Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kendi sigorta firmanızla görüşün. Hukuki detayı en iyi onlar söyler. Bildiğim kadarıyla Kullanıcılar yetkili servis dışına gitmek zorunda değiller. Eğer anlaşması yoksa bu durumda, sigortaya bilgi verilip, eksper göndermek isteyip istemedikleri sorulur. Eksper onay vermese dahi, tahmin ediyorum ki hukuki süreç sonunda en fazla, 2. bir yetkili servisin görüşüne başvurulur. En sonunda parası ödeyerek motoru yaptırırsınız ve faturayı sigortaya yollarsınız. Ödememeleri konusunda ise icra takibine geçilir sanırım. İcra bu durumda sizin kazanıza sebep olan kişiye yapılır diye tahmin ediyorum

Sigorta firmaları her ne kadar yetkili servisler durumu abartan faturalar yaratıyorsa da, sigorta firmaları da maliyetlerini düşürmek için, müşterilerini yetkili olmayan servislere yönlendiriyorlar. Sözleşmedeki maddelere dikkat etmek gerek. Eğer özellikle böyle bir madde yoksa, firmalar istedikleri kadar zorlasınlar, yetkili servise gitmek zorunda değilsiniz.

Sigorta eksperi değilim ama olan arkadaşlar durumu netleştirirse herkes bilgilenir.
Anladım. Kendi sigorta şirketimle görüştüm. Tanıdık biri, anlattığı şey şu; "Kendi yetkili servisine götürebilirsin fakat sigorta şirketi hasarın hepsini ödememe hakkına sahipmiş, anlaşmalı olduğu bir servisin çıkaracağı fiyat dışına çıkmayacağını ve yetkili servis ile anlaşmalı servis arasında ki farkı biz cebimizden ödeyecekmişiz" Bilgiler için teşekkürler.