Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart XL 650 transalp ariyorum

Selamlar,

2006-2007 model 40bin km alti servis bakimli uzun sure binebilecegim bir transalp ariyorum. Temiz olduktan sonra sehir disinda olmasi cok onemli degil.

Simdiden tesekkurler.

Duzeltme: xl700 ariyorum su an.

2.duzeltme : Kadir beyin f650 sini aldim. Sagolsun kendisi bir gunu bana ayirdi ve islerimizi hallettik.
    Konu ahmet gül tarafından (26-05-2014 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Tamam versys de olur

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bu ilandaki motoru bilen var midir?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63100691/detay

Sol grenajda catlak tamir edilmis sagda ise basak, arka fren kolu ve koruma demiri duzeltilmis/degismis. Servisle gorustum baska bir sikintisi olmadigini bakimlarinin yapilmis oldugunu belirtti. Fiyat ve bu sag taraftaki hasar konusunda yorumlariniz var midir?

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Kendi motorumu da sattim xl700 u de secenekler arasina koydum. Valla temiz bulabilirsem ayni gun alabilirim motoru

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

xl700 candır, temiz bulursaniz kacirmayin, iç lastikli oldugunu hatirlatayim.

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Peki bu km. takıntısı neden?
    TA kendini ispatlamış uzun km.ler yapmış ve her şartın altından kalkmış bir motordur. Genellikle de uzun yolcuklar için tercih edilen bir enduro iken km. deki bututum neden. Aslında sorum size gelmiş gibi olsa da geneledir.

Bu arada ilandaki motorun KM' sini mutlaka kontrol ettirin 8 yaşında bir motosikletin 29.000 km. de olması pek mümkün görünmüyor. Yılda yaklaşık 3.500 km. yapması lazım sadece bu km.ye göre.

Umarım aradığınız motoru en kısa zaman bulursunuz.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Konu Sadık SÖNMEZ tarafından (07-05-2014 Saat 18:49 ) değiştirilmiştir.
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart XL 650 transalp ariyorum

Mesajlariniz icin tesekkurler. Km takintisi yok aslinda sadece bulabildigim kafar temizini bulmaya calisiyorum. Sahibindeki tum makul ilanlari inceledim sahipleriyle gorustum. Bir 20bindeki xl700 u kazasi dolayisiyla eledim. Serviste tamir olmadigi icin hangi parcalarin degistini bilemedik.

Makul Bi ilan daha var uclu cantali 60binde. Fiyati nispeten iyi gibi duruyor. Haftasonu musait olursam ona bakacagim.

Bu arada dusuk km tum motorlari muayene km leriyle servis kayitlarini karsilastiriyorum.

Yalniz bu surecte de bir sey ogrendim deneme amacli enduroya gecmis adamin motoruna iki kere bakmak lazim ;)
    Konu ahmet gül tarafından (09-05-2014 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye ARAS KONKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Konkuş
    Motosiklet
    R 1150 GS
    Marka
    Bmw

Merhabalar ,

Km konusunda size katılmıyorum benimde 2008 TA var. Aldığımda 18.000 km civarındaydı şimdi 24.000 km'de sadece haftasonları binebildiğim için km ne yazıkki artmıyor, yeni işe geçiş yaptım haftanın 6 günü aktif kullanmaya başladım km anca daha 24.000 gördü geçmişine iyi bakılmalı alırken. Ama kesinlikle tavsiye edeceğim çok keyifli bir makine.
    Aras KONKUŞ

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

piyasa çok mu yüksek yoksa bana mı öyle geliyor. üretilmeyen bir seri ancak fiyatları nc700x ile yarışıyor. tamam aralarında fark var ama soncuçta nc700 ün de artıları çok.

gürcan motobike da bir ilan var motoru gördüm temiz üçlü çantalı satılıyor. fiyat da nispeten makul; 60bin km 18500. ancak kaza kaydını gürcan beyden değil sorgulama yapınca öğrendim. satıcı ile görüştürmüyor, ben bi şekilde ulaştım. otonun biri geri gelirken çarptı değişen parçası yok dedi. ama ktt sini gördüm arkadan bir arabaya çarpmış ve %100 suçlu. bu motoru alır mıyım?

ben de motorumu henüz sattım, ilana 4 paragraf yazı yazdım. 1630 da koyduğum ilana 2230 da alıcı çıktı. ertesi gün de satışını yaptım. insanlar sürekli şikayet ediyorlar dürüst satıcı yok diye ama bir türlü o dürüstlüğe de yanaşmıyorlar.

20bine bir ilan daha var, araçla kafa kafaya girmiş ön kısım tamamen değişmiş. ben temizse 19, 19.5 un pazarlığını yapacağım, şasiden kazalıya 20bin istiyor.

hayraboluda 20 ye bırakan var ama bakımını yaptın mı deyince bakım dediğin işte yağını biz değiştirdik dedi, racingçi kardeşimiz. (10 12 bin km de sürmüş) usta var mıdır oralarda gösterebileceğim diye sorduğumda valla burda herkes babamı gösterir, eski federasyon üyesidir dedi. teşekkür ettim kapattım.

motoru sattığıma pişman oldum vallahi. buraya ısrarla yazmamın sebebi de araç kazalı dahi olsa buradan dürüst bir arkadaş bulup güvenle motosikletini satın almak istememdendir.
    Konu ahmet gül tarafından (12-05-2014 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

fiyatlar kesinlikle yüksek. 2001 model bir transalp sahibi olarak anlam veremiyorum çoğu zaman fiyatlara.

insanların her sene kendi enflasyon algıları nedeniyle mallarının fiyatlarını arttırma gibi bir huyu var sanırım. eski zamanlardan kalma bir alışkanlık gibi geliyor bu bana. her sene her şeyin fiyatı artar algısı. her sene motorun yılıyla beraber nasıl oluyorsa fiyatları da artıyor. yıl, yıpranma, km gibi faktörlerde pek hesaba girmiyor nedense. her ne kadar aynı olmasa da 18 bin liraya 2012 model nc700x satılıyorken, 17000 liraya 2006 model transalp satılmaya çalışılıyor.

hakikaten anlamıyorum. bir anlayan anlatsa güzel olur aslında.
    - "eksiklik kendi özümde..."

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu