Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 71 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Borusan Oto İstinyeye götürdüğüm Motorumu, Salı Günü expertiz Hasar tespiti için gitti. Hasar tespitinden sonra Expertizle olan görüşmemde, daha önce bahsettiğimiz konuları birebir yaşadık! Dışarıdaki bir ustanın ücret ustalık tarifesi ile, Borusanın çıkartığı fiyatın yarısını yapabileceğini ve parçalarında onarımı mümkün olanla; mümkün olmayanın yurtdışından yarı fiyatına temin edilebileceklerini söyledi. 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu gereği, sigorta firması, muadil- yan sanayi ve parçaları onarılabilme hakkına sahip olduğu bilgisini verdiler. Çarşamba veya Perşembe gününü rapor sonucunu verecekler. Axa sigortanın dışarıda anlaşması bulunan herhangi bir ustanın yapabileceği masraf ücretini nakit verebilecektir. Nakit verilen ve Borusan da ki fiyat farkını muhtemelen ben ödeyeceğim. maksimum ödeme miktarı ne olacak şuan bilemiyorum. Başka seçenek var mı emin değilim! Kusurlu araç sahibinden geri kalanını temin etme hakkım var mı?
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Enduroist Üye emrekadınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emrekadınoğlu
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

İşte kaskonun önemi burada bir kere daha ortaya çıkıyor; kaskosu olan araç istediği servis yada anlaşmalı yere gidebiliyor ve tutarı karşı taraf tamamını ödemek zorunda ve prosedür işler daha hızlı ilerliyor, ama sadece trafik sigortasına kalırsa iş muadil parça ve tamiri mümkün olan parçalarda da değişim olmayabiliyor bunu yeni bir araç için yapamazlar ama eski model ve muadili bulanan modellerde bu opsiyonu kullanabiliyorlar.. Geçmiş olsun şimdiden inşallah motorunuz gönlünüze göre tamir olur...

3. emrekadınoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (22-01-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı emrekadınoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte kaskonun önemi burada bir kere daha ortaya çıkıyor; kaskosu olan araç istediği servis yada anlaşmalı yere gidebiliyor ve tutarı karşı taraf tamamını ödemek zorunda ve prosedür işler daha hızlı ilerliyor, ama sadece trafik sigortasına kalırsa iş muadil parça ve tamiri mümkün olan parçalarda da değişim olmayabiliyor bunu yeni bir araç için yapamazlar ama eski model ve muadili bulanan modellerde bu opsiyonu kullanabiliyorlar.. Geçmiş olsun şimdiden inşallah motorunuz gönlünüze göre tamir olur...
    Koşullar kaskoya uygun değildi! Bu yüzden Kasko yapamadım. Bu konuda size kesinlikle katılıyorum... Kaskosuz bir daha motosiklet kullanmayacağım... Dersimizi aldık fakat sınıfta kaldık...

Enduroist Üye emrekadınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emrekadınoğlu
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Aynı şey hep başımıza geliyor 2013 model Nc 700x aldım aksesuarlarla 23.000 değeri var motorum yeni diye belki daha muadil parça olmaya bilir piyasa da ama anlaşmalı servis olayı benim içinde geçerli kasko başlangıçta biraz masraflı gözüksede muafiyet uygulanan ve ilk yıldan sonra ilk hasar koruma seçenekli bir kasko mağdur olmamak için düşünülebilir. Bunları sigortacılık yapan biri olarak söylüyorum(benim de kaskom yok)....Bir de siz bunu Axa gibi bir sigorta şirketiyle yaşıyorsunuz ben sanayide bir servis dandik şirketleri kapıdan bile içeri sokmuyor ya sen parasını vereceksin sonra şirketten kaç ayda parayı alabilirsen iyi.. sigorta yaparken ucuzu arayanlar iş hasara gelince 5 yıldız hizmet bekliyor buda işin diğer boyutu...

6. emrekadınoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (22-01-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı emrekadınoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şey hep başımıza geliyor 2013 model Nc 700x aldım aksesuarlarla 23.000 değeri var motorum yeni diye belki daha muadil parça olmaya bilir piyasa da ama anlaşmalı servis olayı benim içinde geçerli kasko başlangıçta biraz masraflı gözüksede muafiyet uygulanan ve ilk yıldan sonra ilk hasar koruma seçenekli bir kasko mağdur olmamak için düşünülebilir. Bunları sigortacılık yapan biri olarak söylüyorum(benim de kaskom yok)....Bir de siz bunu Axa gibi bir sigorta şirketiyle yaşıyorsunuz ben sanayide bir servis dandik şirketleri kapıdan bile içeri sokmuyor ya sen parasını vereceksin sonra şirketten kaç ayda parayı alabilirsen iyi.. sigorta yaparken ucuzu arayanlar iş hasara gelince 5 yıldız hizmet bekliyor buda işin diğer boyutu...
    Aman Emre yaptır 12 taksitle, 1200-1300tl ye kurtul.

8. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (22-01-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman Emre yaptır 12 taksitle, 1200-1300tl ye kurtul.
    Can, bu konudaki görüşüne kesinlikle katılıyorum. Motorumu alır almaz gereken ne ise yapmak istiyorum ve tekrardan kasko olayına döneceğim. Sadece axa sigortadan uzak duracağım...

10. Aras Acer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (22-01-2014)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Geçmiş olsun, sizde bir şey olmaması sevindirici.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

12. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (23-01-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Motosikletim ile ilgili gelişme,

Axa Sigortanın Ekspertiz raporundan sonra bir sonuca varmak zorunda kaldım! Daha önce bahsettiğimiz trafik sigortası kuralları doğrultusunda tahmin edilen durum gerçekleşti. Bu durumda iyi gelişme olabilecek hiç bir şey olamayacağı karar verildi. Axa Sigorta firmasının BMW Borusan Yetkili servisine yaptırmayacağını, Axa Sigorta ile anlaşmalı bir ustanın tarifesinde olacağı yani 2.000 TL ile motosikletin onarımı olabileceği kanısına varmışlar. Uzun araştırmalarım doğrultusunda, % 0 kusur olması vede mağdur olmama rağmen, herhangi bir hak talebinde bulunamayacağı bilgisi aldım. % 100 kusurlu araç sahibinden de olumlu bir yanıt alamadım. Bu durumda adalet söz konu maalesef ülkemizde yok! Bir başkasının hatasının bedelini biz ödüyoruz... İstediğimiz değil bir başkasının isteklerini kabul ettirmeye çalışması konusunda insanın canı sıkılıyor. İstediğimin olması için ki asla başkalarının ucuz isteğini kabul etmeyeceğimden 4 bin TL'nin 2 bin TL sini cebimden ödeyeceğim. Bu parayla kesinlikle güzel bir tatil yapabilirdim. (Tabi ki her zaman can maldan daha değerlidir bilinci ile hareket ediyorum...) Maalesef yapacak bir şey yok! Birilerinin hatasının cezasını çekiyoruz. Muhtemelen bende de hata vardır, o da kasko yapmamış olmamdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum yani bir süre koşullar el vermediği içindir! Haftaya motosikletimi teslim alacağım! Borusan da fotoğrafını çekerim!

Herkese selamlar. Hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Verdiğiniz bilgiler çok işime yaradığını bilmenizi isterim...
    Konu Aras Acer tarafından (24-01-2014 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir.

14. Aras Acer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (24-01-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Geçmiş olsun Aras.

Merak ettiğim bir husus, Borusan neleri değiştiriyor ve 4000tl alıyor?

16. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (24-01-2014)

Babür Karaoğlu
    Guest

yahu yakında zorunlu trafik sigortasını ödeyemeyecek duruma geleceğiz, ne kaskosu...

18. Babür Karaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (24-01-2014)

Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 SonuncuSonuncu