Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 320 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 220270310316317318319320321322323324330370420 ... SonuncuSonuncu
3,191 den 3,200´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Arkadaşlar, hiç çakmaklık takan, yada taktıran varmı, varsa da nasıl çakmaklık alayım nereye takayım ne önerirsiniz, ön bagaja mı takayım yoksa gidona mı taksam?
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

Bana sorarsan bagajda olsun cakmak soketi.Motorunun basinda degilken veya yol yaparken kafan rahat sarj edebilirsin telin calinma veya dusme derdi olmadan.Forumd ben ve Uzay bagajin icine Sertan ise gidona monte ettiler.

Birde bu gidon mevzusunda; bende SwMotech 20 mm yukseltme var.Boyum 1.75 ve 2 cm yuksektme bile stok haline gore fark etti.Tavsiyem 25 mm 1.80 iseniz,30mm 1.85 iseniz eger...
    Konu CihanCöbek tarafından (26-05-2013 Saat 02:56 ) değiştirilmiştir.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı pctechnic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, hiç çakmaklık takan, yada taktıran varmı, varsa da nasıl çakmaklık alayım nereye takayım ne önerirsiniz, ön bagaja mı takayım yoksa gidona mı taksam?
    Ben bagajin içine koydum. Boylece tam su korumali da almam gerekmedi. Bagajin sağ ust kosesine doğru koyarsaniz, soketin arkasinin sigacagi kadar bosluk oluyor. Yolda cihazlaru sarj edebilmek ciddi avantaj oluyor.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bagajin içine koydum. Boylece tam su korumali da almam gerekmedi. Bagajin sağ ust kosesine doğru koyarsaniz, soketin arkasinin sigacagi kadar bosluk oluyor. Yolda cihazlaru sarj edebilmek ciddi avantaj oluyor.
    Benim çakmaklık takma amacım aslında navigasyon için. Navigasyon şarjı devamlı takılı olması lazım. Kablo ön bagaj kapağına zarar verir mi acaba, lastikleri falan bozar mı ki?
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Benim çakmaklık takma amacım aslında navigasyon için. Navigasyon şarjı devamlı takılı olması lazım. Kablo ön bagaj kapağına zarar verir mi acaba, lastikleri falan bozar mı ki?
    Akuye baglanamiyor mu? Illaki cakmak mi lazım?

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Akuye baglanamiyor mu? Illaki cakmak mi lazım?
    Direk aküye bağlamak istemiyorum, zaten navigasyonu sadece gezilerde kullanıyorum. Bende depoya koymaya karar verdim. Hatta montaj kılavuzu da var. ( https://docs.google.com/viewer?pid=e...12V+socket.pdf )
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Direk aküye bağlamak istemiyorum, zaten navigasyonu sadece gezilerde kullanıyorum. Bende depoya koymaya karar verdim. Hatta montaj kılavuzu da var. ( https://docs.google.com/viewer?pid=e...12V+socket.pdf )
    Arkadaş bunlari nasil nerden buluyorsunuz. Servisin bile haberi yok. Kafadan akuye daldim ben oraya butaya sakladım sigortaları. Vallahi takdir ediyorum sizi. :thumbup:

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Katılımcı Üye UzayOrdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uzay Ordu
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Defalarca kullandım, kabloya da birşey olmadı, depo lastiklerine de. Bu olmayacağı anlamına gelmiyor tabii ki de ama sistem tıkır tıkır işliyor şu anda.
    Gönderdiğin dokümana şöyle bir baktım. Yorum yapmıyorum

Enduroist Üye Fatih Tuncarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Tuncarslan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Hayırlı olsun diyen tüm arkadaşlara gecikmeli olarak teşekkür ederim. Birkaç gündür foruma giremiyordum (malum motorum geldi). Birkaç fotoğraf ekleyeyim. Öncelikle bir önceki yol arkadaşım transalp ile yan yana olanları ekleyeyim karşılaştırma olsun. Gerçi teknik bir hata yapmışım nc ta dan daha gerideyken çekmişin. Aslında nc ta dan o kadar küçük değil ama fotoğraflarda küçükmüş gibi duruyor. Plakalar tamamen tesadüf oldu ama çok da hoş oldu.

yoldaki aşırı yağış ve kötü yol şartlarından ayrıca lastiklerin yeniliğinden keyifli bir sürüş yapamadım. Bunun bir faydası oldu sürüşe değil rodaja odaklandım ve motoru zorlamadan yavaş yavaş geldim.
    Keşke eksozu TA da ki gibi yassı yapıp ucunu yukarı verip kuyruğun altına gizleselermiş. TA da eksoz bir kenarda saklanmış duruyor NC de sanki fazlalık.

Transalp daha yüksek. Artçı için sele daha konforlu. Radyatör daha iyi gizlenmiş. Nc nin artılarını saymıyorum hepsini ezberledik.

ilk temizlik operasyonu ve sonrasında beyazın yeşil ile uyumu

Bugün biraz kumlu topraklı yolda sürdüm. 10-20 km den daha hızlı gidemedim. Aynı yolu transalp ile 40-50 giderdim. Lastikler ve süspansiyon ta ya göre asfalt dışında korkutuyor. Taşların tekerin altından kaydığını hissettiriyor. Lastikler ömrünü tamamladığında biraz daha arazi kabiliyeti olan başka bir modelle değiştirilecek aha da buraya yazdım.

Köy yollarında asfaltta kum toprak kalıntılarına çokça rastlanıyor bizim buralarda bu lastiklerle çok kontrollü gitmek gerekiyor.

Ama her ne olursa olsun bu motor çok dengeli ve keyifli. Özellikle ağırlık merkezini aşağılara almaları sayesinde ağırlığını hissettirmiyor ve bacaklar zorlanmadan motoru taşıyor. Transalpi dururken taşımak bile zordu bacak kuvveti gerekiyordu. Nc daha ağır ama daha kolay taşınıyor.

Şu an için yakıt şehirdışı 3.42l/100km. Şehir içini hala ölçüyorum depo bitmiyor namussuz, bayağı sürecek ölçmem yani.

Ben orjinal seven biriyim çok fazla aksesuar ve değişiklik düşünmüyorum. Sadece güvenlik ve konfor için bazı elzem aksesuarları takmayı planlıyorum. Motor koruma, radyatör koruma, elcik koruma, tur camı ve asansör, gündüz farı ve belki stoplara ek aydınlatma. Tamamen koruma ve görünürlük ön planda.

Gördüğüm kadarıyla çamurluk uzatma ve arka çamurluk fayda etse de sorunları tam çözmüyor. Daha iyi bir çözüm çıkmasını beklemeyi düşünüyorum.

Çantalara gelecek olursak 2014 neler getirecek beklemek istiyorum. Malum tadilat şartı koydular ve 2014 e kadar durdurdular. İşin tadını kaçırabilirler. Boşa yatırım yapmak istemiyorum. Bizim çantaları pizzacı çantaları ile bir tuttular ya helal olsun.

Herkese keyifli, kazasız sürüşler.

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Arkadaş bunlari nasil nerden buluyorsunuz. Servisin bile haberi yok. Kafadan akuye daldim ben oraya butaya sakladım sigortaları. Vallahi takdir ediyorum sizi. :thumbup:
    @SuatDayangaç vermişti ama ben güncelleyeyim https://docs.google.com/file/d/0B6Yd...VG8/edit?pli=1 (Benim tavsiyem patlamadan pc ye indirin)
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

11. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Suat Dayangaç (26-05-2013)

Sayfa 320 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 220270310316317318319320321322323324330370420 ... SonuncuSonuncu