Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 32 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye BaranKARAKAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Hakkı bey nasıl anlatsam nerden başlasam bilemiyorum ama ilk adım olarak çok çok teşekkür ederim. Süper şeyler yazmışsınız ve bende sırayla paylaştığınız noktalarda yorumda bulunayım.

*TopCase konusunda kesin haklısınız mühendislik olarak bahsettiğiniz herşeyi gayet net anladım ve topcase almadan önce bunların hiçbirisini düşünmemiştim, ama maalesef topcase'im var artık. Şuanda yan çanta için para ödemeyi göze alamadığımdan dolayı yan çanta hikayesini ikinci bir emre kadar erteledim Dolayısıyla şu alışmaya çalışmaktan başka çarem yok sanırım.. Ama çok önemli ve kıymetli bir bilgi verdiniz, sağolun...

*Alpine aldım zaten bir çift, hanıma ve kendime Kaskı da değiştirdiğim için en sinir olduğum konu yani rüzgar sesini bayağı kesecekmişim gibi görünüyor.

*Poliüretanlı Motul'ü de en kısa zamanda hatta bu haftasonu alıyorum yanımda zincir yağı ve bunu götüreceğim. Yalnız sigorta konusunda problem var sanırım benim motorda eski usul sigortanın yerini elektronik bir hikaye almış.

*Tepebaşındaki yerin adresi telefonu varsa, elimde güzel bir BMW Touring cam modeli ile gidip istediğim camı yaptırmayı deneyebilirim.

*Şahsi eşyalarımı ayarladım herşey teknik olarak hazır donlar şortlar tshirtler, hatta hanıma ve kendime iki adet ter tahliyesi iyi olan tshirt bile aldık Kendime yeni eldiven ve Mont aldım, kısacası çok masraf ettim
    Bu masrafın arasında sis farı için biraz daha zorlamalı mıyım bilemiyorum. Yani bu günden sonra Motora harcayacağım bütçe belirlemediğim için hesaplarımı karıştırabilir Ama diğer başlıkta yazdığınız Sele konusunda çok kararlıyım gitmeden bir çözüm bulacağım.
    Bu başlık çok yardımcı oluyor bana gerçekten herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Tesekkurler Baran. Burasi bizim atolye gibi, herseyimizi paylasiyoruz. Aksi dusunulebilir mi? Sis farini son anda eklemistim zaten, hani gece de yolculuk yapacaksaniz far arizasinda filan cok faydali oluyor.

gecen hafta ispartadan donuyordum, Bileciki gectim daha Adapazarina varmadan farim gitti ama ben yine de cok rahat geldim Istanbula kadar. Simdi 1 adet yedek ampulum de var.

Evet senin motorda da benimkinde de bus-bar sistemi var ve butun devreler oradan ceryan aliyorlar. Bende ilave cok sistem oldugundan direkt akuye bagliyorum ve tabii sigorta da ekliyorum. Yani motorun elektrigine hic mudahale ettirmiyorum.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Evet senin motorda da benimkinde de bus-bar sistemi var ve butun devreler oradan ceryan aliyorlar. Bende ilave cok sistem oldugundan direkt akuye bagliyorum ve tabii sigorta da ekliyorum. Yani motorun elektrigine hic mudahale ettirmiyorum.

Selamlar yeniden, işte tam bu yukarda yazdığınız kısım beni bozdu Bunu anlamak için biraz araştırma lazım sanırım..
    Bide Bilgisayar mühendisiyiz diye artislik yaptık iyi mi

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Ben de Tepebaşı'ndaki yeri çok merak ettim şimdi.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Cok sansli adamlarsiniz, tek atista buldum.

http://www.ozenplexi.com/

Baran rica ederim ne demek. Benim yaptigim da kullandigim motorun garanti disina dusmemesi icin yapilmis bir arastirma iste. Ama cam konusunu tek atista bulmak buyuk tesaduf. Google amcaya bi sorayim dedim, motosiklet on cam imalati yazdim ve gelen ilk link dogru adres cikti. Adam biraz havalanmis diye duydum ama ben hic gitmedim bilmiyorum. Bir gidin bakalim ne olacak bize de yazarsiniz.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Başka pleksi atölyeside var 4.levent sanayi mahallesinde.Lazım olursa yönlendirebilirim ..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Melih ağabey sen yine de yaz istersen. ikisine de fikir danisip fiyat falan soran olur belki.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Bu haftasonu gitmeyi planlamıştım ama ailem süpriz yaparak ziyarete geldiği için öğlen kısa bir maslak ziyaretinden sonra eve dönmek zorunda kalarak Ozen pleksiye gidemedim.
    Kısmetse gider gitmez son durumu paylaşacağım..
    Dipnot: 4. Levent'e de gitmeyi isterim, en azından fikir alıp en çok aklıma yatan yeri tercih edebilirim.

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Bu haftasonu gitmeyi planlamıştım ama ailem süpriz yaparak ziyarete geldiği için öğlen kısa bir maslak ziyaretinden sonra eve dönmek zorunda kalarak Ozen pleksiye gidemedim.
    Kısmetse gider gitmez son durumu paylaşacağım..
    Dipnot: 4. Levent'e de gitmeyi isterim, en azından fikir alıp en çok aklıma yatan yeri tercih edebilirim.

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Hakkı bey çok güzel yazmış ..Çok söylenecek laf yok derim.

Buğu önleyici, parmak sileceği vs. gibi şeyler gereksiz geldi.

iki kişi çıkacaksanız yan çantasız biraz daraşmalık ve sıkıntılı olacağını düşünüyorum.

4-5 tişört bile fazla, eğlence vs. katılmayacaksınız max 3. ben hep yıkayıp molalarda vs.dinlenmede kurutmuşumdur.

mıknatıslı depo üstü kullandım depoyu çizebiliyor, arasına kaymaz bir şey konmalı.

Sevgiler saygılar.
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu