Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Threaded View

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Oytun Uskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil Selam,
    Benzin filtresini kontrol ettikten sonra eğer golf filtresine geçecek isen görüşlerini yine paylaş belki bende düşünürüm tabi böyle şeyler en iyi ölçümleme ile olur ki sen zaten gayet güzel ölçümlüyorsun..
    Gidon ile ilgili tam olarak anlattıklarını anlayamadım fakat gidon yükseltme aparatı arıyor ama bulamıyor isen sana buradan bulalım yollayalım olmaz mı? o kadar uğraşmaya gerek olmaya bilir sen bu konuyu bir düşün istersen
    1150 ile ilgili yorumlarına tamamen katılıyorum..Benim içinde 650 den sonra alacağım motor kesinlikle o bende bir kez sürme fırsatı buldum ve inmek istemedim ama yinede F650GS bir başka

Senin iran turu ne zaman başlıyor?
    Bir ara filtreye bakacağım ancak bu aralar çok yoğun olarak web işlerimi bitirmeye çalışıyorum. Umarım yola çıkmadan bakacağım.

Gidon ile ilgili resimli bir açıklama yapayım.

Aşşağıdaki benim yaptığım orjinal rus planet motorların demir gidon kelepçelerinin kaynaklı hali.
    Hem yükseltme hemde geri çekme işini çok güzel yapacaklardı ancak vida yerleri orjinal kelepçe ile birbirini karşılamadı için bu iş yattı.

Bende şimdi eski motorumdan kalan kelepçe ile sadece yükseltme yapacağım.

Ancak resimde işaretlediğim kelepçeleri araya koyunca orjinal civatalar kısa kalıyor.
    Orjinal civatalar piyasada bulunamayacak bir tip olduğu için muadil bir şey yapmam gerekiyor.

Orjinal civata

Benim bunun yerine yapacağım civata ise 8mm paslanmaz alyen başlı 5 - 5,5 cm uzunluğunda olucak. Ancak içine 5mm metrik diş açılacak çünkü abs ve elcik ısıtma
    düğmelerinin takılması için bu gerekli.

Eğer yine beceremezsem teklifinizi değerlendirip yollamanızı rica edebilirim : )

Yeterince açıklayıcı olabildim umarım

Ek: gözümden kaçmış, iran turu 5 yada 6 mayıs burdan çıkış düşünüyoruz. toplam 2 hafta kadar gidiş dönüş dahil.

2. halil işvarlar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Oytun Uskan (15-04-2014)