Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 249 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 149199239245246247248249250251252253259299 ... SonuncuSonuncu
2,481 den 2,490´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye MuratBOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat boy
    Motosiklet
    XT 660 Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Çok geçmiş olsun,şansin yokmus,ışte aynı anda en az 2 motor ile gezilse böyle seylerde daha rahat kurtarır insan kendini ama her dakika beraber nerde bulcan gezmeye adam,Allah beterinden korusun Aras
    Alışılmışındışındaymışım...

2. MuratBOY güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (15-05-2014),Dogan Delipinar (15-05-2014)

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Motosiklet kullanımı şimdilik halen memnunum ama beni yolda bırakması hayal kırıklığına uğrattı. Serviste beklerken tabi bayağı bir diyaloglar gerçekleşti. Benim yaşadığım sorun onlar için çok normalmiş ve bayağı bir dikkat etmem gerekiyormuş... Buna benzer problemler çok çıkmıştır... Özellikle vitesler arası geçişlerde çok dikkatli olmalıymışız. Hassas bir durummuş yani ufacık bir hatta yolda yada dağın başına veya en kötü ihtimal hiç olmadık yerde kalabiliriz... Tabi ki ben korkmaya başladım. Vites değiştirirken gerçekten korkuyorum... Ufacık bir hatta en az 500 TL ye mal oluyor... Gerçekten korkunç...
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

4. Aras Acer güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemsolmaz (15-05-2014),Dogan Delipinar (15-05-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Dogan Delipinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    doğan delipınar
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Geçmiş olsun aras bey.

6. Dogan Delipinar güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (15-05-2014),cemsolmaz (15-05-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Standart Honda CRF250L

Honda firmasına dilekçemi yolladım... Dilekçem kamuoyuna açık olduğu için paylaşma gereği duyuyorum... Benzer sorunları başka arkadaşlarım yaşamasın diye şikayetimi illetim. Honda Japonya merkez ofisine de daha sonra dilekçemi İngilizce yazarak göndereceğim... Amacım yaşanan sıkıntıların tekrarlanması için bir önlem niteliğindedir. Aksi durumlar her zaman her yerde yaşanabilir. Hayat şartları kötü, ve özellikle motosiklet kullanıcısı olarak bu tarz yaşanan ve ciddiyet isteyen bir problemdir. Gecenin bir saatinde olmadık bir motoru arızalanıp kalabilecek arkadaşlar Honda Aktif yol yardım hizmeti aradığında "kusura bakmayın çünkü İstanbul dışındasınız; bu nedenle servisimiz size yardım etmeyecek bu nedenle aracınızı İstanbul İl sınırına kadar getirmeniz gerekir" tavır takınmaması için uyarı niteliğindedir. Honda Aktif Yol yardım sadece İstanbul il sınırı ile kalması absürd ve kabul edilemez bir durumdur... Yaşadığım sıkıntılar umarım kimsenin başına gelmez ve Hondan'ın eline düşmez... Motosikletleri süper fakat hizmet kötü olunca insanı soğuyor bu markadan... Umarım faydalı olur...

Dilekçemin aynen aşağıda ki gibidir...

Honda Türkiye A.Ş.

KONU : Aktif Yol yardımı ve Yetkili Servisin olumsuz tutum ve uygulamaları

54 SA 567 plaka MLHMD 38A2D 50041 87 şase nolu Honda CRF250L 2013 model araç sahibiyim.

Motosiklet 24.05.2013 tarihinde ilk kullanıcısı tarafından satın alınmış olup garantisi devam etmektedir.

Tarafımdan 08.05.2014 tarihinde 6500 Km de ilk sahibinden satın alınmış ve 10.05.2014 tarihinde Honda Mototal Hasanpaşa servisine 6000-12000 periyodik bakım ve kontrolü için götürülmüştür. 10.05.2014 yetkili servisinden teslim alınmıştır (Ek. 1 fatura). Doğal olarak, gerekli kontrol ve bakımlarının noksansız yapıldığına güvenerek, şehir dışına çıktım.
    Ancak; 13.05.2014 tarihinde Yalova dönüşü, Yalova Topçular’da Gece saat 01:00 civarında motor arızalandı ve yolda kaldım. Motosiklet kullanılamaz olduğundan, kol gücü ile iterek, Topçular Feribot İskelesine, arabalı vapurla Gebze Eskihisar Feribot İskelesine götürdüm. Bu aşamada Aktif Yol yardım servisinden yardım istedim. Müşteri ilişkileri, Honda Aktif Yol yardımı hizmetinin İstanbul dışına yapılmadığını, bu nedenle Motosikletimi İstanbul il sınırları içine kadar ulaştırmam gerektiğini ifade etti. Tüm ısrarlarıma rağmen yardım talebim geri çevrilmiştir.
    Çaresizlik ile. Aktif yol yardım hizmetlerini birkaç kez aramama karşın, tüm çabalarım sonuçsuz kalmıştır. “Kocaeli İli, Gebze ilçesi” sınırı D100 oto yolunda, gecenin ilerleyen saatlerinde tek başına kaldım.

Gecenin o saatinde, yoldan geçen araçlardan da yardım alamadığım için, motosikleti kol gücüyle iterek, 22 Km 600 Metrelik yolu kat edip, İstanbul il sınırına 05:00 itibariyle ulaştım ve Honda Aktif Yol Yardım hizmetlerinden tekrar yardım talebinde bulundum.

İstanbul il sınırında olduğumu yardımın gelmesi gerektiğini ifade etmeme, İstanbul İl Sınırı tabelasını görebildiğimi söylememe rağmen,Halen “Kocaeli ilinde olduğumu iddia ettiler, güçlükle ikna edebildim (Ek. 2 yer tespit fotoğrafı).

Honda Aktif yol Yardım hizmeti Çekici servis elemanına sağlıklı bilgi vermediğinden (Müşteri hizmetlerine plaka, şase, model no, yıl bilgileri, kayıt aşamasında tarafımdan verilmiştir) çekici servis elemanı, “Honda hususi otomobil” aradığını ifade etmiştir. Çekici servis elemanına “Aktif Yol yardımınca verilen bilgilerin hatalı olduğunu zorlukla düzelttirebildim.
    Çekici servisi saat 06-07:00 aralığında ancak geldi.

Çekici servis elemanı ve servis sürücüsünün laubali davranışları ve beni başka bir motosiklet servisine yönlendirmek istemeleri ise anlaşılamamıştır. Honda aktif Yol yardım çekici servisine bilgi vermediğinden, motorumun hangi ilçe servisine gideceği konusunda bilgisi olmadığı gibi, bu iletişim kopukluğu, disiplinsizlik, zaman kaybı gibi sorunlarında oluşmasına sebep olmuştur. Honda gibi bir firmaya yaşanan aksaklıkların yakışmadığı aşikardır.

Honda Aktif Yol Yardım ile yeniden iletişim kurularak yetkili servis Göngör Motor Pendik adresine, söz konusu servise yönlendirildim.

14.05.2014 saat 09:00 da servis hizmetine aracımı teslim ederek, arızanın giderilmesi ve de sorunu konusunda bilgi almak için bekledim. Aracın 08.10.2014 tarihinde 6000 km periyodik bakımı yapıldığı ve faturayı da ibraz edilerek durumu açıkladım.“Motorun Baskı balatasının yandığı” bilgisi verildi. Bu arızanın kullanıcı hatasından kaynaklandığı ve garanti kapsamına girmediği ifade edildi. Toplam hasar ve çekici hizmeti dahil 524.- TL tarafımdan ödendi (Ek. 3 Fatura).

Göngör motor yetkili servisi sözlü olarak; “Mototal’da yapılan periyodik bakımının, yeterince dikkatli yapılmadığı ve test edilmediği, bu nedenle sorunun fark edilmemiş olabileceğini, ayrıca periyodik bakımdan çıkan bir motosiklet de, daha sonraki çıkacak arızaların kullanıcı hatası olarak kabul edileceğini ifade ettiler. Ayrıca, Honda servis hizmetinin ilçelere göre farklılık göstermesi ve işçilik ücretlerinin de değişken olması kafa karışıklığı yaratmaktadır.

Honda Göngör Motor aldığım fatura üzerine “debriyaj tasından ses geliyor” notunu düştü. Bu fatura ile 15.05.2014 tarihinde Honda Mototal servisine uğrayarak şikayetimi bu referans ile ilettim. Görüştüğüm servis elemanı debriyaj tasından sesin gelmediğini söyleyerek bu iddiayı ret etti. Debriyaj tasının değiştirilemeyeceğini, Honda Göngör motor servis elemanlarının yanıldığını ifade ederek garanti kapsamına alınmamasının mümkün olmadığını ve Honda merkez’e iletilse de bu iddianın kabul görmeyeceğini ifade etmiştir.
    Honda logosu altında, iki ayrı yetkili servisin çelişkili bilgiler vermesi kabul edilemez.

Bu Motosikleti tercih etmemin nedeni; önce Türkiye ve Daha sonra da dünya turuna çıkma istediğimdir. Uzun araştırmalar sonucu aldığım CRF 250L model motosiklet ile bu yaşadığım olumsuzluklar, beni maddi ve manevi üzmüş ve planladığım bu kapsamlı gezimde, motoruma karşı kuşku duymama neden olmuştur.

Bu koşullarda motorumun yeniden kontrol edilip, gerekli önlemlerin alınmasını, haksız yere alınan servis ve parça ücretlerin tarafıma iadesini ve haklı müşteri taleplerimin ivedi olarak yerine getirilmesini arz ederim. 16.05.2014

Saygılarımla

Konu Aras Acer tarafından (16-05-2014 Saat 17:50 ) değiştirilmiştir.

8. Aras Acer güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (16-05-2014),cemsolmaz (16-05-2014),kayasertac (20-05-2014),Mehmet AKAN (17-05-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Yazı bile arıza veriyor... lanetliyim sanırım... ne iş bu yahuuu anlamadım...

Isim
    doğan delipınar
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Hem ücret karşılığı olup hemde il disindasiniz demeleri cok ayıp madem parasini aliyorsunuz ben neredeysem oradan almak zorundasiniz alamıyorsanız bunun neresi yol yardimi. keşke engini arasaydiniz o gelemese ben gelir çekerdim sizi yada hic olmadi bir minibüs filan ayarlamaya çalışır yardımcı olurduk cok çile cektirmisler size üzüldüm açıkçası.
    Yaziniz cok güzel olmus umarim dikkate alırlar.
    Forumda daha once okudugumuz bir arkadaşın debriyaji siyirmisti 2000 km de bir motordu yanlis hatirlamiyorsam oda sahilde bir yerde kalmıştı.
    Bizim grup dan bir arkadasin motoruda 3000 km de debriyaj siyirdi oda degistirdi.
    Bir de iki arkadaşımız vites milini kirdilar ama bunlar arazide düşme sonucunda meydana geldi vites pedalını koruyacak bir aksam varsa ki bendeki karter koruma yeterli oluyor onca düşmeme rağmen bir sikinti yasamadim.
    Tekrar cok gecmis olsun.

11. Dogan Delipinar güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (16-05-2014),cemsolmaz (16-05-2014),Engin Delipınar (18-05-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Dogan Delipinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem ücret karşılığı olup hemde il disindasiniz demeleri cok ayıp madem parasini aliyorsunuz ben neredeysem oradan almak zorundasiniz alamıyorsanız bunun neresi yol yardimi. keşke engini arasaydiniz o gelemese ben gelir çekerdim sizi yada hic olmadi bir minibüs filan ayarlamaya çalışır yardımcı olurduk cok çile cektirmisler size üzüldüm açıkçası.
    Yaziniz cok güzel olmus umarim dikkate alırlar.
    Forumda daha once okudugumuz bir arkadaşın debriyaji siyirmisti 2000 km de bir motordu yanlis hatirlamiyorsam oda sahilde bir yerde kalmıştı.
    Bizim grup dan bir arkadasin motoruda 3000 km de debriyaj siyirdi oda degistirdi.
    Bir de iki arkadaşımız vites milini kirdilar ama bunlar arazide düşme sonucunda meydana geldi vites pedalını koruyacak bir aksam varsa ki bendeki karter koruma yeterli oluyor onca düşmeme rağmen bir sikinti yasamadim.
    Tekrar cok gecmis olsun.
    Anladım. Teşekkür ederim. O saatte kimsenin ayakta olduğunu sanmıyorum... Neyse yaşandı bitti bir şey şimdi uzun yolla çıkacağım haziran ayında... Umarım bu aksilikler tekrarlanmaz... Honda'nın cevabı bakalım ne olacak... Teşekkürler...

13. Aras Acer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Dogan Delipinar (16-05-2014)

Enduroist Üye Mehmet AKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet Akan
    Motosiklet
    crf250l / cbr500r
    Marka
    Honda

Muhakkak yazilmis cizilmistir, okumayi da cok severim fakat sinavlarimdan dolayi vakit ayiramiyorum su an, zinciri benzinle ya da gazla temizlesem olur mu? cbr250 sahibiyken elime bi firca alip gazla temizliyordum ama zincir yapisi farkli sanirim.
    cevabiniz icin simdiden tesekkurler..

Isim
    doğan delipınar
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Gaz yağı ile temizleyebilirsiniz.

16. Dogan Delipinar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Mehmet AKAN (17-05-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Arkadaslar, motorum 100 km de sürekli istop ediyor... Bu neyden kaynaklanabilir... Sürekli saçma bişey çıkıyor... Honda Servisi'nde daha önce bu sorunu söyledim fakat tespit edemediler... Simdi daha sık yapmaya başladı... ( bir türlü keyfini çıkaramadım...

Sayfa 249 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 149199239245246247248249250251252253259299 ... SonuncuSonuncu