Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 49 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Oğuzhan Gökdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Ben bunlardan farklı olarak (belki de acemiliğimdendir bilmiyorum) ruhen kendimi motor sürebilecek durumda hissetmiyorsam binmiyorum. Ruh halinin insanın davranışlarını ve reflekslerini çok etkilediğine inanıyorum. Futbol maçlarımda da bunun etkisini çok gördüm. Sizlerde de böyle bir ruh hali oluyor mu ?

2. Oğuzhan Gökdal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (10-05-2013)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Oğuzhan Gökdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bunlardan farklı olarak (belki de acemiliğimdendir bilmiyorum) ruhen kendimi motor sürebilecek durumda hissetmiyorsam binmiyorum. Ruh halinin insanın davranışlarını ve reflekslerini çok etkilediğine inanıyorum. Futbol maçlarımda da bunun etkisini çok gördüm. Sizlerde de böyle bir ruh hali oluyor mu ?
    Yuzde yuz doğru
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Kendimce koyduğum kurallar şunlar;

Yorgunken, uykusuzken stresliyken, sinirli iken binmiyorum, (sürüşümü % 100 etkilediğini farkettim)

Gezilerimde mecbur kalmadıkça gece sürüşü yapmıyorum, ( Son olarak edirneden gece döndüm ve otobanın en sol şeridindeki köpek cesedi, bomboş bir otoyolun bile gece ne kadar tehlikeli olacağını anlamama sebep oldu)

Yağışlı havalarda binmiyorum...( her türlü techizatım var 1 gün boyunca yağmur altında sürmek zorunda kaldım mersine giderken..ancak yağmur değil yavaşlamanız ve görüşün bozulması diğer araçları aşırı tehlikeli hale getiririyor...

Alkol: Kişisel bir şeydir diyemeceğim 1 kadeh 3 kadeh ardından 3 kahve gibi olçüler kabul etmiyorum. Algınızı az çok mutlaka etkiler ve motosiklette her şey saniyeler içinde değişir.

5. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (10-05-2013),FZ (10-05-2013)

Enduroist Katılımcı Üye Tekin ÇEPEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tekin Çepel
    Motosiklet
    XRV 750 Africa Twin
    Marka
    Honda

Kar ve buzlu havalarda motosiklete binilmez,

Almanyada 10 yıl boyunca yaz kış işe Scooter ile gittim 5 km gidiş 5 km dönüş bir kış günü öğlen vardiyası her zamanki gibi yine motorla işe gittim dönüşte kar yağmış 5, 10 cm gece saat 22.00 karanlık fakat yollar aydınlık, yollar kar kaplanmış 5km yolu ayaklarımı yanlara açarak yavaş yavaş geldim adeta 4 tekerli oldu motor eve yaklaştım 500 metre kaldı keskin viraj var çok yavaş gidiyorum dikkatlice karşıdan bir araba geliyor dedim ben durayım o geçsin çok çok hafif ön frene dokundum pat aşşağa yumuşak karın üstüne yumuşakça düştüm dizim yere yurmuş ne kadar yumuşak olsada 2 gün dizim ağrıdı.
    hayvan gibi çalış insan gibi yaşa
    ______ DinozoruS ______

7. Tekin ÇEPEL güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (10-05-2013),Hayati BEDER (10-05-2013),Recai Topallar (10-05-2013)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı ERSİNKARAGÖZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Binecek bir motor halen yoksa malesef binilmez of of bu pazar satıcam arabayı...
    Evet bende bunu diyecektim Motor yoksa binilmez.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Katılımcı Üye Halil AKGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    halil akgul
    Motosiklet
    ybr 125
    Marka
    Yamaha

teker patlaksa yada patlarsa binilmez cunku surucu binilir oluyo bu durumda, motor surucuye biniyor (:
    Saygilarimla,

Halil

Enduroist Üye Cüneyt ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cüneyt ERCAN
    Motosiklet
    DL 650A L2
    Marka
    Suzuki

Eh konu motosiklet kullanımı olunca başta gelen istektir bence, yani canın istiyorsa binersin, istemiyorsa binmessin. Asıl konu isteği kontrol etmekdir, insan evladına cazip gelen, istek uyandıran bir çok şey ya sağlığa zararlıdır ya da ahlaka aykırıdır. Motosiklete binmenin ahlaki bir sakıncası olmadığına göre, sağlıkla ilgili, sağlığı riske sokacak bir durum olduğunda, motosiklete binilmez. Kaza riski olduğunda en savunulmaz değerimiz sağlığımızdır.

Kısaca "Canın istemiyorsa motosiklete binilmez".
    Cuneyt ERCAN

11. Cüneyt ERCAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (10-05-2013)

Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

İstanbul'da motorsiklete binilmez.Tehlikelidir!!

Binilirse şöyle binilmeli ;

-Eğitim almış olmak
    -Tam teçhizatlı olmak
    -Alkolsüz olmak
    -Gündüz,göz görürken binilmeli(gece binilmez anlamına geliyor)
    -Yağışta binilmemeli
    -Acelen varsa binilmemeli
    -Ruhen ve fiziken yorgunsan binilmemeli
    -Telefon bekliyorsan ve acacaksan binilmemeli
    -Navigasyon varsa binilmemeli
    -Motorunun lastiklerinin,zincirinin (yürüyen aksam diyelim) sağlam ve bakımlı olduğundan emin değilsen binilmemeli

İsyanlarınızı bekliyorum....

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Bu konuda sonu ....se ile biten cümleler alır başını gider çünkü herkese göre bir olumsuz sebep vardır mutlaka ama bunların olmazsa olmazları öncelikle teknik ve yasal olanlarıdır bence.

Neden? Çünkü, diğer bütün olumsuzlukların tecrübe ve eğitimle kısmen bile olsa yok edilebileceğini bildiğim (ya da zannettiğim) için eğer motorunuzda teknik bir problem varsa, veya devletin zorunlu tuttuğu herhangi bir belge eksikse kesinlikle binmeyin.

Diğer nedenler ile ilgili de şunu söyleyebilirim, insan yaradılış olarak sabit bir kalıba sahip olmayan değişkenlik gösteren bir varlık olduğundan benim için kötü olan başkası için iyi olabilir bu nedenle, soğukta, sıcakta, yağmurda, çamurda, gibi seçenekler kişiye göre değişir. Duygu yoğunluğunu yüksek olduğu zamanlarda dikkat kaybı olacağından bu konu hassas, kendinizi yeterince kontrollü hissetmiyorsanız böyle zamanlarda da binmeyin derim. Artçı meselesine gelince, eğer kendinizden daha ağır birini taşıyorsanız ve akıl sağlığından şüpheliyseniz hiç yola çıkmayın derim sizden hafifse sorun yok tolore edersiniz.

Gelelim Alkol meselesine, artık hiç kullanmadığım için kendi adıma sorun yok çok şükür ancak, alkolün etkisi kişiye göre değişkenlik gösterdiği gibi, duygu durumuna görede değişkenlik gösterdiğinden kadeh sayısı veya cc' si önemli değil. Bence alkol alan biri bisiklete bile binmemelidir. Düşünsenize alkollü iken bir kazaya karıştığınız ve birine zarar verdiğinizi...! Ömrünüzün geri kalanında keşke içmeseydim veya alkollü kullanmasaydım aracımı cümlesi kafanızın içinde dönüp duracak.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

14. Sadık SÖNMEZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (10-05-2013),MustafaTemimhan (10-05-2013)

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Hava bardaktan boşanırcasına yağıyor, otobana girererken almadın benzini bitti bitecek, otoban içlerinde 40 kilometrede bir olması gereken benzinci hala ufukta görünmüyor sanki daha 400 kilometre var. İlk çıkıştan çıkmalı bir benzini fulleyip yola mı devam etmeli ne dersin hep mi sinekler gelir vizörün tam göz hizasına yapışır vizörün üzerinden akan su damlacıkları yetmez temizlemeye görmek için açarsın vizörü kurşun gibi hissedersin yağmur damlalarını; ulan Alfred Hitchcock mu var arkanda puşt keşke Yusuf Yusuf artçın olsaydı, gerilim başladı ama tepeyi aşıp gözünüze bir levha ilişiyor 1 km sonra Mavi üzerine P ve çatal kaşık bıçak benzin pompası işaretleri sizi rahatlatmaya yetiyor.
    - Doldur aga gıkına kadar
    -Abi işin mi yok bu havada, kaç para kaç basıyor muhabbetin başlangıcıdır, istemezsin daha ileri gitmesini ama sen aslında konuşkan ve paylaşımcı bir insansın suskun bir şekilde kafa salayarak geçiştirmeler tatmin etmez pompacıyı,
    -Eskiden ben de binerdim, bir kaza yaptım tövbe dedim 10 senedir binmiyorum, hemen de yardakçısı yağcı yıkamacı yetişir muhabbete;
    -Bir hasan abi vardı onun gibi kimse binemezdi tek teker yapar otobanda rüzgar gibi 240 basardı, elini tahtaya vurup geçen yıl da onu kaybettik artık elimi bile sürmem ama bakma işimiz diye pompanın gagasını sokuyoruz depoya hiç işim olmaz abi sen de bir an önce kurtar kendini.
    .....
    - Sağol be valla içim ferahladı irşaad ettin beni söylemesen bu kadar büyük tehlikenin farkında olmayacağım. Ulan dingil kıçını kuru yere atmışsın hava şakır şakır yağıyor ama ben yine motora atlayıp bu yola devam edeceğim daha önümde bilmem kaçyüz kilometre var şurda on paralık neşemiz var onu da piç ettin gitti.

İşte bu olumsuzluklarla az mı motor sürdük.
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (10-05-2013 Saat 14:05 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

16. Yusuf YÜCE güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Arda Guldogan (16-05-2013),Ersan ÖZYURT (10-05-2013),MustafaTemimhan (10-05-2013),Oğuzhan Gökdal (10-05-2013),Sadık SÖNMEZ (13-05-2013),sinan karagöz (10-05-2013)

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu