Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Oğuzhan Gökdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Sis farları elime ulaştı sayılır o yüzden şimdilik ledli sistemi yapamam ancak söylediğiniz gibi akü yetersiz kalırsa veya memnun kalmazsam o zaman led işine girebilirim.
    Alıntı Osman Somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer aküye besleme olmazsa, senin 7 amperlik akün, 85W lambalar açık iken 15-18 dakikada biter!..Velev ki bir miktarını aternatörün karşılasın,45 dakika sonra farların aydınlatması yarıya inecek,söndürmek zorunda kalacaksın..

Benim motorumda 55W lık kısa devre far ve dörtlü iki pover ledli gündüz farı ile 150-160 km/h süratlere kadar çıktığım oluyor geceleri..(Zaten ayni lambalar gündüz de sürekli yanıyor)
    Yani gece aydınlatması fevkalade yetiyor..(Benim ledler mercekli değil,aynalı)
    Burada halen anlayamadığım birşey var. Akünün üstünde 7Ah yazıyor. Yani bu akü 12V gerilimde 7A akımı 1 saat boyunca verebilir anlamına geliyor. Bu da 12x7=84W ediyor. Yani aküye besleme olmasa bile en azından 1 saat sürer akünün bitmesi.
    Acaba çok mu yanlış biliyorum?

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı Oğuzhan Gökdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sis farları elime ulaştı sayılır o yüzden şimdilik ledli sistemi yapamam ancak söylediğiniz gibi akü yetersiz kalırsa veya memnun kalmazsam o zaman led işine girebilirim.
    Burada halen anlayamadığım birşey var. Akünün üstünde 7Ah yazıyor. Yani bu akü 12V gerilimde 7A akımı 1 saat boyunca verebilir anlamına geliyor. Bu da 12x7=84W ediyor. Yani aküye besleme olmasa bile en azından 1 saat sürer akünün bitmesi.
    Acaba çok mu yanlış biliyorum?
    Aldığın lambaları tak ve bütün lambalarını yak!..Yazdığım süre sonunda marşın basarsa ben sana ayni akünün yenisini hediye edeceğim!..Öyle Bir saat filan dayanmaz!..Denemesi bedava..Buraya da sonucu bildir!..

Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Aldığın lambaları tak ve bütün lambalarını yak!..Yazdığım süre sonunda marşın basarsa ben sana ayni akünün yenisini hediye edeceğim!..Öyle Bir saat filan dayanmaz!..Denemesi bedava..Buraya da sonucu bildir!..
    İlk olarak şunu belirtmeliyim, size kafa tutmak veya saygısızlık etmek gibi bir niyetim yok umarım yanlış anlaşılmıyorumdur
    Ama bahsinize varım.
    Eğer söylediğiniz gibi olursa demekki elektrik namına hiçbirşey öğrenememişim demektir.

4. Oğuzhan Gökdal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (16-05-2013)

Enduroist Üye osmanlicilegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Dinçer Çelik
    Motosiklet
    XT660R & YBR125
    Marka
    Yamaha

Bana kalırsa 2x25w da sorun olacaktır. Alacağın sislerin ampulleri muhtemelen h3 tiptir. Halojen ampul yerine h3 tip power led ampuller var, bunlardan kullanmanı öneririm. Açma/Kapama butonu olarakta şu işini görecektir: http://dx.com/p/handlebar-switch-for...bicycle-200404

Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Bu kadar tecrübeli insan söylediğine göre bir bildikleri vardır dedim ve halojenleri iptal ettim. Yarın 2 tane 3x1W lık power led takıyorum.Yetersiz gelirse sayıyı 4 e de çıkarabilirim.Osman abi bunlar içinde iddiaya girelim mi ?

Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı Oğuzhan Gökdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar tecrübeli insan söylediğine göre bir bildikleri vardır dedim ve halojenleri iptal ettim. Yarın 2 tane 3x1W lık power led takıyorum.Yetersiz gelirse sayıyı 4 e de çıkarabilirim.Osman abi bunlar içinde iddiaya girelim mi ?
    Oğuzhan'cığım ileride inşallah bir BMW sahibi olduğunda istediğin lambayı takabilirsin..Bu güç sorunu malum,benim motorun alternatörü 398W üretiyormuş,55 ve 60 W lık iki farı var..Üzerinde gelen 55 er W lık iki H3 ampulü kullanan Mikro-De denilen sisleri üzerinden söktüm..Çünkü bu yük ona fazla geliyor.Üreteç tam yük çalışıyor,uzun gece yolculuklarında biraz da akü zayıflarsa kaldırmaz yolda bırakır diye düşündüm..Malum motorun bütün aksamı sensörler,enjeksiyon,ateşleme vs.hepsi ayni kaynağı kullanıyor..
    Çin sitesinden 58 dolara iki adet dörtlü power led lamba aldım,tüm ihtiyaçlarımı gördü..Gece-gündüz yanıyor,hiç problem yok.. Akü 12 Amp.kış soğuklarında birbuçuk ay aradan sonra bastım tek marşta çalıştı..

Senin motorun hız limitlerine 3 lü power ledlerin aydınlatması yeterli olur kanısındayım..Güle güle kullan..

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Oğuzhan'cığım ileride inşallah bir BMW sahibi olduğunda istediğin lambayı takabilirsin..Bu güç sorunu malum,benim motorun alternatörü 398W üretiyormuş,55 ve 60 W lık iki farı var..Üzerinde gelen 55 er W lık iki H3 ampulü kullanan Mikro-De denilen sisleri üzerinden söktüm..Çünkü bu yük ona fazla geliyor.Üreteç tam yük çalışıyor,uzun gece yolculuklarında biraz da akü zayıflarsa kaldırmaz yolda bırakır diye düşündüm..Malum motorun bütün aksamı sensörler,enjeksiyon,ateşleme vs.hepsi ayni kaynağı kullanıyor..
    Çin sitesinden 58 dolara iki adet dörtlü power led lamba aldım,tüm ihtiyaçlarımı gördü..Gece-gündüz yanıyor,hiç problem yok.. Akü 12 Amp.kış soğuklarında birbuçuk ay aradan sonra bastım tek marşta çalıştı..

Senin motorun hız limitlerine 3 lü power ledlerin aydınlatması yeterli olur kanısındayım..Güle güle kullan..
    Çin'den getirttiğiniz power ledler nasıl bir şey çok merak ettim. Ben de böyle bir çözüm düşünüyorum ama ne alacağıma karar veremiyorum. Bostancı Sanayi'den 40 TL'ye 4'lü led sis lambası aldım. Fark edilme anlamında düşündüğümden daha iyi çıktılar. Sağlamlıkları da fena değil ama aydınlatma olarak pek bir fayda sağlamıyorlar. Belki de bunlardan orta mesafe aydınlatma beklememek lazım. Bilemiyorum.

Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı emrello Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çin'den getirttiğiniz power ledler nasıl bir şey çok merak ettim. Ben de böyle bir çözüm düşünüyorum ama ne alacağıma karar veremiyorum. Bostancı Sanayi'den 40 TL'ye 4'lü led sis lambası aldım. Fark edilme anlamında düşündüğümden daha iyi çıktılar. Sağlamlıkları da fena değil ama aydınlatma olarak pek bir fayda sağlamıyorlar. Belki de bunlardan orta mesafe aydınlatma beklememek lazım. Bilemiyorum.
    Sizin aldıklarınız normal SMD ledli lambalar..Görünürlük açısından yararlı ancak gece aydınlatmaları yetersizdir..Power led denilenler, herbiri 1er W lık diotlardan oluşuyor..Yani dörtlü olanı 4W civarında..Ben çiftini kargo dahil 58 dolara "Aliexpres.com"dan aldım..Malum Türkiye'de daha güzelleri var ama biraz pahalı tabii..

Aşağıdaki linkten incele..(Benimkilerin aynısını göremedim ama sayfa çok belki vardır)
    http://www.aliexpress.com/category/2.../lighting.html

Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Sonunda power ledlerin montajını bitirdim.
    Elimde fazla fotoğraf yok ama 2 tanesini ekleyeyim.
    sağa ve sola 2 şerli olmak üzere 4 adet 3x1 Watt power led taktım.
    Yalnız montaj esnasında 1 ini bozdum 3 ü yanıyor şu an. Şu an da bile inanılmaz memnun kaldım diyebilirim. Şehir içinde sadece ledler açıkken rahatlıkla yol alabilirim.

Enduroist Kadim Üye Abdullah TÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah TÜRK
    Motosiklet
    XL700
    Marka
    Honda

Harika iş çıkarmışsın Oğuzhan,dediğin gibi üçü bilem yetmiş

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu