Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 11 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 7891011
101 den 103´e kadar. Toplam 103 Sayfa bulundu
    Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Abiler, siz nasıl bir deryasınız böyle. Vallahi hayranım.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Elo bulamadım ama Hella'nın aynı işlevli rölesini aldım. Bacak numaraları falan aynı. 10 TL idi. Ayrıca korkumdan FF50'nin bağlantısını hemen kestim. Zaten soketli yapmıştım, söktüm soketi. Uzunlardan gelen + ve - girişleri soketiyle birlikte açıkta duruyor. Onları röle için kullanacağım. Aküden zaten bir "aksesuar hattı" çekmiştim. Enerjiyi de oradan alacağım. İş bitince fotoğraflarını da paylaşırım.

Tekrar teşekkürler arkadaşlar.

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Arkadaşlar son durumu paylaşayım dedim:

FF50'yi bağlamak için dört bacaklı, 30A Hella röle aldım. Ana fardan aldığım uzun ve - ucunu röleyi aç/kapa yaptıracak şekilde bağladım. Daha sonra da aküden gelen +'yı röle üzerinden FF50'ye götürdüm. -'yi de yine doğrudan aküden aldım. (Aslında daha önceden tüm aksesuarları çalıştıran ve direkt aküden gelen bir +/- hat döşemiştim, gücü oradan aldım yani.) Küçük sigorta bulamadığımdan henüz sigorta takamadım. Ama aküden çıkan +'ya takacağım.

Ayrıca aynı röleden bir tane daha aldım. Onun için de arka parktan bir hat çektim ve röleyi akünün üzerinde bulduğum boş bir alana yerleştirdim. Aksesuarlara aküden giden tüm + hattını böylece kontağa bağlamış oldum. Yani arka park ampulüne elektrik gidince röle de aksesuarlara elektrik veriyor. Böylece kontak kapandığında aksesuarlara (FF50, LED, elcik ısıtma, 12V soket) giden elektrik kesiliyor.

Ayrıca daha önceden yaptığım gizli bir switch yine kullanılabilir durumda. Bunu kapatırsam aksesuarlara hiçbir şekilde elektrik gitmiyor.

Sonuç olarak bu röle işini çok sevdim. Takması da gayet kolay oldu. Katkıda bulunan herkese tekrar teşekkür ederim. (Resim ekleyecektim ama aceleyle unutmuşum, belki bir ara fırsat bulursam eklerim.)

4. Emre Tekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (28-04-2014)

Sayfa 11 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 7891011