Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 81 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 317177787980818283848591131181 ... SonuncuSonuncu
801 den 810´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Doğan abim de koşnuk motordan çanta demiri alıp takmış. Bir de Kappa 30 litre beyaz çanta takmış gayet güzel ve kibar durmuş bence. Çanta taktırmayı düşünenlere fikir olabilir.

2. Engin Delipınar güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

CemERK (01-07-2013),Dogan Delipinar (01-07-2013)

Enduroist Üye Yunus DERVİŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yunus Derviş
    Motosiklet
    Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı Sedat YILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bir forumda ilk defa yazıyorum... hatalarımı bağışlayın, öğrenmeye çalışıyorum

Bu başlığı ilk günden beri takip ediyorum ve bu süre boyunca BMW 650 GS (2. el) ve Honda Crf 250 L arasında gittim geldim. Sizlerden edindiğim bilgiler ile 3 gün evvel CRF 250 L aldım. Şimdi Ankara çevre yolunda ilk 100 km yi tamamlamaya çalışıyorum. Şu anda 480 km, ilk bakımdan sonra ver elini Akdeniz...

Bu makineyi uzun seyahatler için aldım, öyle toprakta-çamurda hoplamaya-zıplamaya niyetim yok ama seyahatlerimde önüme toprak-çamur yollar çıkarsa eyvallah...

Benim gibi, ikilem içinde olup da bu makine ile ilgilenen arkadaşlar için ilk izlenimlerim;

1. Motoru çok beğendim. 3 yıllık YBR 125 tecrübemden sonra, şimdi gidemeyeceğim yer yokmuş gibi geliyor. Öyle, "abi biraz yavaş gidelim", "abi bu kamyonu sollamasak", "bu bayır biraz dik galiba", v.s. gibi mırın-kırın etmiyor, gazladı mı gidiyor.

2. Motor benim için biraz yüksek ( boyum 1.69m) ama sadece binip inerken sorun oluyor ve bu sorun da benden kaynaklanıyor, çünkü hala peglere basarak inip-binmeye alışamadım.

3. Motoru uzun yolda kullanacaklar için bir kötü haber; motorun harareti aynen apış aranızda... Radyatörden geçerek ısınan hava, yan grenaj havalandırma deliklerinden geçerek direk bacakların iç tarafına geliyor. Uzun seyahatlerde bunun için bir önlem almalı veya sık sık ayağa kalkmalı.

4. Lastikler, asfalt ve stabilize yollarda 120 km hıza kadar güvenle kullanılabilir.

5. Son olarak, 6. vites için Honda'ya sonsuz teşekkürler. Yol sürüşlerinde hep 6. viteste gitmek istiyorsunuz... Aman Allah o ne rahatlık... ama dikkat son vitese attınız mı, kesik yol çizgileri birleşmeye başlıyor...

Şimdilik bu kadar, Akdeniz yollarına çıktığımda yine yazarım...
    Hocam Bugün 13.00 civarında ulus tarafındamıydınız acaba?
    Işıklarda bir crf250 gördüm de

Enduroist Üye Serdar Turkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Turkoglu
    Motosiklet
    CRF1000L, 250EXCF
    Marka
    Honda

Guzel olmus bende tam bu kombini dusunuyordum fakat cantayi GIVI E300B alicam. Sizce Kappa mi Givi mi?

Enduroist Katılımcı Üye Dogan Delipinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    doğan delipınar
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Alıntı Serdar Turkoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel olmus bende tam bu kombini dusunuyordum fakat cantayi GIVI E300B alicam. Sizce Kappa mi Givi mi?
    Selamlar givide kappada kaliteli cantalar ikisininde fiyatlarina bakin hangisi uygunsa onu alin derim ben saygilar

6. Dogan Delipinar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar Turkoglu (03-07-2013)

Enduroist Üye celal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    celal serdar çelikten
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Dostlar merhaba ; Bende geçen hafta bir cenıfır pardon crf 250 L sahibi oldum. Çok güzel yumuşacık hafif. çok sevdim. 1200 gs den inip ona binince bisiklet gibi geliyor. Sormak istediğim Lastik ölçüleri hakkında. Mesela ön lastik 3.00-21. Arka 120/80-18. Bu ölçülere eşdeğer başka neler olabilir. Bilgi verebilirseniz memnun olurum. 90/90-21 ön 13/80-18 arka olurmu acaba. Yada başka neler olabilir. Teşekkürler..

Enduroist Üye Alphan Özel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alphan Özel
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Merhabalar

Dün servise gittim ve arka frendeki sıkıntımı ( arka frene az bastığımda pek tutmuyor illa çok bastırmam gerekiyor bu zamanda tekerlek kızaklama yapıyor. Ön fren muhteşem ve çok hassas ama arka frenden memnun değilim. Yani az kısacası fren ayağına 1 den 10 kadar basınçla basabildiğinizi düşünün. buradaki kademelerden 1 basınçla bastığımda frende bi numara yok tutmuyor bu durum neredeyse 8,9 a kadar böyle bu aşamada biraz tutuyor ama tam tutması için son derecede bastırıyorsunuz ee bu seferde kızaklama yapıyor ) Umarım derdimi anlatabilmişimdir

Serviste ustaya anlattım derdimi. Fren tutmuyor değil frende hiç hassasiyet yok. Sonra anlaştık benim derdimi anladı ama dediği cevap bu frenler hidrolik olduğu için böyle bir ayar olmadığı bu sebeple yapılabilecek bir şey olmadığı. Bende yapmayın etmeyin diyerek tekrar derdimi anlattım bu sefer usta aldı motoru frene bastığımız ayağın biraz daha aşağıya kadar basılabilmesini sağladı . Ama hiçbir şey değişmedi ve bu durum işin açıkçası canımı sıktı.

Benim gibi bu tür bir sıkıntı yaşayan var mıdır? Yada yaşayıp düzelttiren ve sebebini bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim. Yoksa arazide nasıl arka fren kullanacağız ?

Dediğim gibi sizden yardım bekliyorum.

İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler.

Enduroist Katılımcı Üye özgür ünüvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür ünüvar
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Motorunuzu kullandıkça düzelecektir..Balataların alışması lazım...Başlangıçta bende yaşadım,kullandıkça düzeldi....Çok takılmayın....selamlar...
    Dünya bir kitaptır,gezmeyenler sadece ön sözü okur....

Enduroist Üye Alphan Özel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alphan Özel
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Alıntı özgür ünüvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorunuzu kullandıkça düzelecektir..Balataların alışması lazım...Başlangıçta bende yaşadım,kullandıkça düzeldi....Çok takılmayın....selamlar...
    Özgür bey hani derler ya içime su serptiniz. Çok teşekkürler 1000 km. dolsun o zaman bakalım.
    Tekrar teşekkürler.

forumdaki arkadaşlara 2 sorum olacak.
    1- Fethiye'de crf 250 l olan arkadaş var mıdır ?
    2- Arazide kullanırken sıkıntı çıkarmayan bir top case kullanan var mıdır ? ( forumu okuduğum da çanta alıp kullananlar var ama arazide durumu ne dir bilgi verebilen olursa sevinirim. Zamanında bir çanta kaybetmiş biri olarak tavsiye isteyeceğim.

Teşekkürler.

Enduroist Üye Sedat YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sedat YILDIZ
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Yunus DERVİŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Bugün 13.00 civarında ulus tarafındamıydınız acaba?
    Işıklarda bir crf250 gördüm de

Yunus Bey, motora daha alışamadım sıkışık trafiğe girmiyorum... dur-kalk larda düşüyorum... ) Benin güzergahım, Eskişehir yolu - Çevre yolu - Eskişehir yolu idi ama rodajı bitirdim artık...
    Konu Sedat YILDIZ tarafından (04-07-2013 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Sedat YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sedat YILDIZ
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Arkadaşlar, ilk 1000 km yi tamamladım ve dün Honda Bora'ya ilk bakım için gittim. Servis tatminkar, arkadaşlar ilgili ve teçhizatlı ama motor yeni olduğu için bazı sıkıntılar var.

Servise randevu ile müşteri kabulü yapıyorlar... Gittiğinizde ilk olarak sıkıntı-problemlerinizi bildiriyorsunuz. Bendeki sıkıntılar;

1. Arka fren Tutmuyor.
    2. Motor düştüğünde stop etmiyor.
    3. Ön-sol yandan ses geliyor.

Arka fren hidroliğinde hava oluşma ihtimali için kontrol edildi, bir sorun yok... Sorun az kullanılmaktan kaynaklanıyormuş (tutmayan freni niye kullanayım ki - olsun abi sen yine de kullan - tamam, peki).

Motor ile iki defa düştüm, birinde vites boşta, diğerinde 2. viteste idi.... önce bu motorlarda açı sensörü bulunmadığını söylediler, kitapçıktaki sayfa 49, son satırı gösterdiğimde bir bakalım abi oldular... yaklaşık bir saat sonra sensörü buldular. Sensörü beraberce test ettik, çalışıyor.... surun, sensörün 6 saniye sonra motoru stop ettirmesi. Ben düşer-düşmez fırlayıp motoru stop ediyordum.

Sol önden gelen ses, radyatörün önündeki plastik hava yönlendiricisiymiş... bağlantı yerleri sıkıştırıldı ve sorun halloldu...

Şimdi çanta işleri ile uğraşıyorum - uzun yola hazırlık - çanta takmak isteyen arkadaşlara tavsiyem, kaliteli bir çanta almaları. Ucuz satılan, çin malı çantalar ilk düşmede karpuz gibi parçalanıyorlar.

Sayfa 81 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 317177787980818283848591131181 ... SonuncuSonuncu