Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567814 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 220 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı 07070 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Castrol Chain Cleaner ile temizliyorum ardından petrochem kullanıyorum 2 gün motora binmiyorum o halde bile bildiğim an da jant lastik sağ sol heryer yağ oluyor. Çok mu sıkıyorum dedim az kullandım sonuç değişmedi. Bir daha hayatta almam.
    Bir de korkum var bunu kullandıktan sonra lastiğin zincirden tarafta olan kısmı yağ oluyor. Allah korusun sola yatarken ya lastik kayarsa diye de korkuyorum, o yüzden arasıra lastiği yıkıyorum. Sizce gereksiz bir korku mu ?
    O yüzden İpone alacağım bir dahakine hatta şöyle de bir kampanya var ama büyük mü küçük mü anlamadım http://www.motosikletim.com.tr/urun/...anyasi-03.aspx
    Ben zincir yağlama için tutoro dışında bir tek ipone ve motul kullandım. 2si de çok yapışkan yağlar ve kesinlikle damlatma gibi sorunları yok. Onları kullanırsanız sorun kalmaz. Motoru kullanma sıklığınıza ve yaptığınız km ye göre karar verebilirsiniz. Büyük tüpler daha ucuza geliyor.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Ben zinciri kopardıktan sonra, çıkardım attım şaft taktım şimdi rahatım, bu işlem borusan, yamaha bayileri ve ferco motorda yapılmaktadır eskiyi veriyorsun üste biraz para alıp takıyorlar fıstık gibi oluyor.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

3. Yusuf YÜCE güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

AtagünTERZİ (10-04-2013),Can Ekin (10-04-2013),ECB (10-04-2013)

Enduroist Kıdemli Üye HüseyinKARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hüseyin Karaaslan
    Motosiklet
    DL 650
    Marka
    Suzuki

bende castrol kullanıyorum ama fena halde sıçratıyor.. motorun neresine ellesem elime yağ bulaşır oldu : D
    ipone deneyeyim..

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

BEN kayacoiller kullanıyorum
    aslında bütün spreyler ilk 20 km de %80 İŞE YARAMAZ neden mekez kaç tan dolayı atar yagı, çok az bulaşıgı kalırki oda tozlarla birleşerek zımpara tesiri yapar.aşındırdıgı ile yagladığı birbirini dengeler.
    Devamlı yaglaması gerekirki atılan yagın yerine yenisi gelsin atılan yagda tozlarla birlikte atılacagı için otamatikman temizlenecektirde.devamlı yaglama sisitemleride pahalı çogumuz paraya kıyıp alamıyoruz. yedek leride bir sürü para işin çözümü nü kendime göre yaptım
    kendi imalatım 500 tl lik otomatik yağlama sisitemi gibi çalışıyor .kışın 90 numara yazın 140 numara yag koyup yolun durumuna göre debiyi ayarlıyabiliyorum maliyeti motora göre değişir ama 60 tl civarında en fazla elinden iş gelen e ögretirim malzemesini temin ederim.
    zor bir şey değil .
    spreyi tercih edecekler zincirin durumuna göre iyice ses yapar hale gelmeden gazyagı en güzel temizleyici sonrasında istediigi spreyi zincirin iç tarfına alt sıraya arka dişlinin önüne sıkmalı dış yüzeye gerek yok dönmeye başlayınca zaten hepsi dışa çıkacak. iyi yaglamalar
    Konu HALİDUN KAYA tarafından (10-04-2013 Saat 18:07 ) değiştirilmiştir.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

6. HALİDUN KAYA güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

AlperGuc (10-04-2013),AtagünTERZİ (11-04-2013),Can Ekin (10-04-2013),Engin Delipınar (10-04-2013),Osman Somuncu (27-04-2013)

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Şimdi aklıma gelmişken sorayım. Bugün zincir değişimi sırasında ön dişlinin çevresinde çok sağlam pislik ve yağ karışımı biriktiğini gördüm. (yaklaşık 1 avuç diyim ölçek olarak) Bu normal bir durum mudur? Kullanıcılar burayı da açıp temizlemeli midir acaba?

Enduroist Katılımcı Üye Ali Erdeniz Ertem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Erdeniz Ertem
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Nasıl olsa orta sehpam var, babadan kalma yöntemle yağlamaya devam etmeye karar verdim. Buradan tasarruf ettiğim rakamla Hüseyin abiden yazlık tulum ısmarladım. Sevgiyle kalın,
    "There is no dark side of the moon really. Matter of fact it's all dark."

34 DU 0415
    AB Rh+
    alierdenizertem@gmail.com

9. Ali Erdeniz Ertem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (10-04-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spreyi tercih edecekler zincirin durumuna göre iyice ses yapar hale gelmeden gazyagı en güzel temizleyici sonrasında istediigi spreyi zincirin iç tarfına alt sıraya arka dişlinin önüne sıkmalı dış yüzeye gerek yok dönmeye başlayınca zaten hepsi dışa çıkacak. iyi yaglamalar
    Kaya abi, bostancı shell in karşısında gazyağı satan arkadasi, bir türlü açık yakalamıyorum.benzinciye sordum; -kafasına göre acar kapar-öğlen 3te de kapar dedi.
    Var mı başka gazyağı bulabileceğimiz bir yer bizim oralarda?

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BEN kayacoiller kullanıyorum
    aslında bütün spreyler ilk 20 km de %80 İŞE YARAMAZ neden mekez kaç tan dolayı atar yagı, çok az bulaşıgı kalırki oda tozlarla birleşerek zımpara tesiri yapar.aşındırdıgı ile yagladığı birbirini dengeler.
    Devamlı yaglaması gerekirki atılan yagın yerine yenisi gelsin atılan yagda tozlarla birlikte atılacagı için otamatikman temizlenecektirde.devamlı yaglama sisitemleride pahalı çogumuz paraya kıyıp alamıyoruz. yedek leride bir sürü para işin çözümü nü kendime göre yaptım
    kendi imalatım 500 tl lik otomatik yağlama sisitemi gibi çalışıyor .kışın 90 numara yazın 140 numara yag koyup yolun durumuna göre debiyi ayarlıyabiliyorum maliyeti motora göre değişir ama 60 tl civarında en fazla elinden iş gelen e ögretirim malzemesini temin ederim.
    zor bir şey değil .
    Abi özel mesaj atmak istedim ama mesaj kutun doluymuş.

Enduroist Katılımcı Üye Kaan Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Öztürk
    Motosiklet
    tenere XT660Z
    Marka
    Yamaha

Alıntı Burock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Petrochem'den memnun kalmadım, temizleyicileri fena değil ama tek temizlikte bitiriyodum

Würth iyi ama o da insanı hasta ediyor, yağsız sanıp habire yağlama isteği uyandırıyor. ama sıçratmama konusunda gayet başarılı.

İphone beyaz bana göre en kaliteli ve en çok beni memnun eden diyebilirim. Scottoiler taktırmadan önce 2 büyük tüp kullandım halen de 2 tüpüm var
    förch marka aldım indirimliydi memnunum aslında Şu yağsız zannedip habire yağlama isteyi bende de paronoya yarattı. rutin 300 km de bir yağlıyorum

Banned
    Isim
    a34

aslında bir zincir yağlama istasyonu açsak, iyi para kazanırız,
    1 tane tem'e, 1 tane e5 e şube.
    çoğu insan üşeniyor temizlemeye yağlamaya.

temizlik + yağlama 10 tl den desek nasıl olur ki

şehir içi 300km
    şehir dışı kullanımda 500km diyorum
    Konu AlperGuc tarafından (10-04-2013 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567814 ... SonuncuSonuncu