Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 215 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 115165205211212213214215216217218219225265315 ... SonuncuSonuncu
2,141 den 2,150´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye HASAN AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HASAN AYDIN
    Motosiklet
    NC750X
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan Karagozlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Hasan Bey, bende Sahara 3'ü Çanakkale gezisinde kullanma imkanım olmuştu, çok memnun kalmıştım.
    "Sahara 3" ve " Metzeler" yazısını beyaz kalemle doldurmuştum çok yakışmıştı. Tabi zevkler değişir, güle güle kullanın.
    Ersan kardeşim, ben aslında daha fazla asfalt ağırlıklı bir lastik aldığımı düşünüyordum. Ancak sonradan Sahara 3 %50 asfalt diye okudum. İnşaallah asfalt performansı beklentilerimi karşılar.

Enduroist Üye Aydoğan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aydoğan AKIN
    Motosiklet
    NC750X
    Marka
    Honda

Murat çok güzel olmuş eline sağlık

Ana farın lambasını LED lambalar ile (öyle bir şey var mı?) değiştirilmesi nasıl sonuç verir acaba.

Enduroist Katılımcı Üye MuratBOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat boy
    Motosiklet
    XT 660 Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Doğan,Engin biraderlerim,Gökhan ve Melih abilerim en başta teşekkür ederim...

Abi 70mm genişliğinde aliminyum kütüğün işlenmesinden meydana geldi,2 parçadır,vidalama tekniğinle ayrılan ön kısım vede sabit içi dolu (soğutma amaçlı) arka kısım.Birbirinin birleştiği yerde o-ring vede lensin kendi oturduğu yuvada o - ring,lensin geri gelmemesi için çelik bükümlü sonlandırma çelik yüzük bulunmakta,10 watt (10 çipli) power led,kablo çıkışı su girmesin diye krom rekor,kablo bağlantısı.

Aküden sigortaya,sigortadan su geçirmez (sellektörlü) anahtara,anahtardan röleye,röleden lambalara yolculuk yapan haylaz elektirik
    şase her zaman ki gibi ortak, + uç anahtarla aktif
    toplam maliyeti eğer elinizden geliyorsa düşük ama yaptırayım derseniz abartmayayım yuvarlarsam 200 tl'ye yakın tutar
    ledlerin izmir'de satışı tanesi 30 tl,anahtar sigorta aliexpress,lens bulmak biraz zahmetli,ben bu proje için 2 ay bekledim,ama değdiğini düşünüyorum...
    Alışılmışındışındaymışım...

4. MuratBOY güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Aydoğan AKIN (19-02-2014),Dogan Delipinar (19-02-2014),Engin Delipınar (19-02-2014)

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Aydoğan AKIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ana farın lambasını LED lambalar ile (öyle bir şey var mı?) değiştirilmesi nasıl sonuç verir acaba.
    Aydoğan abi far lambasının led ile değiştirilmesinin iyi bir sonuç vereceğini düşünmüyorum.
    Murat abinin sis farı mercekle birlikte orjinal farın içine montaj yapılabilirse bir faydası olabilir. Ama o zaman da yine bizim orjinal farın merceği(camı) diğer merceğin yaydığı ışığı bozabilir. Anlatabildim mi bilmiyorum.

6. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aydoğan AKIN (19-02-2014)

Isim
    murat boy
    Motosiklet
    XT 660 Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Alıntı Aydoğan AKIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim,dene bakalım Aydoğan bu proje de senin olsun ;)

Isim
    murat boy
    Motosiklet
    XT 660 Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Alıntı Engin Delipınar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aydoğan abi far lambasının led ile değiştirilmesinin iyi bir sonuç vereceğini düşünmüyorum.
    Murat abinin sis farı mercekle birlikte orjinal farın içine montaj yapılabilirse bir faydası olabilir. Ama o zaman da yine bizim orjinal farın merceği(camı) diğer merceğin yaydığı ışığı bozabilir. Anlatabildim mi bilmiyorum.
    Vede vizeden "ASLA" geçemezsin...

Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı MuratBOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğan,Engin biraderlerim,Gökhan ve Melih abilerim en başta teşekkür ederim...

Abi 70mm genişliğinde aliminyum kütüğün işlenmesinden meydana geldi,2 parçadır,vidalama tekniğinle ayrılan ön kısım vede sabit içi dolu (soğutma amaçlı) arka kısım.Birbirinin birleştiği yerde o-ring vede lensin kendi oturduğu yuvada o - ring,lensin geri gelmemesi için çelik bükümlü sonlandırma çelik yüzük bulunmakta,10 watt (10 çipli) power led,kablo çıkışı su girmesin diye krom rekor,kablo bağlantısı.

Aküden sigortaya,sigortadan su geçirmez (sellektörlü) anahtara,anahtardan röleye,röleden lambalara yolculuk yapan haylaz elektirik
    şase her zaman ki gibi ortak, + uç anahtarla aktif
    toplam maliyeti eğer elinizden geliyorsa düşük ama yaptırayım derseniz abartmayayım yuvarlarsam 200 tl'ye yakın tutar
    ledlerin izmir'de satışı tanesi 30 tl,anahtar sigorta aliexpress,lens bulmak biraz zahmetli,ben bu proje için 2 ay bekledim,ama değdiğini düşünüyorum...
    Abi işcilik ve performans açısından fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla verdiğin emeğin fazlasıyla değdiğini düşünüyorum. Sen bunun üretimini yaparsan Hella'ya rakip olursun benden söylemesi

Bu arada fotoğrafları çektiğin yer zifiri karanlık mı yoksa sokak lambası var mı?

Isim
    murat boy
    Motosiklet
    XT 660 Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Flash kullanmadan çektim,yani farı kapatsan (biliyorsun motoru stop etmek yani) pek ortalık gözükmüyordu,tam zifiri olmasa da bayağı karanlık tı,pek bir aydınlık değil yani.Açık söyleyeyim seri üretim düşünüyorum,maliyet araştırması yapıp ona göre karar vereceğim

11. MuratBOY güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Dogan Delipinar (19-02-2014),Engin Delipınar (19-02-2014)

Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Hayırlısı olsun abi. Haberlerini bekliyoruz.

13. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

MuratBOY (19-02-2014)

Enduroist Üye cemsolmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem solmaz
    Motosiklet
    mondial x-treme max
    Marka
    Ugur

Alıntı Engin Delipınar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çin piyasasında satılar h4 duylu 102-120 ledli diye adı gecen far ampulleri hiçbir işe yaramıyor tecrubeyle sabittir.

far tası ısıgı odaklıyamıyor. sadece beyaz ısık veriyor,ama yolu aydınlatmıyor

örnegin bu tarz

15. cemsolmaz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aydoğan AKIN (19-02-2014),Engin Delipınar (19-02-2014)

Sayfa 215 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 115165205211212213214215216217218219225265315 ... SonuncuSonuncu