Capetown' dan Johanessburg' a 5000 km
Capetown' dan Johanessburg' a 5000 km
Konu Murat Erdinc tarafından (24-04-2013 Saat 20:19 ) değiştirilmiştir.
Teşekkürler paylaşım için sanki ben gittim çok güzel hareketler bunlar
Çok güzel gezi olmuş.
Tabelalarda aslan,kaplan antilop fil çıkabilir felan yazıyordur herhalde.
Bizim buralarda geğik,inek resimleri varken..
Bide aslanın fotosu motor üstünden değil dimi.
Atilla AB Rh- 0533 235 67 13
çok güzel kareler bitmesin deniyor seyrederken.elinize sağlık.
_____
Sagolun tesekkur ederim
Arslanin fotosu motorsiklet üzerinden değil parkı gezdiğimiz araç üzerinden ama yaklaşık 3 metre mesafeden çekilmiş resimler
Fragmani begendiginiz icin Sag olun teşekkürler raporu çok yakında
Bir süredir niyetinde olduğum Güney Afrika gezisi aniden gündeme geldi. Turu organize eden firma ile yapılan yazısmalar sonucunda gerekli bilgiler alındı,programa uygun olacak sekilde ucak biletleri ayarlandı.
14 Subat 2009 Cumartesi gecesi 23.55 te kalkan THY uçağı ile Johanessburg a hareket ettik. Yaklasık 9,5 saat süren uçuş sonrası Johanesburg a ulaştık, 1 saat kadar uçakta bekledikten sonra 1 saat 45 dakika süren bir uçuşla Capetown a ulaştık ve otelimize yerlestik. Aksam üstü otelde grubun diğer üyeleri ile tanısma faslı ve motorların kra sözlesmeleri ve sigorta işlemlerini hallettikten sonra waterfront diye adlandırılan liman bölgesine yemeğe çıktık.
Bu arada grup bizim haricimizde, 2 çek çift, 1 amerikalı çift , 2 Alman 1 Avusturya lı dan olusuyordu ayrıca 2 Avusturyalıda sıra ile tur liderliği yapıyordu.
Waterfront
müzisyenler
Sabah kahvaltı ve kısa bir brifingden sonra motorlarımızı teslim almak üzere BMW motorad a gittik ve motorlarımızı teslim aldık
Motorumuz 2009 model daha 3800 km de
diğer motorsikletler
tur liderleri 650 GS
2 1200 R
1 1200 RT
3 1200 GS bizimki ile birlikte toplam 8 motorsiklet
1. gün Capetown Capetown
İz kaydımız ( google üzerinde benim çizdiğim motorda garmin sarj cihazı olmadığı için yemek molalarında cihazı kapatmatı unuttuğum için bazı iz kayıtları maalesf yok veya eksik onlarıda ben tamamlamaya calıstım
rotamız
ilk hedefimiz Ümit burnu
uç noktalarda rakı kutlaması yapmadan olmaz
ve görevimizi ifa ediyoruz
daha sonra fenerin olduğu bölgeye hareket ettik. Dişli trenle yukarıya çıktık
sırada penguenleri ile ünlü Simon’s town
öğlen yemeğini Simon’s town da yedikten sonra sahil seridinden Fish hoek daha sonra içeriye Constantia ve hout bay Chapmans peak Signal hill ve capetown
Chapmans peak road cok geçmek istediğim bir yoldu ama kaya kayması yüzünden 3 aydır kapalı , yarısına kadar gidebilmeyi ümit ederken onunda yarısı ile yetindik çünkü o yarıya film seti için kapatmışlar web sayfası http://www.chapmanspeakdrive.co.za/
Film cekimi
Chapman peak den Hout Bay
Signal Hill
arkamızda Table Mountain
Table Mountain na teleferikle cıkmak programdaydı ama 2 gündür esen siddetli rüzgardan dolayı calısmayan teleferiğin rüzgarın azalması ile birlikte meraklısı artınca kalabalıktan dolayı orayı pass gectik ve okyanusa yelken açtık
atlas okyanusundan numunemizi aldık
ve gün batımı
tekne gezisini tamamladıktan sonra limanda yemeğimizi yedikten sonra otele geri döndük.