Alıntı özgür özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba sevgili forumdaşlar konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum geçen eşimle çanakkaleden bigaya giderken daha doğrusu bigaya 4km kala zincirim koptu ve bigada geçici bir zincir takıldı motosikletime yeni zincir almak istiyorum ancak d.ı.d. oldukça tuzlu aynı markanın tayvan malı ucuzları var ve bunun yanında sfr vb ekonomik o-ring zincirler var ne tavsiye edersiniz ilginize şimdiden teşekkür ederim

XT660 kullanıyorsanız Orjinal Did zincirden asla vazgeçmeyin deyim. Motoliz.com da piyasaya göre uygun bulabilirsiniz.

Muhtemelen zincirinizin kopma sebebide orjinal zincirini kullanmamanız ve ek yeri olan zincir kullanmanız. XT660'lar torklu makinalardır bu sebepten her gaz verip çekişinizde zincire oldukça ciddi güç uygularlar , daha önce bu sebepten ciddi kaza atlatmış bir 660R ve 660Z kullanıcı olarak tekrar belirtmekisterim ki zincir bakımınızı ihmal etmeyin ve imkanlarınız el veriyorsa mutlaka DID kullanınız. Farklı marka kullanacağım diyorsanız ek yeri olmayan tek parça zincir kullanın.

Bu işler bütçe meselesi bununda farkındayım ama hiç bir şey hayatınızdan değerli değildir.

Not: Orjinal zincir dişli seti sipariş ettiğinizde Yamahadan DID zincir gelecektir.