Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Tuğhan Baykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğhan Baykut
    Motosiklet
    XL650 Transalp 06 - Kuzgun
    Marka
    Honda

Standart XL 650 TRANSALP

Değerli dostlar,

Belki bilenler vardır, ama söyleyeyim, maalesef bu dönemde motorum yok ve çok kurtlandım artık Tanışma başlığımda 3 motordan bahsetmiştim ancak sonradan aklıma geldi,ya koç gibi Transalp'i nasıl unuttum dedim kendime

Tabii bazı hesap kitap işlemlerinden sonra satın alabilecek gibi görüyorum durumumu... Bu sebepten dolayı sizlerden yardım ve yönlendirme rica ediyorum. 2006 ve üzeri, tercihen siyah, km'si mümkün olduğunca düşük, dosta gidecek bir motor arayışında olan bu kardeşinize yardım eder misiniz

Artık motorumu alıp biran önce eğitimlere katılmak istiyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

şahsi fikrimi söylemek istiyorum KM çok fazla düşünmemelisiniz asıl dikkat edilmesi gereken motor KM düşük olan motosiklettir KM yüksek motor yol yapmış bakım görmüş demektir yol yapmış motorunda sahibi motorcu demektir alıp evinin bodrum katına koyup gezmeyen kişi hakkıyla motorcu olamamıştır motorun bakımınıda gerektiği gibi yapamamış yaptıramamış demektir dolayısıyla motosikletin kendi temizliği kadar sahibininde ne derece motorcu olduğu önemli
    motosikletin kazası varsa;şayet mekanik ve elektronik bir tamir görmemişse alınır(ustaysanız ucuza yine alınır),bakımları servisinde yapılmışsa faturaları da mevcutsa alınır
    bunlar KM den daha önemli herangi bir yaknımın transalpi satılık olmadığından şuan için kendi fikirlerimi sundum
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

3. Recep Alışkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tuğhan Baykut (05-03-2014)

Isim
    Tuğhan Baykut
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şahsi fikrimi söylemek istiyorum KM çok fazla düşünmemelisiniz asıl dikkat edilmesi gereken motor KM düşük olan motosiklettir KM yüksek motor yol yapmış bakım görmüş demektir yol yapmış motorunda sahibi motorcu demektir alıp evinin bodrum katına koyup gezmeyen kişi hakkıyla motorcu olamamıştır motorun bakımınıda gerektiği gibi yapamamış yaptıramamış demektir dolayısıyla motosikletin kendi temizliği kadar sahibininde ne derece motorcu olduğu önemli
    motosikletin kazası varsa;şayet mekanik ve elektronik bir tamir görmemişse alınır(ustaysanız ucuza yine alınır),bakımları servisinde yapılmışsa faturaları da mevcutsa alınır
    bunlar KM den daha önemli herangi bir yaknımın transalpi satılık olmadığından şuan için kendi fikirlerimi sundum
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, kesinlikle haklısınız. Açıkçası km'yi adettendir diye yazdım, hani aynı dirilikte ve bakımda iki motor olur, biri 30bindir diğeri 50bindir,30bin tercih sebebidir diye... Ayrıca motor tavsiyesi olsun olmasın, tüm dostlardan bu tarz fikirler alabilmek yolumu daha doğru çizmeme yardımcı olacaktır. İstanbul Anadolu yakası servis tavsiyesi bile benim için altın değerinde bilgi demek. Çünkü daha önce bu markayı kullanmadım. Tekrar teşekkür ederim.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Açıkcası Recep e katılıyorum, hele TA 650lerde falan km yle oynama oluyor. O yüzden, olabildiğince az el değiştirmiş bakım konusunda fişleri,servis kayıt ları olan bir motor kmsi olsada durumu belirsiz olan 20000 km daha az km li makinaya göre daha güvenilir olacaktır.

6. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Isim
    Tuğhan Baykut
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası Recep e katılıyorum, hele TA 650lerde falan km yle oynama oluyor. O yüzden, olabildiğince az el değiştirmiş bakım konusunda fişleri,servis kayıt ları olan bir motor kmsi olsada durumu belirsiz olan 20000 km daha az km li makinaya göre daha güvenilir olacaktır.
    Dün öğleden sonra, bu ortak görüşü bizzat test etme şansım oldu. Bilindik bir motor bayisinde bir motora bakmaya gittim. Km 28 bin'de idi.Gelin görünki sağı solu paslı,kulak bağlantı vidaları pastan saca kaynamış, bazı yerleri kaynaklanmış durumdaydı.Ayrıca ilanda belirtilmeyen ve resimlerde gizlenmiş hasarı vardı. Tabii bu halde bir motor almaktansa 50bin de bakımlı bir motor almak her zaman evladır, haklısınız.

Oradan çıkıp Ali Usta'ya uğradım,gençten bir kardeşimiz vardı. Dedim ki, eksper için size motor getirebilir miyiz? Tabii dediler, 100 TL karşılığı yapıyoruz. Nelere bakıyorsunuz dedim. Servis kaydına, boya olup olmadığına falan bakıyoruz dedi. Kazası olup olmadığını anlayamaz mısınız dedim, abi onu ben anlayamam diye yanıt verdi. Yani, düşününce motorun durumunu iyi kötü bizler de anlıyoruz, servis fişlerini ve faturalarını satıcı da gösterebilir bize... Bu yanıt beni çok şaşırttı...

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Biraz uzak olabilir ama d&b motorla da bir görüşün servis danışmanı Kasım bey dir, onlarada bir sorun bu konuyu isterseniz.

9. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Isim
    Tuğhan Baykut
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Çok teşekkür ederim yönlendirme için

Kasım Usta ile görüştüm az önce, sağolsun oldukça detaylı bilgi verdi neler yapılabileceğine dair. Onlar da servis dışında kaza tamiri yapıldıysa anlayamıyabiliyoruz dedi. Mesela çıkma parça ile amortisör değiştirildiyse onu ben de anlayamam dedi, ilk etapta zararı olmaz ama ömrü daha kısa olur dedi. 2. el ne zor iş arkadaş : )
    Konu Tuğhan Baykut tarafından (05-03-2014 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir.

11. Tuğhan Baykut, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (06-03-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Ali Güntekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Merhaba aşağıdaki ilandaki Transalp geröekten temizdir. Bir de benimki si

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...56203633/detay

13. Ali Güntekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tuğhan Baykut (06-03-2014)

Isim
    Tuğhan Baykut
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Transalp niyetine girdikten sonra aklıma ilk gelen sizin motorunuz oldu açıkçası, ancak rengi tutturamadık : ) Diğer ilanı da gördüm bugün, bilgilendirme için teşekkürler

Enduroist Katılımcı Üye Ali Güntekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Alıntı Tuğhan Baykut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Transalp niyetine girdikten sonra aklıma ilk gelen sizin motorunuz oldu açıkçası, ancak rengi tutturamadık : ) Diğer ilanı da gördüm bugün, bilgilendirme için teşekkürler
    Rica ederim. arada renk detayını kaçırmışım

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu