Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 564 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 64464514554560561562563564565566567568574614664 ... SonuncuSonuncu
5,631 den 5,640´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Alıntı ALPER AYDIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşallah abi. zamanla hepsi olur herkes için umarım.. senin 52lt'ye 2 kask net sığıyordur. 46lt için acaba durum nasıldır? 2 kask sığar mı yoksa tek mi?
    yanlardaki 33lt'lik çantalara tek kask girer mi acaba. boyutları nedeniyle kask için uygun değilmidir acaba?
    33 ve 46 lt.'ye tek kask sığıyor. 46ya iki kask sığmıyor (zorlarsan iki tane small kask belki sığar, benim kasklar enduro olduğu için tepedeki peak'le sığdıramıyorum

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı yavuz değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön fren için balata önerisi olan varmı ?
    Brembo al Yavuz, ben gayet memnunum. https://bremboturkiye.com/nc-700-x-c152.html
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Üye Hulusi Matay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hulusi Matay
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Eğitim aldığım hocam inceledi aslında yamukluk yok gibi dedi. kaliper tam geri çekilmiyo, hafif sürtme yapıyo. ani firen yapınca fark ettim bende farkı. Sanki balata diskin bir yerine fazla sürtermiş gibi bi titresim hissettiriyo. balatada bitmek üzreydi. disk kilidinden ötürümü yoksa balata bittiği içinmi bu tepkiyi alıyorum ayırt edemediğim için sordum. Balata değiştircem bakalım.
    Sevgili Yavuz , öncelikle sana eğitim veren hocanı sonrasında'da fren diskini balata ile beraber değiştir. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil , yamukluk yok gibi demesi ise insanı gerçekten dehşete düşürüyor, hayatımız bu kadar ucuz değil

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Bunu üretebilen bir babayiğit yok mu arkadaşlar? Varsa toplanıp yaptıralım yahu, elin Singapurlusu yapıyorda biz neden yapamayalım ki. Yok mu atanıdık plastik enjeksiyoncu acaba? Metal aksamını yaptırabilirim, ama iş plastiğe gelince duruyor.

Arkadaşlar bu arada ikinci posta orta sehpa 25 adet üretildi şu başlık altından ulaşabilirsiniz.
    http://www.enduroist.com/forum/showt...li-Aksesuarlar
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Hulusi Matay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Yavuz , öncelikle sana eğitim veren hocanı sonrasında'da fren diskini balata ile beraber değiştir. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil , yamukluk yok gibi demesi ise insanı gerçekten dehşete düşürüyor, hayatımız bu kadar ucuz değil
    Hulusu abi, hassas bir konu. hassasiyetin için teşekkür ederim. Size katılıyorum fren bu canımızı emanet ediyoruz. Frenler iyi durumda, hasas bir konu olduğu için benim biraz abartım olmuş olabilir. Söylemim yanlış olmuş, kimsenin vebalini almak istemem. Hoca, diskte yamukluk olmadığını kaliperin tam geri çekilmediğini servise göstermem gerektiğini söyledi. Ben titiz davranıp tecrübeli kişilere sormak istedim. Dün akşam eve döndükten sonra boş bir alanda baya bir test ettim. Frenler performansında bir değişiklik yok. Kaliper, diske doğrusal bir sürtme yapıyor. Ayaklığa alarak tekeri çevirdiğimde bu fark ediliyor. Servide gideceğim bu aşikar. ama yinede bilgi amaçlı sormak istiyorum size. Benzeri bir durum yaşayan oldu mu ?

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu üretebilen bir babayiğit yok mu arkadaşlar? Varsa toplanıp yaptıralım yahu, elin Singapurlusu yapıyorda biz neden yapamayalım ki. Yok mu atanıdık plastik enjeksiyoncu acaba? Metal aksamını yaptırabilirim, ama iş plastiğe gelince duruyor.

Arkadaşlar bu arada ikinci posta orta sehpa 25 adet üretildi şu başlık altından ulaşabilirsiniz.
    http://www.enduroist.com/forum/showt...li-Aksesuarlar
    üstad çok güzel dedin, nedir bizim çektiğimiz şu çamur belasından hayır,enduro dediğin çamurlu olur iyi hoş güzel de, arada yıkayınca da temiz temiz bakası geliyor insanın yapabilen bir babayiğit çıkarsa talibim.

Enduroist Katılımcı Üye UzayOrdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uzay Ordu
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

O halde 2x33lt yanlara, 1x46lt arka tarafa. Hiç de fena olmaz gibi NC750 X için..
    Ben yan çantaları sadece tatile gittiğim zaman kullandığım için, büyüklüğü sorun olmuyor. Aralardan geçme ihtiyacım kalmıyor çünkü. Tatillerde önemli olan, ihtiyacın olan eşyaları yanında götürebilmek olduğu için, yan çantaları almışken büyük almanızı öneririm

Enduroist Üye Hulusi Matay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hulusi Matay
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Hulusu abi, hassas bir konu. hassasiyetin için teşekkür ederim. Size katılıyorum fren bu canımızı emanet ediyoruz. Frenler iyi durumda, hasas bir konu olduğu için benim biraz abartım olmuş olabilir. Söylemim yanlış olmuş, kimsenin vebalini almak istemem. Hoca, diskte yamukluk olmadığını kaliperin tam geri çekilmediğini servise göstermem gerektiğini söyledi. Ben titiz davranıp tecrübeli kişilere sormak istedim. Dün akşam eve döndükten sonra boş bir alanda baya bir test ettim. Frenler performansında bir değişiklik yok. Kaliper, diske doğrusal bir sürtme yapıyor. Ayaklığa alarak tekeri çevirdiğimde bu fark ediliyor. Servide gideceğim bu aşikar. ama yinede bilgi amaçlı sormak istiyorum size. Benzeri bir durum yaşayan oldu mu ?
    Yavuz'cun selam

Düşük süratte giderken freni bir miktar sık , eğer tek noktadan direksiyona darbe geliyorsa disk yamulmuş demektir.Kaliperin bu işle ilgisi yok, kaliperde sıkıntı olsa ya geri çekmez sürekli diske sürter ya da frenin iyi tutmaz.Eskiden yarış arabalarımızda bu sorunu yaşardık, fren pedalına vuruntu yapardı , kurtarıyorsa tornada talaş aldırır, kullanmaya devam ederdik (Sağlıklı olmamasına rağmen)

Bence doğru servise , gerekirse diski söktürüp ,tornada dönüşünü kontrol ettir.En sağlıklısı bu kanımca

Kolay gelsin , sevgiler

Enduroist Üye ALPER AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER AYDIN
    Motosiklet
    NC 750 XA
    Marka
    Honda

Alıntı UzayOrdu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yan çantaları sadece tatile gittiğim zaman kullandığım için, büyüklüğü sorun olmuyor. Aralardan geçme ihtiyacım kalmıyor çünkü. Tatillerde önemli olan, ihtiyacın olan eşyaları yanında götürebilmek olduğu için, yan çantaları almışken büyük almanızı öneririm
    uzay bey size de kesinlikle katılıyorum. ancak eski bir burgman sahibi olarak sele altı 60lt bagaj ile idare ediyordum eşim ile birlikte. :-) tabi 3-4 günlük kısa yaz tatilleri için. eğer 2x33 artı 46 lt ve öndeki dummy benzin deposu ile bagaj hacmim 120lt seviyelerine geliyorki oldukça yeterli olacak gibi :-)

Enduroist Katılımcı Üye UzayOrdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uzay Ordu
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

uzay bey size de kesinlikle katılıyorum. ancak eski bir burgman sahibi olarak sele altı 60lt bagaj ile idare ediyordum eşim ile birlikte. :-) tabi 3-4 günlük kısa yaz tatilleri için. eğer 2x33 artı 46 lt ve öndeki dummy benzin deposu ile bagaj hacmim 120lt seviyelerine geliyorki oldukça yeterli olacak gibi :-)
    İşte insan ayağını yorganına göre uzatmak zorunda kaldığı için öyle oluyor : ) Ben de Piaggio XEvo 400 kullandım. Ona göre 3 çantalı NC + 1 dummy ; ) bildiğin kiler gibi. Ama bu da yetmiyor artık.
    4 çanta dolduruyoruz eşimle + Topcase üstüne ahtapotla birşeyler bağlıyoruz + yan çantaların üstüne örümcekle birşeyler bağlıyoruz ve eşimin de küçük bir sırt çantası var

Şimdi diyorum ki acaba sadece gündüz yolculuğu yapsam da şu far tasının içini boşaltıp oraya da mı birşeyler koysam?

11. UzayOrdu güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (25-04-2014),Eser Kara (25-04-2014),Faruk Ortaç (25-04-2014)

Sayfa 564 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 64464514554560561562563564565566567568574614664 ... SonuncuSonuncu