Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye volkan demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan demir

Question Hiç Birşey Bilmeden Giricen Bu Yola Yardım Lütfen.

Sayın Abilerim Üstadlarım Bugune kdar en büyük 125 cc motorum oldu. Artık Yıllardır isteyipte bir türlü gerçekleştremediğim hayalimi yerine getirmek istiyorum. Mağlumunuz Öğrenciyim ve Öğrenci Kredisi Almaya basladım. Aylık 200 Tl Ayrıp yaklasık 10.000 Tl civarında bir sport motor almak istiyorum. .Ama işin gerçeği Şu bu motor ile süreklü turlara katılmak ayriyetten memleketim manisaya gidip gelmek için istiyorum . Yaklasık 900km yapıcam 1 seferde de. Öğrenci olduğum için yakıtta tasaruflu olan bir makina istiyorum.. Birde bankanın herangı bırıne gıtsem kredı cekmek ıstesem öğrenci kredisne karsılık bir kredi verirlermi? Bana bir yardımcı olursanız çok sevinirim. Motor konusunda modelini ve fiyat aralıgını yazarsanız cok sevinirim çok yaşlı olmasın lütfen. Bu konuda hiçbir bilgim yok yardımınız için şimdiden TEŞEKÜR EDERİM.

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı m.volkandemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Abilerim Üstadlarım Bugune kdar en büyük 125 cc motorum oldu. Artık Yıllardır isteyipte bir türlü gerçekleştremediğim hayalimi yerine getirmek istiyorum. Mağlumunuz Öğrenciyim ve Öğrenci Kredisi Almaya basladım. Aylık 200 Tl Ayrıp yaklasık 10.000 Tl civarında bir sport motor almak istiyorum. .Ama işin gerçeği Şu bu motor ile süreklü turlara katılmak ayriyetten memleketim manisaya gidip gelmek için istiyorum . Yaklasık 900km yapıcam 1 seferde de. Öğrenci olduğum için yakıtta tasaruflu olan bir makina istiyorum.. Birde bankanın herangı bırıne gıtsem kredı cekmek ıstesem öğrenci kredisne karsılık bir kredi verirlermi? Bana bir yardımcı olursanız çok sevinirim. Motor konusunda modelini ve fiyat aralıgını yazarsanız cok sevinirim çok yaşlı olmasın lütfen. Bu konuda hiçbir bilgim yok yardımınız için şimdiden TEŞEKÜR EDERİM.
    İsteklerine uygun olabilecek motosiklet Honda CBR 250, Kawasaki Ninja, Hyosung GT 250R gibi pek çok seçenek var. Çin malı olanlarından uzak durmalısın. Motosikleti bütçelerken özellikle kılık kıyafet, korumalar, kask ve ayrıca eğitimini de bütçelemen gerekmekte. Ehliyetinin olduğunu düşünüyorum ancak o da yoksa 500TL gibi bir masrafı var. Kılık kıyafet ve kask muhtemelen seçime göre 2.000 civarında bir maliyete gelir. Sıfır motosikletlerde kredi kartına taksit imkanı var. Başka bir krediye karşılık bankadan farklı bir kredi alamazsın. Öğrenci kredisi zaten senin ödemekle yükümlü olduğun, devletin beyaz eşyaya endeksli vermiş olduğu bir kredi. O kredi sana avantaj değil dezavantaj sağlar. Hali hazırda gelirin yokken bankaya borçlu bir müşteri gibi görüneceksin.

Isim
    volkan demir

Teşekur ederim abi ama Baska gelırım yok vermezler mı peki bana kredi? veya baska nasıl alabılırm motor? kyafet flan alırım kredı kartım var taksıt yaptırırım ama motor mıktarına uygun bı kart degıl onun ıcın ögrenım kredısını dusnmustum. ehlıyetım falan uzun zamandır var motor kullanmaya 8 yaşında basladım ve neredeyse 1100cc kadr butun motorlardan kullandım. bana başka bi çıkış yolu önerebilimisiniz?

Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Volkancım bu konuda sana yardımcı olamam ne yazık ki. Birisinin kefaleti olmadıkça kredi alabileceğini düşünmüyorum ama yine de şansını deneyebilirsin. Nihayetinde denemek bedava...

Isim
    volkan demir

Peki abi senetle falan veren bayıler olabılırmı ?

Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Bilmiyorum ancak senet de olsa kefil ararlar gibi geliyor?

7. Eser Kara, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

volkan demir (01-08-2013)

Isim
    volkan demir

Teşekürler abi bakıcam bulucam bi yolunu dedıgın motorlarıda inceliyorum ninja çok hosuma gitti 300 lükte süper geldi gözüme ama bakalım bütceyi ayarlarsak bi zorlama yaparım. peki 2. el olarak düşünürsem hangi motorlar iyi ? uzun yol için

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Çok acele etme. Daha yaşın çok genç
    Cbf 150 gibi bir motor al ve öğrenciliğinin keyfini çıkar
    Ömrün olursa daha çoook zamanın var.
    Sıkma kendini

10. ahmet f senel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

omercem (02-08-2013),volkan demir (02-08-2013)

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Bence de racing bir motorla 900 km. hiç mantıklı değil. En azından racing' in doğasına ters. İstersen cruiser modelleride incele, nikelaj olayı hoşuna gidiyorsa yakışıklı bir motordur ama tabi bir racing performansı olmaz.

Hyosung GV250' nin enjeksiyonlu modelini sana önerebilirim. Az yakar, 29 HP güçlü bir motordur. Sürücü selesi görece konforludur.

Biraz daha şekilli olsun diyorsan Çin malı Regal Raptor Spyder modelini önerebilirim. Benim ilk motorum Regal Raptor DD250E-9' di, 2006 model 2. elini 2.500 TL' ye almıştım ve yaklaşık 20.000 km. eşimle beraber kullandık. 2000 km.' lik uzun yol gezileri gerçekleştirdik. Konfor olayı Regal' de sıkıntı ama bunu belirteyim, ancak kesinlikle bakımlarını yaparsan seni üzmeyecek kalitede bir motor olduğunu söyleyebilirim. Satarkende hiç bir sıkıntı yaşamazsın. 2. eli hızlıdır, zarar etmeden satabilirsin.

Isim
    volkan demir

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok acele etme. Daha yaşın çok genç
    Cbf 150 gibi bir motor al ve öğrenciliğinin keyfini çıkar
    Ömrün olursa daha çoook zamanın var.
    Sıkma kendini

Ah abim çok güzel söyluyosunda 6 yıllık bi ilişkim var ve okul bitince evlenıcez artık cok monoton olmaya basladı hersey 1 yıldır da beraber yasıyoruz artık sıkılmaya basladık bir motor alırsan en azından bos zamnımız cok oluyor turkıye turuyla baslayıp sonrada dunya turu yapıp su 4 yılı gecırmeyı planlıyoz zaten evlenınce allah nasıp ederse coluk cocuga karısırsak bu işler zor olucak

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu