Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Birincisi Honda markası sorunsuz motorlarla eş değer.

Ancak kısmen farklı yapılara sahip iki motor arasında kalmışsınız.

Kullanım amacınızı netleştirebilirseniz çok daha rahat karar vereceksiniz.

Transalp;

Uzun seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz stabilize hatta bozuk orman-dağ yollarını gaz kesmeden geçebilecek yeteneğe sahip şık bir dağ keçisi gibi. Kimseyi yolda bırakmaması ile ünlenmiş. Ama bunun yanında ortalam 6 litrelik yakıt tüketimi ve cüssesi ile şehir içinde helede benim gibi boyunuz 1.70 gibi kısa ise sıkıntı çekmeniz muhtemel.

NC;

Kullanmamış olmamın karşısın bir dönem gönlüme girmiş olması nedeni ile, çok araştırıp denemiştim. Yakıt tüketimindeki cimriliği 250 cc' ler hariç kimseye kaptırmadı. Uzun seyahatlerden sonra kimsenin şikayet ettiğini duymadım. Ama artçılı kullanımda cüssesi nedeni ile özellikle artçıya pek konfor sunmuyor. ABS li olmasına karşın önde tek disk olması benim hala midemi bulandırıyor, ama o kadar mühendisin bir bildiği vardır herhalde.

Eğer asfalttan çıkmam toprak ve stabilize yolla hiiiiç işim olma kardeşim derseniz NC, yok ben mutlaka macera ararım arada şöyle mıcırlı bir yolda yanlamak isterim derseniz Transalp.

Bunların dışında üçüncü bir alternatif ile aklınız bulandırmak istemesem de, hem yakıt tüketimindeki cimriliği, hem şık ve heybetli görüntüsü ile göz dolduran V-Strom da tavsiye edebilirim. Ama V-strom da stabilize yolda transalp kadar esnek olmaz ama NC gibi de nazlanmaz. İkisini arası bir yerde.

(Bu arada stabilize yollar için ben NC' yi gömmüş gibi görünmek istemem baya enduro-cross kullanımı için kullanan arkadaşlar var

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Konu Sadık SÖNMEZ tarafından (19-02-2014 Saat 17:46 ) değiştirilmiştir.
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

2. Sadık SÖNMEZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali Emre Sakarya (21-02-2014),Volkan ARDA (19-02-2014)