Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Kısa bir cevap aldım : Başvurunuz incelenmiş olup; gereği için İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yönlendirilmiştir. Tarafınıza bilgi verilecektir.

Bilgilerinize sunulur.

EGM

Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Enduroist Katılımcı Üye Oytun Uskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Engin Öksüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa bir cevap aldım : Başvurunuz incelenmiş olup; gereği için İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yönlendirilmiştir. Tarafınıza bilgi verilecektir.

Bilgilerinize sunulur.

EGM

Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü
    Ölme eşşeğim ölme....

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı Oytun Uskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölme eşşeğim ölme....
    başka ne olabilirki ????
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Katılımcı Üye TahsinAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tahsin Aksu
    Marka
    Diger

Mevcut yasalar olduğu sürece polisin de eli kolu bağlı. Hırsızların çoğu yakalandıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyorlar. En iyi ihtimalle birkaç ay yatıp çıkıyorlar. Hatta olaya derinlemesine bakınca bu işin içinde sigorta şirketlerinin olduğu dahi iddia edilmekte. Yaratıcı bir eylem yapılarak (Mesela basın açıklaması sırasında motorlar birbirlerine kilitlenir) medya aracılığıyla sesimizi duyurabiliriz. Gel gelelim bu da hırsızı durdurmaya yetmeyecektir. Cezaların hafifliği maalesef o şerefsizlerin lehine !!

5. TahsinAksu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (02-12-2013)

Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı TahsinAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut yasalar olduğu sürece polisin de eli kolu bağlı. Hırsızların çoğu yakalandıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyorlar. En iyi ihtimalle birkaç ay yatıp çıkıyorlar. Hatta olaya derinlemesine bakınca bu işin içinde sigorta şirketlerinin olduğu dahi iddia edilmekte. Yaratıcı bir eylem yapılarak (Mesela basın açıklaması sırasında motorlar birbirlerine kilitlenir) medya aracılığıyla sesimizi duyurabiliriz. Gel gelelim bu da hırsızı durdurmaya yetmeyecektir. Cezaların hafifliği maalesef o şerefsizlerin lehine !!
    Evet çok haklısın ama yinede bu işi kimlerin yapacağı bellidir yani insan durup dururken "hadi bu gün biraz heyecan olsunda motosiklet çalayım" demez bunu meslek edinmiş kişiler var ve hepsinin kaydı emniyette var "biz yakaladık hakim bıraktı" demek boşvermektir bi bakıma örneğin nüfuslu bir beyimizin başına böyle bir olay geldiğinde 2 saat içinde bulunabiliyor bu nasıl oluyor peki çok basit eldeki envanter'e bakılıyor küçük bir soruşturmayla kimin yapabileceği belirleniyor ardından baskın yapılıyor ama söz konusu sıradan sade vatandaş olunca kimse kılını kıpırdatmıyor örnek olarak Serhan'ın motoru çalındı resmi olarak rapor tutuldu güzel başka ne yapıldı bölgedeki adli sicilinde hırsızlık bulunan yada içerden benzer suçlardan salıverilen kaç hırsıza gidip baskın kontrol takip vs ne yani ne yapıldı eminim çümki daha öncede yaşadım , bizzat a 4 kağıdını dosyalamaktan başka birşey yapmadı bende buna isyan ediyorum bunu yapan hepi topu 20 kişi kaçına gitti bu emniyet mensubu görevli arkadaşlar....

7. Engin Öksüz güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Faruk Ortaç (02-12-2013),Serhan Kıral (03-12-2013),TahsinAksu (02-12-2013),YASEMİN AYDIN (03-12-2013)

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Engin Öksüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet çok haklısın ama yinede bu işi kimlerin yapacağı bellidir yani insan durup dururken "hadi bu gün biraz heyecan olsunda motosiklet çalayım" demez bunu meslek edinmiş kişiler var ve hepsinin kaydı emniyette var "biz yakaladık hakim bıraktı" demek boşvermektir bi bakıma örneğin nüfuslu bir beyimizin başına böyle bir olay geldiğinde 2 saat içinde bulunabiliyor bu nasıl oluyor peki çok basit eldeki envanter'e bakılıyor küçük bir soruşturmayla kimin yapabileceği belirleniyor ardından baskın yapılıyor ama söz konusu sıradan sade vatandaş olunca kimse kılını kıpırdatmıyor örnek olarak Serhan'ın motoru çalındı resmi olarak rapor tutuldu güzel başka ne yapıldı bölgedeki adli sicilinde hırsızlık bulunan yada içerden benzer suçlardan salıverilen kaç hırsıza gidip baskın kontrol takip vs ne yani ne yapıldı eminim çümki daha öncede yaşadım , bizzat a 4 kağıdını dosyalamaktan başka birşey yapmadı bende buna isyan ediyorum bunu yapan hepi topu 20 kişi kaçına gitti bu emniyet mensubu görevli arkadaşlar....
    O kadar haklisin ki. Benim de ilk scooterim çalındığında Ramazan gunü iftara yakın bir saatti ve ben tutanak tutturmaya gidip yardım beklerken sanki onlara işkence etmeye gelmiştim gibi isimi sundure sündüre yaptılar. Iş dediğim de sadece dosya tutma. Tabiki 5 sene sonunda hiçbirşeyi çıkmadı yetmezmiş gibi birde devletim benden o motorun gecmis MTV borcunu isteyince deliye dondüm bir güm boyunca da onu düzeltmeler yine ben uğraştım.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

9. Faruk Ortaç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (02-12-2013)

Enduroist Üye oguzhankaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuzhan Kaya
    Motosiklet
    Xciting 250R
    Marka
    Diger

Duyarlı hareketiniz ve insanları teşvik etmenizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Aynı şekilde bir mail de ben atacağım hem EGM'ne hemde Başbakanlığa. Umuyorum birileri dikkate alır da en azından bir şeyler yapmaya çalışır.

11. oguzhankaya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (02-12-2013)

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

bu ülkedeki birçok yanlıştan birine basılmış bir parmak olmuş bu, elinize sağlık.

ha polis ve yapıp yapmadıkları konusunda hiç bir şey yazmaya kalkmayayım buraya, durduk yerde mahkemelik olmayayım...
    - "eksiklik kendi özümde..."

13. Ali Emre Sakarya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (03-12-2013)

Enduroist Katılımcı Üye Serhan Kıral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serhan Kıral
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

kimseyi korumaya çalışmıyorum hatta emniyet mensuplarını sevmem ve güvenmem..ama şöle bile olay varki her ne kadar bunu burdan duyurupta kötü niyetli tiplerin kulağına gidebileceği düşüncesi aklıma gelsede açıklamam gerek..motorum çalındığında araya ciddi rütbeli bi yetkili bulup soksamda bana özellikle son dönemde anadolu yakasında olmak üzere yaşanan motorsiklet hırsızlıklarından dolayı emniyetin geniş bi operasyona hazırlandığı hatta bu yüzden benim ve yaşanacak son hırsızlıklara kimseyi uyandırmamak adına müdahale edemeyeceğini söledi..bunun teyidini ciddi bi rakamı bulunması için 'teşvik' adı altında tutanak tutturduğum karakola sunmama rağmen geri dönüş olmamasıyla aldım..umarım dedikleri operasyonu yaparlar ve bu sefer yakalananlar ciddi cezalarla bundan sorakilere caydırıcı örnek olur..

Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE Yazdığım Yazı

Alıntı Serhan Kıral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimseyi korumaya çalışmıyorum hatta emniyet mensuplarını sevmem ve güvenmem..ama şöle bile olay varki her ne kadar bunu burdan duyurupta kötü niyetli tiplerin kulağına gidebileceği düşüncesi aklıma gelsede açıklamam gerek..motorum çalındığında araya ciddi rütbeli bi yetkili bulup soksamda bana özellikle son dönemde anadolu yakasında olmak üzere yaşanan motorsiklet hırsızlıklarından dolayı emniyetin geniş bi operasyona hazırlandığı hatta bu yüzden benim ve yaşanacak son hırsızlıklara kimseyi uyandırmamak adına müdahale edemeyeceğini söledi..bunun teyidini ciddi bi rakamı bulunması için 'teşvik' adı altında tutanak tutturduğum karakola sunmama rağmen geri dönüş olmamasıyla aldım..umarım dedikleri operasyonu yaparlar ve bu sefer yakalananlar ciddi cezalarla bundan sorakilere caydırıcı örnek olur..
    kaç kişinin daha canının yanması lazım , ayrıca bu hikaye hiç inandırıcı gelmedi bana umarım dediğin gibidir.

aklıma gelmişken küçük bir anımı anlatayım hırsız ikinci katın mutfak pencersini tornavida ile esneterek açmış pencerede bariz tornavida izleri var eve gelen polis pencereye,de bakarak "camı açıkmı bıraktınız"? !!! cevap : hayır " kilit kullanın kilit kilitsiz pencere bırakmayın" evlere şenlik değilmi 2004 yılında oluyor bu olay.
    ve o evden 3 adet aktif cep telefonuda götürdüler savcılığa gidip imei numaralarına kadar verdik araba gitti çıt yok aradan beş yıl geçti 2009 afyonda bizim araba benzin alırken taşıt tanıma okumuş kamera kayıtlarından arabayı tespit ettik yıl 2013 hala ses yok gerçi umudumda yokda hani bari motorumuzdan olmayalım derdim o
    Konu Engin Öksüz tarafından (04-12-2013 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu