradakiler iniyor artik. Bunun icin CRF bile aldik.

Ama is, vatandas huzursuz etmek olunca boyle yapmak cok dogaldir. Bunu dusunenin de, uyglamaya koyanin da, mevcut sistemi degistirmeye calisaninda cani cehenneme!

Ciktigi gunden beri kucucuk OGS cihazini kullaniyorum hicbir sorunu da yok! Ama onu Aselsan uretti kaldirin amk. Bu hakki yenen yetimler birgun gelecek hesabini soracak.
    Konu Hakki Orun tarafından (08-04-2013 Saat 20:00 ) değiştirilmiştir.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

9. Hakki Orun, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (09-04-2013)

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Dunya ulkeleri listesini okuyorum, Yusuf ama cok uzun hala sonuna gelemedim. Bu arada Turkiyeyi goremedim henuz!

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Enduroist Katılımcı Üye Levent COŞKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Levent Coşkun
    Motosiklet
    NC 700x
    Marka
    Honda

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ogs boşuna almayın yakında kalkacak.Hgs alın ama oyle cebime koyayım okusun falan yok kabak gibi göstermeniz lazım elinizle kaldırıp..Yaklaşık 100 geçiş falan yaptım sanırım bunların yaklaşık 30 tanesini rahat okumadı elimle tutmadığım zamanlarda(motorun on camında kart hgs)..Kaçak geçiş yazsada yada en uzak para yazsada 24 saat sonra sistem nerden geçip nereye gittiğinizi görüyor ve düzeltiyor.. 30 kaçak geçişimin tamamını sistem düzeltti.Yani hgs alın basın gidin okutmayla uğraşmayın eğer her gün geçmiyorsanız.
    Abi neyi düzeltiyor, habire kesmiş bana cezaları, nefret geldi 1 hafta içinde hemen ogs'ye geçiyorum
    34 JL 6211

Enduroist Üye EmreDEMİRAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre DEMİRAY
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Acaba benim HGS mi bozuk ruhsatın içinde ve montun cebinde olmasına rağmen her seferinde okuyor
    Hoş şu ana kadar sadece 6 geçiş yaptım, 6da 6 gidiyor

Sayfa 16 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 6121314151617181920 ... SonuncuSonuncu