Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
On tekeri kilitleyecek kadar sikmanin ne derece mantikli olduğunu bilemedim. Kilitlenen on teker kayar. Mutlaka kayar. Bugun kaymazsa yarin kayar. On teker kayarsa da dusersiniz.

Bahsi gecen sendrom ikarus sendromuna benzer. Insan öğrendiğini ve her durumdan kendini kurtulabileceğini zanneder. Yeteneklerini abartir. Işte tam bu zamanda bir egitmen gozu ile gercekci değerlendirmesi yapılmalı ve oz degerlendirme sınırları, olmasi gereken çizgisine getirilmelidir. Bu kilometrelerin kazaya acik olması bundandır.

Kısaca ayaklarımızın yere basmasi gerekir. Bunu yapamanin bir güvenli bir de riskli yolu var. kaza yapar denemez ama riski oldukca yüksek ve kazaya acik bir dönemdir.
Ersan abi hafifçe kulağımı çekip uyardığın güzel bir yorum olmuş teşekkür ederim .
Bütçemi denkleştirdim sayılır. Bu ay içinde eğitim almaya başlıyorum.
Ön tekerleği kitleme denemelerine gelince, aslında bunu yapmamdaki sebep kendime aşırı güvenmemden çok altımdaki makinenin sınırlarını kavrayabilmek.
Kendi kendime yaptığım bu denemelerde - belki biraz doğru belki çok saçma- belli bir hızda iki engel arasında durmayı da deniyordum. Bu konuda da michelin fark yarattı. En azından CST ile Michelin in karşılaştırıldığı bir konu olarakta algılayabiliriz bu konuyu.
Bu arada 160 km yaptım bugün tem de. Michelin lerin yol tutuşunda ve freneleme de çok ciddi fark yarattığını söyleyebilirim.