Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 445 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345395435441442443444445446447448449455495545 ... SonuncuSonuncu
4,441 den 4,450´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Selam Birol bey,

Zincir spreyinde Motul yada ipone alabilir siniz.
    2 side sıçrama yapmaz.
    (ancak aramızda sprey den 90 numara dişli yağı kullanımına geçen çok haberiniz olsun)

Motor yağında bizim yağımız 10w 30, bu viskozite de bulacağınız tüm 4 zamanlı motosiklet yağları olur ancak Tr piyasasında bildiğim kadarıyla sadece yine motul,ipone ve yetkili servislerde satılan honda nın kendi yağı var. Honda yağ %25-30 daha uygun diğer 2 sinden.
    Ben 12000 de Honda yağ koydurttum.

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Ben zincir spreyinde motul, motorda da honda yag tercih ettim. Motul ile zinciri zaten aksamdan yagladigim icin sabah kadar iyice tutunuyor ve kesinlikle sicrama yapmiyor ama daha hic yaglar yaglamaz yola cikmadim oyle bir durumda sicrama yaparmi bilemem.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben zincir spreyinde motul, motorda da honda yag tercih ettim. Motul ile zinciri zaten aksamdan yagladigim icin sabah kadar iyice tutunuyor ve kesinlikle sicrama yapmiyor ama daha hic yaglar yaglamaz yola cikmadim oyle bir durumda sicrama yaparmi bilemem.
    Sıçrama yapmıyor,motul ve ipone.90 numara yağa geçmeden önce,ben ipone, eser motul kullandık.

Enduroist Üye biroltopan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    biroltopan
    Motosiklet
    2014 NC 750 X
    Marka
    Honda

Can bey 90 numara yağı neden dolayı tercih ettiniz ??????? parasal yöndenmi yoksa başka birşeymi ?????? Zincirinizi takriben kaç km'de yemizleyip yağlıyorsunuz veya yağlamayı kaç km'de yapıyorsunuz ???? kışın motora binmiyorum yağmurlu havalarda asla binmem !!!!Motor yağını motul'umu yoksa hondayımı tercih edeyim ???? Vede ilk 1000 rodaj bakımında ne gibi işlem yapıyorlar yanımda götürmemi yavsiye ettiğiniz yağ vesahire neler olsun öpmemeleri bakımından ilk bakım masrafı nekadar tutuyor ???? yakın alakalarınızdan dolayı hepinize sevgi ve selamlarımı gönderiyorum...

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Hadi cevap versene

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

Alıntı biroltopan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can bey 90 numara yağı neden dolayı tercih ettiniz ??????? parasal yöndenmi yoksa başka birşeymi ?????? Zincirinizi takriben kaç km'de yemizleyip yağlıyorsunuz veya yağlamayı kaç km'de yapıyorsunuz ???? kışın motora binmiyorum yağmurlu havalarda asla binmem !!!!Motor yağını motul'umu yoksa hondayımı tercih edeyim ???? Vede ilk 1000 rodaj bakımında ne gibi işlem yapıyorlar yanımda götürmemi yavsiye ettiğiniz yağ vesahire neler olsun öpmemeleri bakımından ilk bakım masrafı nekadar tutuyor ???? yakın alakalarınızdan dolayı hepinize sevgi ve selamlarımı gönderiyorum...
    Ben yardımcı olabilirim bildiğim kadarıyla.
    90 numara yağ daha önce hiç kullanmadım ama buda yolda gördüğümüz ''10 numara yağ'' gibi çok güzel yağ değil de 90 numara olduğunu düşünürsek yağın derecesi olsa gerek.
    Zincir spreylerinde Motul'de İpone'da gayet başarılıdır.ikisinden de kullandım,sonuçta 40 kusur tl'ye satılan yağlar haliyle kaliteli olsunlar bir zahmet.
    Rodaj bakımına yanınızda götürmeniz gereken birşey yok,herşeyi servis hallediyor.Kullanım kılavuzunda yazan 10w-30 derece yağdan bulmak biraz zahmetli olduğundan servislerin çoğu 10w-40 derece yağ koyuyorlar,arada fark bariz fark yoktur.Netten yağ derecelerini araştırırsanız görebilirsiniz.İlk bakım yani rodaj bakımında servis işçilik almaz.Buda servisine göre 100 ila 130tl arasında değişen bir ücret aralığında masrafı vardır (yağ,temizleyici,pul vb. işçiliği de döküme yazarlar ancak almazlar).

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

90 numara yağ ile sprey arasında şöyle bir fark var, zincir daha zor kir tutuyor.
    Temizlenmesi daha kolay, ince bir yağ olduğu için araya daha rahat sızdığını düşünüyorum.
    Bol sürerseniz sıçrama yapıyor.
    Temizlik ve uygulama periyodunda pek fark yok, çünkü zincir daha az toz, kir tutuyor.

Buarada sayın, şaftingen beyefendi sizi şöyle kenara alalım, yağ sıçramasın

8. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Faruk Ortaç (29-10-2013)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Bu servislerin "balata spreyi" adi altinda aldigi 15 tl lik bedele de ayar oldum. Kutusu 10 tl olan spreyin 1 pist i bu kadar olmaz. Bir dahakine ozellikle soylicem sikmayin diye :mad:
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Katılımcı Üye ÖzgürAyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür ayhan
    Motosiklet
    NC 750 X
    Marka
    Honda

Ben 2 çeşit zincir yağı kullanıyorum. Biri daha akışkan( 90 numaramı bilmiyorum) diğeri daha yapışkan( motul). Önce akışkan olanı, daha sonra da yapışkan olanı sıkıyorum. Biraz daha uzun ömürlü oluyor. Ama yazın kesinlikle motul kullanmıyorum. Temizlemesi çok zor oluyor ve çok toz tutuyor.

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Abi kışında kumlu bir hal alıyor yağmurun vs. Ardından oda yapışıp kalıyor.
    Ben artık loobman imi sipariş edeyim

12. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ÖzgürAyhan (29-10-2013)

Sayfa 445 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345395435441442443444445446447448449455495545 ... SonuncuSonuncu