Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Standart 16 Nisan / İstanbul - Tirilye - Ulubat - Yenişehir- İznik (eskihisar üzerinden)

16 Nisan Salı günü eşimle birlikte geçen seneki yıllık iznimden kalan ve kışın kullanmadığım 1 haftalık yıllık izin dahilinde biraz gezeceğiz.

Kalacak yerden dolayı asıl varış noktamız İznik. Başlıktaki turu 1 gün içinde yapmak, güvenlik açısında da düşünerek ne kadar makuldür? tavsiyeler yada alternatifler neler olabilir dinlemek isterim.

İZNİK konaklama yeri olduğu için gezmece vs. olmayacak, Varış ve Yatış yerimiz İznik

ROTA İÇİN TIKLAYIN

Plan şöyle :

8:00 Eskihisar

9:00 Topçular
    95KM
    11:00 Tirilye
    dinlenme-gezme-yeme-içme (13:30-14:00 hareket)
    35KM
    14:45Ulubat
    fotoğraf vs.(16.30 hareket)
    110km
    18:00Yenişehir (Yenişehirde ciddi durarak vakit harcanacak bir nokta var mı tam bilmiyorum ama varsa tekliflere açığız)(19:00 Hareket desek)
    30KM
    19:30İznik

TOPLAM (yaklaşık) : 270KM
    GÜN BATIMI : 19:44

Havanın kararması 20:00 - 20:15 i bulur.

Çeşitli alternatif güzargahlara açığım.

"1 gün için çok fazla geçiş noktası var, azalt sen bunları" derseniz ne yapmalı?

Büyük ihtimal 21-22sine kadar İznikte kalacağım.
    Sadece 1 gün, gün içinde Pamukova daki Çilekli Köyü ne giderek bir küçük kasa,taze tarladan toplanmış çilek almayı düşünüyorum ancak o günübirlik olacak iznik-çilekli-iznik şeklinde olacak.

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

yok mu fikri vede zikri olan ?

Enduroist Katılımcı Üye Kaan Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Öztürk
    Motosiklet
    tenere XT660Z
    Marka
    Yamaha

Sevgili Can, sana önerebileceğim farklı bir rota var .Aslında bir çoğumuzda bilebilir bu yolu. Epey maceralı ve nefes kesen doğa manzaraları ve köy yumurtalı, oğlak sucuklu, köy yoğurdu, v.s. .Ekseriyetle ben bu güzergahı kullanıyorum.

İstanbul anadolu otobanına girmeden eski izmit (KOCAELİ) yolunu takip edip, denizi de sağına alıp. Otobana nazaran daha boş ve yenilenmiş çift şeritli yoldan devam ediyoruz. 100-120 km sürat ile 1 saat on dakikada izmitteyiz. Şehir merkezini teğet geçiyoruz. Hiçbir tarafa sapmadan,Gölcük istikametine doğru devam.Tabelalar çok görünür ve iyi yönlendiriyor. solda dev carrefour tabelası.Hemen ilerisinde, İzmit outlet center da ilk mola kahve v.s.
    Gölcüğe doğru yola devam. Deniz hala sağımızda. Gölcüğü geçip değirmendereye varıyoruz..Sahilini görmeni tavsiye ederim. kahve,çay ve kokoreci dondurması meşhurdur. Karamürsele devam ediyoruz. Karamürsele girişinden ilk ışıkları geçip sola yukarı vuracağız. Bu kısım da ilk ışıkları geçtikten sonrası veya merkezinden de sola sapıp dümdüz yukarı vurdurabilirsin.Yada karamürsel çıkışına yaklaşırken benzinciden sonra ilk sol.
    Yukarı çıkış da tabelalar bir sürü köy ismi gösterecek. Bu köylerin hepsi birbirinden keyifli keşfedilmeyi bekler. Yanık odun kokulu ekmekleri, kasap sucukları. meyve ağaçları v.s. Can Biraz ballandırıyor olabilirim ama ekmeğinden suyundan tadınca bana hak vereceksin Hele Kızderbent köyünü geçtikten sonra öyle bir yere varıyoruz ki. Sağında hersek boğazı körfez.Solunda İznik gölünü bir arada görebileceğin bir sırt mevcut.
    Kızderbent yazısını takip ediyoruz.Tabelalar da aynı anda İznik yazısı da var. 50 km mesafede. Yollar epey virajlı ve bozuk. Bunu yazının başında belirtmem gerekirdi aslında. 50 55 km oluyor 1,5 2 saat Ama değer mi ? değer.Alternatif mi ? evet
    Şimdiden iyi yolculuklar Can.
    Konu Kaan Öztürk tarafından (07-04-2013 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

4. Kaan Öztürk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (08-04-2013)

Enduroist Kıdemli Üye Necdet Okcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necdet Okcan
    Motosiklet
    1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Can Merhaba,

Çizdiğin rota, bir gün için yoğun sürüş az dinlenme içeren hızlı bir rota. Tavsiyem, Eskihisar'dan Topçulara geçtikten sonra, Yolava, Çınarcık, Armutlu, Narlı, Kapaklı, Büyük Kumla üzerinden Gemliğe geçmenizdir. Bu rota üzerinde, denize nazır bir sabah kahvaltısı yapabilirsiniz. Gemlik'ten Bursa istikametine çıktıktan sonra Engürücük sapağından Kurşunlu - Mudanya yolundan Tirilye'ye varabilirsiniz. Tirilye'de öğlen yemeğini yiyip, dinlendikten sonra, Ulubat - Bursa üzerinden dönüşe geçebilirsiniz. Yenişehir ve İznik bu gezide biraz sıkıştırma olur diye düşünüyorum. Ancak, molasız yol yaparız diyorsanız, Bursa'dan dönerken İznik gölünün güneyinden İznik, dağ köylerinden Karamürsel'e inebilirsiniz. Baharda, çiçek açmış meyve ağaçları ve yeşillikler içinde güzel bir rota olur. Keyifli sürüşler

6. Necdet Okcan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (08-04-2013)

Enduroist Kadim Üye Özer Erkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer erkuş
    Motosiklet
    1150 adv
    Marka
    Bmw

Burayı da uygulayabilirsin,son üç haftadır Bursa-İznik hariç bu rotayı kullanıyorum.
    https://maps.google.com/maps?saddr=I...ra=ls&t=m&z=11
    Don't Worry,Be Happy.

8. Özer Erkuş, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (08-04-2013)

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Can, sana önerebileceğim farklı bir rota var .Aslında bir çoğumuzda bilebilir bu yolu. Epey maceralı ve nefes kesen doğa manzaraları ve köy yumurtalı, oğlak sucuklu, köy yoğurdu, v.s. .Ekseriyetle ben bu güzergahı kullanıyorum.

Kızderbent yazısını takip ediyoruz.Tabelalar da aynı anda İznik yazısı da var. 50 km mesafede. Yollar epey virajlı ve bozuk. Bunu yazının başında belirtmem gerekirdi aslında. 50 55 km oluyor 1,5 2 saat Ama değer mi ? değer.Alternatif mi ? evet
    Şimdiden iyi yolculuklar Can.
    Kaan çok teşekkür ederim rota tarifin için. Ancak İznik e sürekli gittiğimiz için(ailemin evi olduğu için) istanbul-iznik güzargahlı çoğu yolu çift yolu olarak gitmişizdir. En son geçen yaz sonu boyalıca-karamürsel yolundan dönmüştük, çukurlardan kaçmaktan artık yolun keyfini alamaz olduğumuz yerler çok olmuştu maalesef, keşke yolu düzeltseler.

Bu nedenle bu güzergah yerine daha uzaktan dolaşarak, pek dolaşmadığımız yerlerden gitmek istedim İznik e. ama tekrar tekrar teşekkürler güzel anlatım ve fikir için

Alıntı Neco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can Merhaba,

Çizdiğin rota, bir gün için yoğun sürüş az dinlenme içeren hızlı bir rota. Tavsiyem, Eskihisar'dan Topçulara geçtikten sonra, Yolava, Çınarcık, Armutlu, Narlı, Kapaklı, Büyük Kumla üzerinden Gemliğe geçmenizdir. Bu rota üzerinde, denize nazır bir sabah kahvaltısı yapabilirsiniz. Gemlik'ten Bursa istikametine çıktıktan sonra Engürücük sapağından Kurşunlu - Mudanya yolundan Tirilye'ye varabilirsiniz. Tirilye'de öğlen yemeğini yiyip, dinlendikten sonra, Ulubat - Bursa üzerinden dönüşe geçebilirsiniz. Yenişehir ve İznik bu gezide biraz sıkıştırma olur diye düşünüyorum. Ancak, molasız yol yaparız diyorsanız, Bursa'dan dönerken İznik gölünün güneyinden İznik, dağ köylerinden Karamürsel'e inebilirsiniz. Baharda, çiçek açmış meyve ağaçları ve yeşillikler içinde güzel bir rota olur. Keyifli sürüşler
    Teşekkürler Necdet. Bu bir alternatif olabilir aslında.
    Geçen sonbahar da , iznik dönüşünü güney yolundan yaparak büyük kumla, oradan selimiye ,soğukdere, delmece, çınarcık yolunu takip ederek yapmıştık, oldukça güzeldi. Aslında ilk hedefim senin yaptığın rotayı tersinde geçmekti (tirilye olmadan) istanbul dönüşünde ancak forumdan yine alternatif olarak soğukdere, delmece fikri gelince gitmiştik, iyi kide gitmişiz.
    Bu sefer senin dediğin yoldan Trilye, ulubat,iznik yapabilirim. İznik varış noktam zaten orada konaklayacağım için iznik gezi ve görme yeri değil benim için.
    Tekrar teşekkürler.

Alıntı speedy2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burayı da uygulayabilirsin,son üç haftadır Bursa-İznik hariç bu rotayı kullanıyorum.
    https://maps.google.com/maps?saddr=I...ra=ls&t=m&z=11

Teşekkürler Özer abi, gemlik noktasına kadar tersten geçen ekimde yapmıştık eşimle. iznik- büyük kumla-narlı- selimiye- soğukdere- delmece- çınarcık-yalova- topçular şeklinde. teşekkürler tekrar

Eveeeeet yok mu arttıran

Enduroist Katılımcı Üye mertfehmioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE MERT FEHMİOĞLU
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Hadi geldik.. ama konaklama nasıl olacak sanırım kamp olmayacak?