Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 26´e kadar. Toplam 26 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Alıntı kaptan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne desem Veysel hepsinin ayrı yöresel güzellikleri. Çok zor bir soru bu hepsini eşit seviyorum desem.
    Yapamaaa KaPo ilk 3 e giren hiç bi yer yokmu şimdi..

Örnek vermek gerekirse..
    Ben yurt dışına çıkmadım ama yurt içinde Marmaris'i çok beğendim mesela..
    Çünkü hem gece hayatı açısından çok renkli..
    Doğal güzellikleri çok..
    + Kendini bilmez insanlar pek yok ( bodrumla kıyaslandığında )
    Gibi..
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

yahu ben bu yeni nesile acıyorum vallahi.kendi güzelliklerini keşfedemeyen dışarda gördüğü herşey, güzel zannediyor.sizler yani bizden önceki kuşak treni kacıranlar yani ne gördünüzki.yokmu buralarda 50lerin 60ların kuşak insanları.Anlatsınlar o zamanın TÜRKİYESİNİ yok arkadaşlar dünyanın hic bir yerinde böylesine doğal güzellikler.Bakir yerler havadaki oksijenin insanı bayıltan köyleri saklı koylar gizli doğal güzellikler doyumsuz manzaralar ne anlatımkı biz icine ettik bu yerlerin carpık yapılaşma plansız yerleşim uygunsuz insan göcleri.gözü doymaz rantcıların arazi acma sevdaları bitmez tükenmez yazlık villalar BİNLERCE ŞEHİTİN KAN DÖKTÜĞÜ DESTANLARIN YAZILDIĞI CANAKKALEYE ŞEHİT KANLARININ döküldüğü yerlere bile yazlık yapasa insanlar bizim tarihimizmi kalır bizim güzelliğimizmi kalır.ben tam 10 yıl bu denizlerde profosyenel balıkcılık yaptım bu ülkeyi bastan aşağı gezdim denizinden ve karasından yooooooooooooooooktu boylesi güzellikler.onun icin bana kimse dişarılardan söz etmesin.YOKTUUUURRRR benim ülkemden benim toprağımdan doğamdan manzaramdan saklı bahcelerimden kenar köylerimden derelerimden caylarımdan göllerimden deniziminden tertemiz duygularla dolu insanımdan.AMAtabiki bunları gezmeyen görmeyen gidipte keşfedmeyen bilemez.saygılarımla.GERCEK YAŞAM DOĞADA BAŞLAR

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Trakya, ege ,akdeniz bir cok defa gezdim.Kaş en beğendiğim yer diyebilirim, kekova tarafları batıkkent ve koyları rüya gibi.Bodrum ve buna benzer bilinen yerlerden ise nefret ettim gidilecekse bunlarada tekne ile gidilmeli ve koylarını gezmeli.Yoksa karadan gitmenin bi analamı yok bence..

Enduroist Üye İsmail Elmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Elmas
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Bu kadar zaman sonra yazılır mı bilmiyorum ama ben yinede yazayım

Yurtiçi:

Çanakkale Kaz Dağları: Yeşilliği, oksijeni, Ayazma mevkiindeki piknik alanları, mağraları, harika Alabalığı (tereyağda tava yapılmış), yanında mangalı değişilmez. Şehitliğimize denecek söz yok. Alexandra, Troy gibi tarihi mekanları ayrı bir güzel. Gelibolu'nda ise tüplü dalış zevkini tatmalısınız (35 metreye kadar inebildim, tek kelime ile harikaydı)
    Fethiye: En önemli özelliği yamaç paraşütü... Kesinlikle bir kezde olsa denenmesi gereken bir zevk.
    Bodrum: Nedense tatil için en sevdiğim yer. Akşamları midye ile bira zevki ayrı bir zevk. Ancak Ege ve Akdeniz koylarına yapılacak tekne turları bir farklı güzellik.
    Mardin: Tarih kokan havasını mutlaka görmelisiniz.

Yurt Dışı:
    Moskova / Rusya : Kesinlikle kış aylarında ziyaret edilmesi gereken Kızıl Meydan! Ayrıca Nazım Hikmet'in İstanbul anısına ısrarla güzelleştirdiği Moskova'nın 7 tepesinin manzaraları görülmeli.

Hindistan: Tac Mahal tabiki birinci sırada (gerçi ben çok pis buldum). Ancak Hindistan'ı yaşamak gerekir. Değişik bir yer ve kültür. Onlardan iğrenmek yerine anlamaya çalışıp, yaşarsanız; daha sonra damağınızda kalan lezzet gibi bir anı oluşmakta.

New York: Bence NY'nin merkezi yerine Albany gibi daha kırsal yerlerine giderseniz (ki Albany eyaletin başkenti) düzen ve sistemi görmek hoş oluyor.

Kısmetse bu Eylül Barselona'ya tatile gidip, oralarıda gezmeye çalışacağım.

Ancak kesinlikle söylemem gereken birşey var ki; hiçbir ülke toprağını vatan toprağımın bir karışı ile değişmem. Herşeyiyle çok daha güzel..

Sevgiler.

Enduroist Kadim Üye Abdullah TÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah TÜRK
    Motosiklet
    XL700
    Marka
    Honda

Aslında bu başlık (Şimdiye Kadar Hangi Turistik Yerleri Motosikletinizle Gezdiniz ?) böyle olmalı... ki motorlarımızla gidilebilecek yerlerin planlarını yapalım derim ben

Enduroist Üye İsmail Elmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Elmas
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Abdullah TÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bu başlık (Şimdiye Kadar Hangi Turistik Yerleri Motosikletinizle Gezdiniz ?) böyle olmalı... ki motorlarımızla gidilebilecek yerlerin planlarını yapalım derim ben
    O zaman Çanakkale gezisini tek geçerim. İlk başta Gelibolu dalış, ardından Şehitlik gezisi, sakin bir çadır kampında sahilde geceyi geçirme, sabah Kaz dağlarına hareket ve bir gece daha çadırda kaldıktan sonra Truva, Alexandra'ya uğrayıp eve dönüş. Toplam 3 günlük gezi motor için ideal.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123

Tags for this Thread