Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 498 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 398448488494495496497498499500501502508548598 ... SonuncuSonuncu
4,971 den 4,980´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çarşamba perşembe hariç uzerindeyim hala. Bugün hava çok güzeldi. Bir iki yere uğradım. Çok sıkı giyinmedim. Boynumdan biraz soğuk girdi. Ama rahat hareket ettiğim için daha keyifli ve emniyetli sürdüm. Çok giyinince eziyet oluyor bana. Ayrıca tehlikeli de.
    Rüzgar geçirmez balaklava tavsiye olunur. Kalın değil, su ve rüzgar hiç girmiyor, göğüse doğruda indiği için içeri soğuk gitmiyor.

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rüzgar geçirmez balaklava tavsiye olunur. Kalın değil, su ve rüzgar hiç girmiyor, göğüse doğruda indiği için içeri soğuk gitmiyor.
    Aslında Begere marka rüzgar geçirmez balaklava kullanıyorum. Hatta Iznik gezisinde görmüşsündür. Ama bu havalarda yetmiyor. Üzerine polar buff benzeri birşey daha geçiriyorum en dışarıdan. O zaman soğuk girmiyor ama bu sefer boyun hareketlerim sınırlanıyor. Bir de polar balaklavam var. Tschibo 'dan almıştım. Onu giyince de kask sıkıyor : (
    Senin tavsiye ettiğin bir marka- model varsa sevinirim. Çünkü kar hariç motora bineceğim.

Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

Yarı açık alanda,brandalı,üstüne kar yemeden karakışı geçireceğini sandığım NC'm tekledi.
    Aküde sorun yok,basıyor ama gaz yemiyor, sağlıksız bir ses,bir tutup bırakma var.
    Göstergede bir ikaz ışığı yanmıyor ama arabalarda da olur, benzin emisyonuyla ilgili birşeye de benziyor.
    Aritmia gibi, düzgün çalışırken tutukluk yapıyor sonra gene kendini toparlıyor ama baktırmam lazım.
    Başınıza geldi mi arkadaşlar??

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Ben de kışın da kullanmaya devam edebilmek adına bugun motorumu kurye moduna soktum. Sertan'a özenip TucanoUrbano el kılıfı ve su örtüsünü aldım motora monte ettirdim. Kar dışında kullanmayı planlıyorum.

Ayrıca 7 gün aradan sonra korkuyla ilk kez bugun motoru çalıştırdım ve cok şükür sıkıntısız çalıştı.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında Begere marka rüzgar geçirmez balaklava kullanıyorum. Hatta Iznik gezisinde görmüşsündür. Ama bu havalarda yetmiyor. Üzerine polar buff benzeri birşey daha geçiriyorum en dışarıdan. O zaman soğuk girmiyor ama bu sefer boyun hareketlerim sınırlanıyor. Bir de polar balaklavam var. Tschibo 'dan almıştım. Onu giyince de kask sıkıyor : (
    Senin tavsiye ettiğin bir marka- model varsa sevinirim. Çünkü kar hariç motora bineceğim.
    Bendeki bu : http://store.planet-knox.com/product...oof-balaclava/

Ben 25tl ye almıştım, indirimde. Şimdi yok.
    3. Kışa girdim, hiç üşümedim şimdiye kadar. Kar hariç bebe r kullanıyorum motoru 3 senedir.

Direkt windstopper ürünler tavsiye ederim.

Bu pahalı ama kışın en iyi markalardan, http://www.mototalonline.com/Windsto...va,PR-892.html

6. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Berkay İnal (14-12-2013)

Enduroist Üye Arda Guldogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Güldoğan
    Motosiklet
    NC700XA '13 *Orca*
    Marka
    Honda

Rukka windstopper kullaniyorum, oldukca memnunum. Tavsiye edilir

8. Arda Guldogan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (15-12-2013)

Enduroist Üye Vedat N. GÜLEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Vedat N. GÜLEN
    Motosiklet
    PCX, NC700X
    Marka
    Honda

Elcik ısıtma için honda orjinalinde montaj dahil, %10 iskontoyla 750 civarı bir rakam çıkıyor.
    Artıları:Orjinal elcik kalınlığında, kontrol düğmesi elciğin üstündeymiş, rezistans ile değil, entegrelerle ısınıyormuş, soketlerle bağlantılar yapılıyor. kablo kesilmiyor.
    Eksileri: Fiyat
    Daytonanın elcik plastiği biraz garip geldi. Alacalı bir rengi vardı ama kullandıkça toparlar diye avutuyorum şu an. Kontrol paneli 3X3 gibi, düğmesi büyük, 4 kademeli çalışıyor. İki kademede baya ısıttı ellerimi. Birinci kademede kullanıcam sanırım. Çabuk ısınıyor. 180TL fıyatı var.
    Zincir yağlama konusunda motora işkence ediyordum resmen. 400km yakın oldu yağla(ya)mayalı. "Üşengeçsen, para vireceeğğğnnn" dedim içimden. Scottoiler esystem takıldığını okumuştum, doğruladılar. Yalnız hatırı sayılır birkaç arkadaş, çift enjektörlü olsun diye tavsiye vermişlerdi. Yani zinciri sağlı sollu iki enjektörle yağlanmasını tavsiye ettiler. Çift enjektör, ayrı satılıyor.
    Fatura yanımda değil ama;
    Daytona elcik ısıtma+Scottoiler esystem+çift enjektör+temizleme sıvı zımbırtısı yüzde %10 iskontoyla(nakit dedim, kredi kartı çıkardım. Yine %10 tek çekim yaptılar) toplam 900TL tuttu.
    Montajını, anlaşmalı oldukları ustada yapmamı tavsiye ettiler. Yüzlerce taktılar, tecrübeliler sistem hakkında deyince oraya gittim. Rahatsızdım biraz, kendimde değildim. Onlar montaj yaparken, sessiz sedasız onları izledim. Verilmiş sadakaları varmış

İkisini 200 TL montaj yaptılar. Çakmaklık için alüminyum bir levha kesip, tabla oluşturdular. Elcik ısıtma için cam sigortayı çıkarıp, normal sigorta yerleştirdiler ve koruma için röle taktılar. 3. Seviyeye ayarlamıştı ama eve gelene kadar ellerim pişti. Soba yanındaki kediler gimin mayışacaktım Bugün biraz kendime iş çıkarıp, sağa sola gidicem. Yağlamayı kontrol edicem. Yağlamayı istediğiniz süratten sonra başlatabiliyosunuz.

Geçen hafta sonu 920km yol yaptık mâlumunuz. Oğuz kardeşimizin misafiriydik. Yedirdi, içirdi, uyuttu, gezdirdi sağ olsun 
    Yağlamayı randımanlı çalıştıramadım çünkü enjektör başları yanlış duruyormuş. Düzeltince yaplama güzel oldu. Yağın, yapışkan bir yapısı olmadığı için öbek öbek çamur toplamıyor 
    Ayarı çok basit. Ana ekranda tek tuşla yağlama ayarını değiştirebiliyorsunuz. İlgili bir çok youtube videosunda olduğu gibi. Montajının dişliye yakın olması gerektiğini sonradan bu videolardan öğrendim. Enjektör uçlarını başka bir hortumla az biraz uzatarak çözdüğümü düşünüyorum.
    Elcik ısıtma, -7de Kütahya’ya gidiyorsanız çok kullanışlı Baş parmakların dışı hariç, sımısımısıcacıktı ellerim. O soğukta, 3. Kademe yeterli oldu. Birde ayakucu ısıtma alıcam. Üretilince.
    Çantalar ve yelekle, trafik polisi muamelesi gördüğüm oldu. Hatta bir polis uzaktan ben geçene kadar dikkatlice baktı. Yazılacakmıydı, yazacakmıydı bilemedim

10. Vedat N. GÜLEN güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (20-12-2013),sinan karagöz (20-12-2013)

Isim
    Vedat N. GÜLEN
    Motosiklet
    PCX, NC700X
    Marka
    Honda

Meslekte yeni olduğum için, yorumlarınızı çekinmeden yapınız Bi zahmet yapıcı olsunlar

12. Vedat N. GÜLEN güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (20-12-2013),Engin Delipınar (20-12-2013),Eser Kara (20-12-2013),Kağan Dalak (02-01-2014),Yalım Erkmen (20-12-2013)

Enduroist Üye emrekadınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emrekadınoğlu
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

ürünlerini iyi günlerde kullanın çok güzel olmuş...

Isim
    Vedat N. GÜLEN
    Motosiklet
    PCX, NC700X
    Marka
    Honda

Teşekkürler

Sayfa 498 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 398448488494495496497498499500501502508548598 ... SonuncuSonuncu