Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 573 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 73473523563569570571572573574575576577583623673 ... SonuncuSonuncu
5,721 den 5,730´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

[QUOTE=

not: abarttıysam söyleyin de sileyim. dönüp okuyunca ben pek bir şey anlamadım çünkü yazdıklarımdan! [/QUOTE]

Hocam Kalsın Anlamak isteyene gayet açık yazmışsın Dediğin gibi araştırıp mantığı anlayarak öğrenmemiz lazım. Biraz felsefik olacak haddimi aşarak ve affınıza sığınara; Bir konunun mantığını, çalışma şekline, neden ve nasılını öğrenmeden o konu hakkında fikir sahibi olmuş olamayız. Bilgin yoksa fikrinde olmasın durumu yani. Bu şekilde ilerleyerek hayat boyu zekamızı canlı tutabiliriz bence. Yoksa-sözğm meclisten dışarı- klavye başı erkeği oluruz, istenilen tüketim toplumu ferdi olarak gül gibi yaşar gideriz, yaşamadığımız halde

Bahsettiğiniz katalog sağlıklı bilgi verirmiş. Bu entel enerji denen firmanın yeri perpada, oraya uğrayarak alacağım zinciri. Sorarım katalog var mı die ellerinde. Varsa paylaşırım burada. Teşekkür ederim. Dişliler için bilgisi olan var mı ?

Enduroist Üye Sabit AKSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sabit AKSU
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Alıntı yavuz değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Kalsın Anlamak isteyene gayet açık yazmışsın Dediğin gibi araştırıp mantığı anlayarak öğrenmemiz lazım. Biraz felsefik olacak haddimi aşarak ve affınıza sığınara; Bir konunun mantığını, çalışma şekline, neden ve nasılını öğrenmeden o konu hakkında fikir sahibi olmuş olamayız. Bilgin yoksa fikrinde olmasın durumu yani. Bu şekilde ilerleyerek hayat boyu zekamızı canlı tutabiliriz bence. Yoksa-sözğm meclisten dışarı- klavye başı erkeği oluruz, istenilen tüketim toplumu ferdi olarak gül gibi yaşar gideriz, yaşamadığımız halde

Bahsettiğiniz katalog sağlıklı bilgi verirmiş. Bu entel enerji denen firmanın yeri perpada, oraya uğrayarak alacağım zinciri. Sorarım katalog var mı die ellerinde. Varsa paylaşırım burada. Teşekkür ederim. Dişliler için bilgisi olan var mı ?
    Entelden kapıdan alışveriş yapamıyorsun cat kapı gidip ben gelidim alicam diyemiyorsun online satın alip teslimi depodan diyip not düşmen gerek... birde Telefonla ararsan marka model verip uygun zinciri önerebiliyorlar...

Enduroist Üye
    Isim
    ONUR DEMİR
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Merhaba,

600 sayfa içerisinde bir kaç kişi zincir değiştirdiği hatta bir mesajda da değiştirmenin ne kadar olduğu konusunda soru sorulduğunu gördüm. Yanlız kimse cevap vermemiş. Bugun Honda Artı bayisine gittiğimde 18 binde olan motorumun orjinal zincirinin yakın zamanda değişmesi gerektiğini, değişim bedeli olarak orjinal zincir 600 TL (ki bana bir zincir için çok geldi) Takım olarak değişir ise 900 TL gibi bir fiyat tutar (işcilik hariç) dediler.

aranızda zincir değişimi yapan var mıdır? Değiştirdi ise nasıl bir zincir aldı? Takım halinde değiştirmenin ne gibi bir avantajı vardır?

Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Ayrıca bir önerim var. 600 sayfalık yazının bir çoğu önemli bilgiler içeriyor. Bunları bir forum içerisinde başlıklar altında derlemeyi düşünmez misiniz? Emsalleri Amerika ve İngiliz NC700 forumları.

Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Saol sabit söylemesen ben direk gitmeyi düşünüyodum, arayarak netleştiricem. ama dişli işine bakamadım hala. Bilgisi olan yokmu ?

Alıntı Sabit AKSU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Entelden kapıdan alışveriş yapamıyorsun cat kapı gidip ben gelidim alicam diyemiyorsun online satın alip teslimi depodan diyip not düşmen gerek... birde Telefonla ararsan marka model verip uygun zinciri önerebiliyorlar...

Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı deathtail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

600 sayfa içerisinde bir kaç kişi zincir değiştirdiği hatta bir mesajda da değiştirmenin ne kadar olduğu konusunda soru sorulduğunu gördüm. Yanlız kimse cevap vermemiş. Bugun Honda Artı bayisine gittiğimde 18 binde olan motorumun orjinal zincirinin yakın zamanda değişmesi gerektiğini, değişim bedeli olarak orjinal zincir 600 TL (ki bana bir zincir için çok geldi) Takım olarak değişir ise 900 TL gibi bir fiyat tutar (işcilik hariç) dediler.

aranızda zincir değişimi yapan var mıdır? Değiştirdi ise nasıl bir zincir aldı? Takım halinde değiştirmenin ne gibi bir avantajı vardır?

Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Ayrıca bir önerim var. 600 sayfalık yazının bir çoğu önemli bilgiler içeriyor. Bunları bir forum içerisinde başlıklar altında derlemeyi düşünmez misiniz? Emsalleri Amerika ve İngiliz NC700 forumları.
    Hocam uçmuşlar sana fiyat olarak. Zincir did marka en kalitelisi 200 tl maksimum fiyatı. dişli içinde tahmini olarak maksimum 100-200 civarına bulabilirsin. kendin alarak taktır. Benim gördüğüm bayilerdeki fiyatlar piyasanın biraz üstünde. Varsa Aynı fiyata verecek honda bayii gidip taktıralım ! Sahibindende takım olarak 399 tl yazmış birisi ama orjinalliji konusunda sorun olabiliyormuş. yukarıdaki sayfada yazdığımız linklere bak derim.

Enduroist Katılımcı Üye UzayOrdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uzay Ordu
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

O Artı Honda neredeyse yanlışlıkla içeri girmeyelim, yerini öğrenelim

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Öncelikle zincir dişli degisimi icin 18000km bana cok erken gibi geldi. zincir belki ama dişlinin 35-40k gitmesi gerekmez mı? Fiyat hakkında yorum bile yapmak istemiyorum sadece yuh diyorum.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Enduroist Üye Sabit AKSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sabit AKSU
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Dişli kullanımı kullanıma zincir kalitesine baglı olsada 18.000 deki mootrun dişli seti değişmez genelde dişlnin dişlerinde sivrilme egrilme incelme varsa değişmeli bakarak cok kolay fark edersiniz. Dişli ile zincirin değişmesinin avantajı eğer dişli bozuksa zinciride bozar cabuk bitmesine hatta kopmasına sebep olur... Bozuk zincire yeni dişli takarsanızda aynı sey gecerlidir bu sever dişlide yıpranır. Burda kendi doktrun kendin olcan cbf150 de tüm setin değişmesi 180 tl Honda da orjinal de olsun değişsin diyebilrisin ama nc de 900 tl cok fazla ki onlarda o-ring takar benim önerim x2-ring takın iyi bakimla min 25.000 km kulanın ;)

9. Sabit AKSU güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Faruk Ortaç (14-05-2014),UzayOrdu (14-05-2014)

Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Sabit AKSU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dişli kullanımı kullanıma zincir kalitesine baglı olsada 18.000 deki mootrun dişli seti değişmez genelde dişlnin dişlerinde sivrilme egrilme incelme varsa değişmeli bakarak cok kolay fark edersiniz. Dişli ile zincirin değişmesinin avantajı eğer dişli bozuksa zinciride bozar cabuk bitmesine hatta kopmasına sebep olur... Bozuk zincire yeni dişli takarsanızda aynı sey gecerlidir bu sever dişlide yıpranır. Burda kendi doktrun kendin olcan cbf150 de tüm setin değişmesi 180 tl Honda da orjinal de olsun değişsin diyebilrisin ama nc de 900 tl cok fazla ki onlarda o-ring takar benim önerim x2-ring takın iyi bakimla min 25.000 km kulanın ;)
    Dediğin doğru ama yeni takılan zincire zarar verebilcek dişli aşınma miktarının ölçütü nedir. Bunun bir ölçüsü var mı ? Evet, Dişliler arasında, aşınmaya bağlı gözle görülür bir fark varsa bu yeterli bir ölçüdür. Ama gözle görülmeyen aşınma farkının zincire zarar vermeyeceğini söyleyebilir miyiz sence ?

Benim mantığım her durumda dişlinin de değişmesi gerektiğini söylüyor. Dişlilerin fiyatı yeni bir zincir fiyatı. Düşününce matematiksel olarak çok aşınmamış bir dişliyi değiştirmek mantıksız gibi gelebilir. Lakin hasarlı bir zincir-dişli seti şanzımana zarar vermez mi ? Du ben bu konuyu ilgili başlıkta açayım

Enduroist Katılımcı Üye BULENT KOCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BULENT KOCOGLU
    Motosiklet
    NC700X+CRF 250L
    Marka
    Honda

Arkadaşlar,

Dün lastik siparişi verdim.
    Michelin Pilot Road 4 120/70ZR17 (58W) ve 160/60ZR17 (69W)
    çifti 1020 tl
    Honda servislerinde lastik değişimi yapılıyormu?
    Lastik yenilenmesinde balans ayarı yapılmalımı?

Sayfa 573 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 73473523563569570571572573574575576577583623673 ... SonuncuSonuncu