Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Geniş lastik kullanımı ile ilgili arama yaptığımda sadece arka lastiğin genişletilmesi motosikletin viraj kabiliyetini azaltıyor. sadece ön lastiğin genişletilmesi ise daha fazla viraj kabiliyeti (oversteer) ya da daha hızlı dönüşe tepki verme gibi durumlar oluşabiliyormuş. Sanırım sırf bu yüzden bile hem ön hem arka aynı ebatta lastik bulamadığım müddetçe zaten değiştirme konusunu rafa kaldıracağım.

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geniş lastik kullanımı ile ilgili arama yaptığımda sadece arka lastiğin genişletilmesi motosikletin viraj kabiliyetini azaltıyor. sadece ön lastiğin genişletilmesi ise daha fazla viraj kabiliyeti (oversteer) ya da daha hızlı dönüşe tepki verme gibi durumlar oluşabiliyormuş. Sanırım sırf bu yüzden bile hem ön hem arka aynı ebatta lastik bulamadığım müddetçe zaten değiştirme konusunu rafa kaldıracağım.
    Önceki mesajda "Viraj kabiliyetini azaltıyor" sözünü ben de ilave edecektim..Belki yanılıyorumdur diye vazgeçmiştim.. Araştırmadım ama ben de öyle hissediyorum!..

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

BT023 yeni set lastiklerimi bu sezon başında kullanmaya başladım ve bugüne kadar beni hiç bir virajda,inişte ve frenlemede tedirgin etmedi.Özellikle ıslakta da çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.
    Özellikle ilk km lerde soğukken asfalt kalitesine göre temkinli olmanı,ancak ısındıktan sonra limitlerde dahi sorun yaratmayacağını söyleyebilirim.
    Bunlar kendi izlenimlerim olup,kişiye motora ve sürüşe göre değişiklik gösterebilir.

Enduroist Katılımcı Üye Şükrü Namazcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şükrü Namazcı
    Motosiklet
    Motorhane R1100GS
    Marka
    Bmw

conti lere bak derim ıslak zeminde üzerine tanımam 1100gs te kullanıyorum tek kelimeyle muhteşem

ayrıca geniş lastik kullanımı yol tutuşunu negatif etkiler... fizik kuralı yüzey büyüdükçe basınç azalır ;)
    Motosiklet hakkında herşey 7/24 yollarda

Motorhane

A rh(-)
    Şükrü Namazcı
    0532 255 1 666

Banned
    Isim
    Evgin DUYARLI
    Motosiklet
    CBF600
    Marka
    Honda

Merhaba,

Aynı ikilemi ben de yasamistim.Yaptıgım arastirmalara gore bazı forumlarda 160 yerine 170 takan ve sorun yasamadıklarını soyleyen insanlar gordum. Konuyu ustama da sormustum cok sorun olmayacagini fakat fabrikanın tavsiye ettigi lastik ebatlarının degistirmemenin daha iyi olacagini ve bu nedenle farklı markalara yonelmek belki daha avantajlı olacagini soylemişti. Bende bunun uzerine Pirelli ST Angel aldim ve simdiye kadar hic pisman olmadim. Lastikleri bayramdan once aldim ve bayramda Avrupa turuna ciktim. 4-5 gun boyunca sagnak yagis altinda surmek zorunda kaldim ve lastiklerimin islak performansini da test etme firsati buldum. Net olarak soyleyebilirim ki Road 3'un en cok one cikan ozelligi ıslak performansı olarak biliniyor, kullanmadım yorum yapamam ama Karadag ve Arnavutluk taki keskin virajlarda Pirelli ST Angel lastiklerim beni hic yalniz birakmadi ve hayatı tehlikeye atacak en ufak bir sorun cıkarmadilar. Tavsiye ederim.

Enduroist Katılımcı Üye Tuncay Kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuncay Kahraman
    Motosiklet
    NC700X Beyaz
    Marka
    Honda

Ustadlar konuyu izninizle hoplatmak, kaldigi yerden yardimlarinizi rica ederim. Nc700 modelimin uzerinde gelen bridgestone batlax serisi lastiklerin performansindan genel memnunum ama cok degil. Ozellikle İslak zeminde cok guvenemedim birturlu. Su siralar lastik omrunun sonuna geldigimi daha bir hisseder oldum tutusundan dolayi. Birkac gundur arastirma icerisindeyim ve genel tavsiyeler uzerine michelin road 3 modeli uzerinde yogunlastim. Kullanimim tamamina yakini asfaltta geciriyorum. Malum fiyatlari cok yukarida ve can yakiyor. Alternatif onerdiginiz ozellikle bu seriyi kullananlarin tecrubelerine ve tavsiyelerine ihtiyacim var. Bi yardim ...

Klavyenize basan parmaklariniz dert gormesin

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı Tuncay Kahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustadlar konuyu izninizle hoplatmak, kaldigi yerden yardimlarinizi rica ederim. Nc700 modelimin uzerinde gelen bridgestone batlax serisi lastiklerin performansindan genel memnunum ama cok degil. Ozellikle İslak zeminde cok guvenemedim birturlu. Su siralar lastik omrunun sonuna geldigimi daha bir hisseder oldum tutusundan dolayi. Birkac gundur arastirma icerisindeyim ve genel tavsiyeler uzerine michelin road 3 modeli uzerinde yogunlastim. Kullanimim tamamina yakini asfaltta geciriyorum. Malum fiyatlari cok yukarida ve can yakiyor. Alternatif onerdiginiz ozellikle bu seriyi kullananlarin tecrubelerine ve tavsiyelerine ihtiyacim var. Bi yardim ...

Klavyenize basan parmaklariniz dert gormesin
    Pilot road 3 lastiği şu anda ıslak zemin ve viraj yol tutuş kabiliyeti açısından dünyada bir numara gözüküyor. (Bu arada ömrü biraz daha kısa) Benim de düşündüğüm lastik idi!..Ancak son günlerde en ucuz lastiği temin eden siteye baktığımda bu lastiğe %20 ye yakın zam gelmiş..1-2 ay önce çifti 1025TL.ye satılan lastik,şimdi 1220TL. olmuş.. (Benim ön lastik 18'' jant) NC700 'ün ki çifti 1182TL.
    Sadece arka lastik fiyatından daha ucuza, diğer markaların çifti alınabiliyor...Ben alternatif olarak :Avon strom 2 ultra AV55 düşünüyorum.Çifti 750 lira..

Enduroist Katılımcı Üye Tuncay Kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuncay Kahraman
    Motosiklet
    NC700X Beyaz
    Marka
    Honda

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pilot road 3 lastiği şu anda ıslak zemin ve viraj yol tutuş kabiliyeti açısından dünyada bir numara gözüküyor. (Bu arada ömrü biraz daha kısa) Benim de düşündüğüm lastik idi!..Ancak son günlerde en ucuz lastiği temin eden siteye baktığımda bu lastiğe %20 ye yakın zam gelmiş..1-2 ay önce çifti 1025TL.ye satılan lastik,şimdi 1220TL. olmuş.. (Benim ön lastik 18'' jant) NC700 'ün ki çifti 1182TL.
    Sadece arka lastik fiyatından daha ucuza, diğer markaların çifti alınabiliyor...Ben alternatif olarak :Avon strom 2 ultra AV55 düşünüyorum.Çifti 750 lira..
    Osman abicim cevap icin tesekkur ederim. Yumusak lastik olarak daha iyi secenegim yok anladigim kadariyla. Cunku ozellikle yumusak lastik kullanmak istiyorum. Onceki sene cbf150 de uzerindeki cop lastiklerden micheline gecince cok farketmisti... Ayrica Motor lastiklerinin neden bu kadar dosementasyon fiyatlara satiliyor anlamiyorum. Su ozellikten dolayi deyecegin hicbirsey yok! 1 lastik malzeme Araba 4 lastik ayni para arkadas! El insaf! belki surum az diye bu kadar gecirme olmaz! Neyse...
    Avon ada bakayim birde...

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

benim motor metzeler Z8 ile gelmişti. ben oldukça memnunum. youtube vs. de ıslak testlerine de bakarsanız oldukça iyi.

ön : 385tl
    arka : 490tl

continental roadattack 2 var ;

ön : 340
    arka : 460

Suat ın daha önce yazdığı gibi, biz bazen fazla profesyonel lastiklere yöneliyoruz hatta o lastiklere yönelmemiz bile bazen bizi mutsuz ediyor çünkü sürtünme sonucu ortaya çıkan yüksek ısılarla daha iyi tutunma sağlayacak şekilde üretilmiş olduğundan ve çoğumuz kısa sürüşler yada uzun olsa bile çok süratli sürüşler yapmadığımız için üst seviye lastiğin performansını asla tam kullanamıyoruz.
    bu durum otomobilde de çok yaşanır.

Enduroist Üye fatih bekem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    fatih bekem
    Motosiklet
    duke 200
    Marka
    Ktm

Alıntı Tuncay Kahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman abicim cevap icin tesekkur ederim. Yumusak lastik olarak daha iyi secenegim yok anladigim kadariyla. Cunku ozellikle yumusak lastik kullanmak istiyorum. Onceki sene cbf150 de uzerindeki cop lastiklerden micheline gecince cok farketmisti... Ayrica Motor lastiklerinin neden bu kadar dosementasyon fiyatlara satiliyor anlamiyorum. Su ozellikten dolayi deyecegin hicbirsey yok! 1 lastik malzeme Araba 4 lastik ayni para arkadas! El insaf! belki surum az diye bu kadar gecirme olmaz! Neyse...
    Avon ada bakayim birde...
    evet fiyatlar çok benim motor için almak istediğim mt 60 rs corsa burdaki fiyatı 85o tl bazı yerlede 435 euro istiyor yurdışından bir siteden kargo dahil (35 euro kargo ) 246 euro te sorun gümrük o da %20 ekliyor yinede burdaki fiyatlardan ucuza geliyor.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu