Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 49 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 394546474849505152535999149 ... SonuncuSonuncu
481 den 490´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

dün arkadaşlar ile 50km lik eğlenceli bir arazi yaptık. pzartesi 500km de aldığım motorum bu gün intibariyle 1300km de, yarın ilk bakımı yapılacak. 2005ten beri 200-250cc çin motoru kullanmış biri olarak 15hp ile 23hp nin farkını çok net hissettiriyor. 650cc den 250cc ye geçtiğime pişman olmayacağıma birkez daha emin oldum. her zman tırmandığım rampalarda 15 hp ile rampanın sonlarına doğru 1.vitese atmak zorunda kalıyordum, ki enson motorumda arka dişliyi büyütmüştüm de. crf nin üzerindeki dişli küçük olmasına rağmen aynı rampaları 3vites ile çıktım yetmediği yerde 2ye attım, 1vitesi çok nadir kullandım. bu konuda beni gerçekten şaşırttı. fakat bir spesyal performansıda beklemek abes olur. sonuçta 23hp; çok dik yada çok uzun bir rampada tabikide bayılacak yada çıkmayacaktır. frenler, amortisörler bir harika; yarışa filan girilmeyeceği yada 3-4 metreden atlanmayacağı için amortisörleri sertleştirmeye gerek yok yakıt durumuna gelirsek; enson yedeğe düştüğünde üzerine 23TL lik benzin ile depo fullendi. bu benzin ile 155km yol yaptım ve yedek ışığı yanıp sönmeye başladı. yani kilometrede 14krş filan yakıyor. full arazi kullanımında 18kuruşa filan çıkar tahminimce. sele şimdiye kadar kullandıklarımn en rahatı; ekstra takviye ile uzun yol eziyet olmaktan çok rahatlıkla çıkar. fakat takviye olsada artçıya uzun yol gene biraz eziyet olacaktır çünkü sele kısa tutulmuş; kuyruk yerine sele birazdaha(6-7cm) uzun tutulsaymış artçıda daha rahat edermiş. son izlenimlerim son hızcılara deviri tam almadan 1den 2ye attığınızda motor sanki bayılmış gibi tekrar vites düşürme isteği uyandırıyor fakat gazı çevirdiğinizde kendini toplayıp uzamaya başlıyor. gaza tepkisi ve ivmelenmesi bende ağız-kulak ilişkisi uyandırdı düz ve rüzgarsız bir yolda 130u gördüm; 6.vitesten dolayı motor barım barım bağırmıyor. egsoz değişimi ile motor rahatlayacak ve bu hızın dahada üstüne çıkacaktır tahminimce. şimdilik çok olumsuz bir izlenimim yok, ileride olur ise paylaşırım.
    dünkü gezimizden birkaç foto:

2. emre atakan güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

CemERK (13-05-2013),Engin Delipınar (13-05-2013),Ercan Arığ (13-05-2013),MuratBOY (13-05-2013)

Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

4. emre atakan güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ahmetyalcin (13-05-2013),Engin Delipınar (13-05-2013),Ercan Arığ (13-05-2013),MuratBOY (13-05-2013),Serboz (13-05-2013)

Enduroist Üye Ahmetyalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    CRF250L, Versys 650'10, KTM 1190Adv
    Marka
    Honda

Merhabalar,
    Bende katıldım aranıza nihayet, var mı bugün çiftalan yolcusu ? Seri bi başlangıç oldu ama affola çok heyacanlıyım

Enduroist Katılımcı Üye MuratBOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat boy
    Motosiklet
    XT 660 Z Tenere
    Marka
    Yamaha

vay be ne motormuş bu crf 250 l hepsine katılıyorum evet güzel ama geçen gün bir durum oldu hmm demek bu kadarmış dedim.Bir rampadan sert bir şekilde atladım tabiri caizse uçtum,tekerlekler yerden tahminimce 40 veya 50cm kesilmiştir,inişte tam düzgün sorunsuz olmasına rağmen ön ve arka amartisörler dibe kadar indi "dump" diye bir ses herhangi bir yerde sorun yok ama anlaşılan büyük atlayışlar hastamıza yasaklanmış.biraz daha sert olsaymış daha iyiymiş.sanırım 450lik tam cross bir makina şahsıma uzaktaaan uzaktan sellektör yapıyor anlaşılan...
    Alışılmışındışındaymışım...

Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

Alıntı Ahmetyalcin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Bende katıldım aranıza nihayet, var mı bugün çiftalan yolcusu ? Seri bi başlangıç oldu ama affola çok heyacanlıyım
    Çiftalanda 2 enduroist olabilir şuan

Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Aeicopux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay be ne motormuş bu crf 250 l hepsine katılıyorum evet güzel ama geçen gün bir durum oldu hmm demek bu kadarmış dedim.Bir rampadan sert bir şekilde atladım tabiri caizse uçtum,tekerlekler yerden tahminimce 40 veya 50cm kesilmiştir,inişte tam düzgün sorunsuz olmasına rağmen ön ve arka amartisörler dibe kadar indi "dump" diye bir ses herhangi bir yerde sorun yok ama anlaşılan büyük atlayışlar hastamıza yasaklanmış.biraz daha sert olsaymış daha iyiymiş.sanırım 450lik tam cross bir makina şahsıma uzaktaaan uzaktan sellektör yapıyor anlaşılan...
    Murat Merhaba, bu paraya bu kadar oluyor diyelim mi yakın zamanda okumuştum bi dergide 450 de kawiyi birinci seçmişlerdi, bide KTM 350 vardı ki değerlendirmede KTM 450 yi geçmişti, Bilgine, Hayırlısı olsun inşallah
    Konu Ahmetyalcin tarafından (13-05-2013 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Abdullah BATIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çiftalanda 2 enduroist olabilir şuan
    Çİftalan anladığımca koca bir bölge, bilsem bulucam arkadaşları hemen giderim

Enduroist Katılımcı Üye Alper Uca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper uca
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Çİftalan anladığımca koca bir bölge, bilsem bulucam arkadaşları hemen giderim
    Simdi döndükdaha önceden haberimiz olsaydı buluşurduk ama haftasonu tekrarı var takip et muhtemelen pazar sabahı buluşuruz

Enduroist Üye Halil Burçin Eye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil Burçin Eye
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Merhabalar,
    Hayırlı olsun bugün çıkmadan foruma bakmayı akıl etseydik birlikte giderdik.. İnşallah bir daha ki sefere....

Enduroist Üye Halil Burçin Eye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil Burçin Eye
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı apiboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi döndükdaha önceden haberimiz olsaydı buluşurduk ama haftasonu tekrarı var takip et muhtemelen pazar sabahı buluşuruz
    Alper bugün enteresan düşüşlerle kendimizi aştık,aksilik olmazsa haftasonu ekibi toplayalım...

Sayfa 49 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 394546474849505152535999149 ... SonuncuSonuncu