Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 372 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 272322362368369370371372373374375376382422472 ... SonuncuSonuncu
3,711 den 3,720´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Üye ÇağdaşGüvenIşık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağdaş Guven Işık
    Motosiklet
    Nc 700 xa
    Marka
    Honda

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yazamadım gitti

bu sabah D&B ye gittim.

10500kmde 12.000km/1yıl bakımını yaptırdım.

Honda 10w30 yağ
    Honda Yağ filtresi
    pul
    2 vida
    balata spreyi şeklinde bir bakımımız oldu.

toplam 194tl ödedim. nakit ödesem 177tl yapacaklardı.
    Kasım bey in telefonda söylediği gibi malzemeler 150tl gibi birşey tuttu. dökümünü dilerseniz yazarım.

Ön balatalarım da dahaa çooook ömrü var dedi. Arka balatalarda yarı ömür gibi dedi. en azından 6.000km gider arka balataların dedi (demek ki yaklaşık 15-16.000 kmde arka balata dayanabiliyormuş ERsan abiyle kapışacağız bu konuda anlaşılan ,Ersan abiyi bilmem ama ben bolca şehir içi hafif artçı ile kullanıyorum, not düşelim lütfen )

Hava filtrem çok kötü durumda değildi. Sağolsun D&B de Hasan bir güzel temizledi,hiç değiştirelim falan demedi. bir dahakine temizlik olmaz ama kağıt filtre sonuçta dedi.
    O zamana bir K&N elde ederiz artık.(USA seyaheti olursa onuda toplayayım en iyisi )

Kısacası ben D&B den mutlu kaldım. Hemen değişelim o, bu yerine , temizlik ve bakım yaptılar balata ve filtre de buda hoşuma gitti. Balataları da hafif zımparayla temizledi.

At eskisini tak hemen yenisini tavrı yapmadıkları içinde sevindim.

Ali usta nın da işlerinden çok memnunum ancak hava filtresiz 250-280tl civarı duyunca pek yanaşmadım bu sefer en yalan söyleyeyim.
    D&B de dediği fiyatta malzeme parasını aldı + işçilik koydu. 45TL kadar, ellerine sağlık.

Gün içinde yoğunlar, imkanınız varsa D&B ye sabah açılır açılmaz gidin (8.30da). Bir de yağı sorun 10w30 ellerinde var mı yok mu diye ? bazen bitiyor.
    bende ayni gün ayni serviste idim
    memnun kaldığımı söyleyebilirim

benim arka balatam bitmek üzereydi , ön balatamında 3000-4000 civarı ömrü kalmıştı

Can ile ikimizde istanbulda artçılı kullanıyoruz , kullanım tarzı işte böyle dağlar kadar fark yaratıyor

bu arada arka balatamız için eski kasa 600 rr balatası kullanılabiliyor , daha ucuz aklınızda bulunsun.

2. ÇağdaşGüvenIşık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (17-07-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı ÇağdaşGüvenIşık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ayni gün ayni serviste idim
    memnun kaldığımı söyleyebilirim

benim arka balatam bitmek üzereydi , ön balatamında 3000-4000 civarı ömrü kalmıştı

Can ile ikimizde istanbulda artçılı kullanıyoruz , kullanım tarzı işte böyle dağlar kadar fark yaratıyor

bu arada arka balatamız için eski kasa 600 rr balatası kullanılabiliyor , daha ucuz aklınızda bulunsun.
    benim kendi araştırmamda arkaya , transalp xl700 abs ve cbf1000 abs nin uyduğunu dulmuştum, 600rr da yeni bilgi, kenara yazalım

Ön dede yine Transalp xl700 abs uyuyor, bilgileri tazelemek adına yazayım.

Çağdaş bilmiyorum dikkat ettin mi yada önceden fark etmiş miydin ama? benim 1000 bakımından öncede sonrada (ipone 10w30) rölantide ve boşta debriyaj çekili ve çekili olmadığı hallerde farklıydı ses. yapısının böyle olduğunu söylemişlerdi esengül de. şimdi honda 10w30 koyulunca o ses farkı neredeyse yok oldu. 2side 10w30 olmasına rağmen sanırım honda 10w30 şanzımanda biraz daha güzel yağlama yapıyor.

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Cumartesi günü eğitim sonrasında Utku'yla birlikte Acerbis'e gittik. Takip edenler bilir ben sis farlarını Hella taktırmıştım, aküyle alakalı sıkıntı yaşayacağım korkusuyla sürekli açamıyordum. Acerbis ledli elcik koruma taktırdım. Normalde sinyale de bağlıyorlardı ama ben parklara bağlamasını istedim. Artık sürekli ledlerim yanıyor, hellaları da gece ihtiyacım olduğu zaman kullanacağım. Resimleri paylaşayım dedim. Şimdiden soracaklara elcik korum, led ve montaj için toplam 250 TL verdim. 20 TL'de ustaya verdim, baya bir uğraştı çünkü.

5. Eser Kara güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (18-07-2013),sinan karagöz (18-07-2013)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü eğitim sonrasında Utku'yla birlikte Acerbis'e gittik. Takip edenler bilir ben sis farlarını Hella taktırmıştım, aküyle alakalı sıkıntı yaşayacağım korkusuyla sürekli açamıyordum. Acerbis ledli elcik koruma taktırdım. Normalde sinyale de bağlıyorlardı ama ben parklara bağlamasını istedim. Artık sürekli ledlerim yanıyor, hellaları da gece ihtiyacım olduğu zaman kullanacağım. Resimleri paylaşayım dedim. Şimdiden soracaklara elcik korum, led ve montaj için toplam 250 TL verdim. 20 TL'de ustaya verdim, baya bir uğraştı çünkü.

Çok yakışmış kardeşim. Güle güle kullan.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

7. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (18-07-2013)

Enduroist Katılımcı Üye ErdenAyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDEN AYAS
    Motosiklet
    NC700XA - YAMAHA XCITY 250
    Marka
    Honda

Eser hangi ustaya gittin, Honda Bayii mi yoksa Acerbis'in kendi ustası mı?
    Ben led sinyalli kobra koruma kabuu aldım ama daha taktırmadım,
    Sonraları garanti işlerinden dolayı bir aksilik çıkmasın diye Honda yetkili servisine tesis ettirmeyi düşünüyorum elektrik işlerini.

Bu arada güzel durmuş ledlerin. daha da görünür olmak iyidir.
    Dedemden; "Yavaş git, hep git..."

Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ErdenAyas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eser hangi ustaya gittin, Honda Bayii mi yoksa Acerbis'in kendi ustası mı?
    Ben led sinyalli kobra koruma kabuu aldım ama daha taktırmadım,
    Sonraları garanti işlerinden dolayı bir aksilik çıkmasın diye Honda yetkili servisine tesis ettirmeyi düşünüyorum elektrik işlerini.

Bu arada güzel durmuş ledlerin. daha da görünür olmak iyidir.
    Ben Acerbis' in ustasina taktirdim, garanti kapsami disina cikacagini sanmiyorum. Nihayetinde Honda servisinde elcik isitma, xenon far, sis fari da takildi. Onlarinda garanti disinda olmasi gerekir baktığında. Is serviste bitiyor kisaca, isterlerse garantiye sokuyor, isterse sokmuyor. Insallah garantilik birdurum olmaz ama problem cikartirlarsa ben de taktiklari xenondan yuklenirim onlara. 9 ay kaldi zaten bitmesine garantinin, 2013 model olanlar uzak dursun .

10. Eser Kara, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ErdenAyas (18-07-2013)

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Eser bence cok guzel olmus. Gule gule kullan. Benim de aklimdaki islerden biri elcik isitma ve elcik koruma. Bu acerbisin yeri neresi ogrenebilir miyim?
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Enduroist Üye Berkant Rodoplu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkant Rodoplu
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Güle güle kullan Eser. elcik korumaların çok güzel durmuş.

13. Berkant Rodoplu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (18-07-2013)

Enduroist Katılımcı Üye ErdenAyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDEN AYAS
    Motosiklet
    NC700XA - YAMAHA XCITY 250
    Marka
    Honda

Bu gece gidonu söküp altına 2 cm yükseltme takozu (Swmotech) yerleştirdim.
    Üstüne ilk önce kendi orijinal kapağını taktım ve sıkıştırıp kontrol ettiğimde vidaların SWmotech ayrık kapaklar ile takıldığı duruma göre 6-7 mm daha yukarıda kaldığı fark ettim.
    Honda kuşunun kanadının resmedildiği kapaktan vazgeçip paketten çıkan ayrık kapakları taktım, vidalar daha da derine gömüldü. Bu mukavemet açısından daha iyi olacaktır sanırım.
    ilk önce orijinal kapak daha güzel durur sanmıştım ama taktıktan sonra içime sinmedi nedense.
    Kablolarda uzamadan kaynaklı hiçbir sıkıntı yok. Tüm montaj bittikten sonra test sürüşünde bambaşka bir makine kullanıyordum. Tüm sürüş karakteristiğim değişti o kısa sürüşte bile.
    2 cm'lik parçanın bu kadar fark yaratacağını bilseydim daha önceden alırdım mereti.
    Bu arada sadece yükseltme yapmak yeterli oluyor, benim fiziğime göre tabi, boy 1795 mm . Geri çektirmeye ve gidonun tam dayalı iken bagaj kapağının açılmaması ya da geri çektirmeli takozun ucunun, bagaj kilit göbeğinin önündeki plastik grenaja çarpması sorunundan da kurtulmuş oldum.
    Kollarımı yeterince kıramadığım şikayeti ile giriştiğim bu operasyon sanırım mutlu sonla sonuçlandı. Şimdi önümdeki ilk uzun soluklu sürüşü bekliyorum.
    Bu takozu almayı düşünenler ilk fırsatta alsınlar derim. aradaki fark bariz. Resmen motor değiştirmiş gibi oldum.
    Ayrıca Sertan'dan aldığım gazla bi koşu gidip aldığım bi dünya para bayıldığım airhawklar da geçtiğimiz hafta sonu yaptığım Delmece gezisinde hakkını verdi. Genelde akşama doğru baş gösteren morarma emareleri, ezik bölgeler yoktu artık.

Tam istediğim gibi oldu makine...
    Dedemden; "Yavaş git, hep git..."

15. ErdenAyas güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (18-07-2013),Sertan Karamollaoğlu (18-07-2013)

Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eser bence cok guzel olmus. Gule gule kullan. Benim de aklimdaki islerden biri elcik isitma ve elcik koruma. Bu acerbisin yeri neresi ogrenebilir miyim?
    Teşekkürler Faruk. Tem'den Ümraniye'ye doğru giderken Küçüksu tarafına dönüyorsun (Şile'ye dönmeden önce sağa 1. Köprüye dönüyorsun) ilk sapaktan Küçüksu'ya doğru sağda kalıyorsun. İleride ışıklar var, Ege Seramik bayisinin yanından sola gireceksin. 50mt ileride görürsün dükkanı.

Sayfa 372 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 272322362368369370371372373374375376382422472 ... SonuncuSonuncu