Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 356 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 256306346352353354355356357358359360366406456 ... SonuncuSonuncu
3,551 den 3,560´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı sinan karagöz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyosun Ahmet. Beraber konuştuk Erkan hocamla. Hava ve yol şartlarından dolayı olabilir demişti. Ancak Honda gibi dünya çapında büyük bir üreticinin bu işe daha ciddi yaklaşıp ülke koşullarına uyum konusunda, ya resmi olarak bir yazı yayınlamaları gerekir yada servislerini bu şekile davranmamaları konusunda uyarması gerekir diye düşünüyorum.
    Manyeli (manuel de yazana inanamiyorsak ona manyel denir) yayınlayan fabrika degil mi yahu. Varsa bir diyeceği manuele yazardı. Sonradan kulakdan dolma sozlerle olur mu bu. Transalp in lastil havalarinda yapmistim ayni kavgayi. Simdi lastik havalarini da mi ustaya soracagiz. Ustwlik kalibrasyonun, bir ustalik asamasi olsugunu sanan ustalara. Hele arada 3.000 de bir yag değiştirin diyen çıkarsa vallahi onun yagini degistirmek lazim.

Erkan Hocam her zamanki iyi niyeti ile yaklasmis konuya.
    Konu Ersan ÖZYURT tarafından (01-07-2013 Saat 17:31 ) değiştirilmiştir.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

2. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

sinan karagöz (01-07-2013)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

ben lastik havalarında artçılı kullanım değerlerine uyamıyorum mesela. Normalde 29 iken artçı varsa 42 bas diyor arka tekerleğe, konforlu da olmuyor. 34 yapıyorum, en uygunu o oldu benim gözlemime göre.

ben 6bin yaptırdım, şimdi 18'de mi götüreyim yani, buyrun size yeni bir konu

Enduroist Üye Burhan AKÇAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burhan AKÇAY
    Motosiklet
    Transalp XL 700
    Marka
    Honda

Herkese selamlar
    Forumda önceden bahsi geçtimi bilmiyorum. Motosikletime motor takozu takmak istiyorum. İnternetten araştırarak bulamadım uğradığım bir iki yerdede NC için takoz yoktu. Koruma demiri takmak istemiyorum nereden bulabilirim acaba?

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Bu kadar fren balatası muhabbeti oldu. bunun üzerine bir sorum var.

Balatamız değiştirilecek kadar eskidiyse, "fren hidroliği" göstergemizde "her zaman" bir parça da olsa üst seviyenin altına düşme olur mu ?(herhangi bir kaçırma yok ise. yani balatanız değişecek, bitmiş bu denildiği zaman , balata bittiyse fren hidrolik göstergesi de hiç değilse biraz düşük gözükmez mi ? Bu da bir kontrol yöntemi olabilir mi ?)

Örneğin ben fren sistemimde bir kaçak, yağlanma görmedim ancak ön fren hidrolik seviyem "upper" çizgisinde ancak arka hidrolik seviyesine baktım az önce motor dik iken, "lower" çizgisini 0 kabul etsek hidrolik %60-70 gibi gözüküyor. ne dersiniz, işte bu azalmış yada bitmek üzere olan balatayı işaret ediyor olabilir mi ?

Alıntı BULENT KOCOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorum üzerine;

Honda Türkiye den telefon ile aradılar.
    NC700X için , bakım aralığı kesinlikle 12000 km ( veya yılda bir)dediler.
    Bayileri bu konuda uyaracaklarını belirttiler.

Ben de bu tip söylemlerin Honda ya zarar verdiğini belirttim . Kabul ettiler.

Bilgilerinize
    Teşekkürer Bülent Bey bilgilendirme için.
    Yalnız bu konuda telefonla aramaları samimi olsa da bence yazılı bir cevap atmamaları kaçak-göçek hareket ettikleri hissi uyandırıyor bende. Tabi telefonla bu bildirimi yaptıktan sonra yazılı olarakta aynı açıklamayı istendiğinde ne cevap verecekleri asıl niyetlerini bence gösterecektir.

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben lastik havalarında artçılı kullanım değerlerine uyamıyorum mesela. Normalde 29 iken artçı varsa 42 bas diyor arka tekerleğe, konforlu da olmuyor. 34 yapıyorum, en uygunu o oldu benim gözlemime göre.

ben 6bin yaptırdım, şimdi 18'de mi götüreyim yani, buyrun size yeni bir konu
    Evet arka için 2.8bar(42psi) diyorsa kullanım kitapçığın aslında doğrusu bu olmalı.Çok doğru bir yaklaşık olmasa da artçın çok ağır değilse belki sert gelebilir ve "belki" az basılabilir diye düşüneceğim ancak en iyi yol tutuş için "soğuk" lastiğe "doğru" ölçümle o havayı basmak gerek. (örn. bu sabah evde ön tekerim 33 çıktı 36 olması gerekiyordu yani 3psi basmam lazım,benzinciye geldiğimde 34 olmuştu, bende 37 olarak basmak istedim. Kendi ölçüm aletimle 34 ölçmüşken, kompresör 30 larda yazdı. yani kompresörün istediğine göre gelip 36 yap desem herahalde aslında 40 falan olacaktı ön taraf.)

bakım konusuna gelince, ahmet sen çok sık binemiyordun sanırım. Yani en son 6.000km bakımını yaptırdıktan sonra geçen süre 12ay olursa, km sayacın 7000 bile olsa yıllık bakıma git, yağını filtreni değiştir. yok yaklaşık olarak 12.000 km yi ben 1 yıldan kısa zamanda yapıyorum diyorsan o zaman 18.000 de git, sonra 12.000km/1yıl hangisi önce dolarsa periyodunu izleyebilirsin.

Enduroist Üye Engin EREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin EREN
    Motosiklet
    NC700XA
    Marka
    Honda

Alıntı BULENT KOCOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorum üzerine;

Honda Türkiye den telefon ile aradılar.
    NC700X için , bakım aralığı kesinlikle 12000 km ( veya yılda bir)dediler.
    Bayileri bu konuda uyaracaklarını belirttiler.

Ben de bu tip söylemlerin Honda ya zarar verdiğini belirttim . Kabul ettiler.

Bilgilerinize

Merhaba Engin bey,
    İsteğiniz üzerine telefon ile yaptığımız görüşmeyi e-posta yolu ile gönderiyorum. NC700X model motosikletinizin türkçe kullanım kitabı elimizde mevcuttur.
    Dilediğiniz zaman Honda Plaza Bora motosiklet departmanını ziyaret edebilirsiniz. Motosikletinizin Honda Türkiye A.Ş. tarafından belirtilen periyodik bakım aralıkları ilk 1000 km ve sonraki her 6000 km veya 1 (bir) yıldır.

Bilgilerinize sunar, motosikletinizi keyifle kullanmanızı dilerim.

Ömürcan KORAMAZ

HONDA PLAZA BORA
    Motosiklet Satış Danışmanı
    0312 286 83 83

Honda Türkiye sitesine gönderdiğim mail'e aldığım cevap. Yorum sizlerin.

Ankara'dan İstanbul'a taşınma faaliyetlerinin yoğunluğu nedeniyle yeni üye olmama rağmen siteye fazla zaman ayıramıyorum. İlerleyen zaman içinde daha sık bilgi alış-verişinde bulunabilme dileklerimle, selamlar.

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Engin EREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Engin bey,
    İsteğiniz üzerine telefon ile yaptığımız görüşmeyi e-posta yolu ile gönderiyorum. NC700X model motosikletinizin türkçe kullanım kitabı elimizde mevcuttur.
    Dilediğiniz zaman Honda Plaza Bora motosiklet departmanını ziyaret edebilirsiniz. Motosikletinizin Honda Türkiye A.Ş. tarafından belirtilen periyodik bakım aralıkları ilk 1000 km ve sonraki her 6000 km veya 1 (bir) yıldır.

Bilgilerinize sunar, motosikletinizi keyifle kullanmanızı dilerim.

Ömürcan KORAMAZ

HONDA PLAZA BORA
    Motosiklet Satış Danışmanı
    0312 286 83 83

Honda Türkiye sitesine gönderdiğim mail'e aldığım cevap. Yorum sizlerin.

Ankara'dan İstanbul'a taşınma faaliyetlerinin yoğunluğu nedeniyle yeni üye olmama rağmen siteye fazla zaman ayıramıyorum. İlerleyen zaman içinde daha sık bilgi alış-verişinde bulunabilme dileklerimle, selamlar.

Alın burdan yakın. Ancak bu "bayii" imzası.

Hala Honda Türkiye imzalasını görmedim. Eğer öyle bir şey olursa, Honda Türkiye "ard niyetlidir" hukuken. Sonuçta elime 12.000 diye türkçe basılı kitapçık verecek. Sonra servis 6.000 de geleceksin diyecek ama yazılı olarak motosikleti satın alırken öyle bir belge verilmediği için siz habersiz 12.000 de gideceksiniz, sonra garantilik bir iş çıkacak o zaman "aaa siz 6.000 de 1 gelmemişsiniz" derlerse o zaman büyük terbiyesizlik olur ancak aynı zamanda tüketici mahkemesinde de aleyhte karara maruz kalırlar.
    Bence Honda Türkiye bu işi bir an önce toparlamalı!

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Haydaaaaa....Bu is son derece ilginclesiyor. Can sana katılıyorum. Kitaba uydum diye, garanti dışına cikartacak babayiğit, sonuçlarına katlanır. Ulan borusan dan kactik gs i sattik, kufretmeme az kaldı. :mad::mad::mad::what::what::what:
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Üye Cem gunaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem gunaydin
    Motosiklet
    Nc700x
    Marka
    Honda

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alın burdan yakın. Ancak bu "bayii" imzası.

Hala Honda Türkiye imzalasını görmedim. Eğer öyle bir şey olursa, Honda Türkiye "ard niyetlidir" hukuken. Sonuçta elime 12.000 diye türkçe basılı kitapçık verecek. Sonra servis 6.000 de geleceksin diyecek ama yazılı olarak motosikleti satın alırken öyle bir belge verilmediği için siz habersiz 12.000 de gideceksiniz, sonra garantilik bir iş çıkacak o zaman "aaa siz 6.000 de 1 gelmemişsiniz" derlerse o zaman büyük terbiyesizlik olur ancak aynı zamanda tüketici mahkemesinde de aleyhte karara maruz kalırlar.
    Bence Honda Türkiye bu işi bir an önce toparlamalı!
    Gercekten cok ciddi tezgah kuruldugunu dusunmeye basladi,. Hersey 12000 de bakim olmaz burasi turkiye 6000 de gelsinler olur mu oyle is Demeleriyle baslamis olabilir hersey.

Ya da daha korkuncu motosikletlerin gelecekte bakim araliklarinin gelisen teknolojiyle uzuyacak oldugunu anladilar ve simdiden bu sistemi oturtmaya calisiyorlar?

Kendilerince bahaneler ile is bir anda honda genel merkezin de inanacagi boyuta geldi. Honda genel merkezde servislerden daha iyi teknik bilgiye sahip kimse yoktur. Tum zincir japonyadan baslayarak yayilir ve dis ulkeler bunu izler. Kalibimi basarim japonyanin haberi yok bu konudan. Email e yanit geldi sadece yazili posta ve telefon acarak iletisim kuruyorlarmis. Tlefonla aradim , japonca menu cikti ne yapacagimi bilemedim . Ben de print edip yazdigimi bugun postaladim.

Su ulke sartlari konusunu hic ama hic anlamiyorum. Hindistan 5000 km de manhattan ny 4000 km de taiwan 3500 de Pekin 3000 km de mi gidecek servise trafige gore?

Dediginiz gibi honda bunu akil edemedi mi uretirken cok fena seyler donuyor ama cikacak kokusu..

Varsa japoncasi olan iletisime gecmek isteyen,

Honda Motor Co., Ltd

2-1-1 Minami-Aoyama

Minato-ku

Tokyo, 107-8556

Japan

Honda Japan can only be contacted via post or phone on 03-3423-1111.
    Konu Cem gunaydin tarafından (02-07-2013 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Ersan Karagozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Bende okuduğum yurtdışı sitelerine göre Honda'nın yeni dedikodularını yazayım; Honda 700 lük serisinde 670cc olan hacmi 50 cc daha artırarak 720cc'ye çıkartıp, hem çok satılan serisini güncellemeyi, hemde performansı yükseltmeyi hedefliyor.
    Yabancı kaynaklara göre "yeni NC750S ve NC750X'i 2013 yılının son çeyreğinde Intermot fuarında görmeyi bekliyoruz." denmiş.
    Ersan KARAGÖZLÜ

11. Ersan Karagozlu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

CihanCöbek (02-07-2013),UzayOrdu (02-07-2013)

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan Karagozlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende okuduğum yurtdışı sitelerine göre Honda'nın yeni dedikodularını yazayım; Honda 700 lük serisinde 670cc olan hacmi 50 cc daha artırarak 720cc'ye çıkartıp, hem çok satılan serisini güncellemeyi, hemde performansı yükseltmeyi hedefliyor.
    Yabancı kaynaklara göre "yeni NC750S ve NC750X'i 2013 yılının son çeyreğinde Intermot fuarında görmeyi bekliyoruz." denmiş.
    namussuzlar
    Konu Can Ekin tarafından (02-07-2013 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.

13. Can Ekin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ÖzgürAyhan (02-07-2013),UzayOrdu (02-07-2013)

Sayfa 356 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 256306346352353354355356357358359360366406456 ... SonuncuSonuncu