Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Osman UYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fenerli Üye
    Motosiklet
    .

990 ve 1200cies kiloları aynı, sizin 225 kg bmw adv nin ağırlığı
    http://www.bikez.com/motorcycles/bmw_r_1200_gs_2012.php
    http://www.bikez.com/motorcycles/ktm...nture_2012.php

ktm nin motor bloğu bmw ye göre incedir ama ikisini yanyana koyup bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız..
    Osman Uyan
    Bursa

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

hiç bir şey bizimle yaşamıyor onun için gönlüne yatan bir makinayı al tepe tepe kullan derim.

3. ASIM DEMİR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

harun solmaz (05-06-2014)

Enduroist Üye Berker ÖLÇER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M.Berker Ölçer
    Motosiklet
    Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Sizce;

8 yaşında 60 bin kilometrede 1200gs mi
    2 yaşında 20 bin kilometrede Honda Crosstourer mı
    6 yaşında 30 bin kilometrede KTM 990 adv mi
    6 yaşında 30 bin kilometrede 800gs mi

Burada sormak istediğim, ömür, dayanıklılık.
    Biraz hor kullanmak istiyorum motoru.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı xerophyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizce;

8 yaşında 60 bin kilometrede 1200gs mi
    2 yaşında 20 bin kilometrede Honda Crosstourer mı
    6 yaşında 30 bin kilometrede KTM 990 adv mi
    6 yaşında 30 bin kilometrede 800gs mi

Burada sormak istediğim, ömür, dayanıklılık.
    Biraz hor kullanmak istiyorum motoru.
    Sevgili Berker kardeşim:Motor almak için seçim yapmak öyle bir soruya cevap vermekle olmaz ben sana doğrusunu anlatayım.
    Motor veya oto veya herhangi bir araç almadan önce cavap vermen gereken sorular vardır bunlar:
    1-Motorla ne yapacağım,(uzun soluklu seyahat-şehir içi kısa yol-vs.)
    2-Nasıl yollarda kullanacağım,(toprak -asfalt-uzun yol-kısa yol-vs.)
    3-Kaç kişi bineceğim,(artçılı-yalnız-artçılı ve yüklü-vs.)
    4-Hızlı mı gideceğim normalmi.
    5-Güzel görünsün veya görünüş önemli değil?

Gibi (sorular daha çoğaltılabilir)sorulara kandin cevap vermelisin bu soruları bizlere sorarsan herkes başka cevaplar verecektir bu durmda seni yanıltabilir.Dolayısıyla önca bu soruları kendine sormalısın vereceğin cevaplardan sonra sende göreceksinki seçeneklerin azalmış o zaman seçim yapman daha kolaylaşmış olacak inanıyorum..Kal sağlıcakla kolay gelsin..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Benden de katki olsun: araziye de cikarim niyetiyle fark etmeden yuzde 99 yolda kullanacaginiz bir motor aliyor olabilirsiniz melih beyin sorularina gercekci cevaplar verirseniz boyle bir sikinti yasamazsiniz. Ben hata yaptim siz yapmayin

Isim
    M.Berker Ölçer
    Motosiklet
    Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Berker kardeşim:Motor almak için seçim yapmak öyle bir soruya cevap vermekle olmaz ben sana doğrusunu anlatayım.
    Motor veya oto veya herhangi bir araç almadan önce cavap vermen gereken sorular vardır bunlar:
    1-Motorla ne yapacağım,(uzun soluklu seyahat-şehir içi kısa yol-vs.)
    2-Nasıl yollarda kullanacağım,(toprak -asfalt-uzun yol-kısa yol-vs.)
    3-Kaç kişi bineceğim,(artçılı-yalnız-artçılı ve yüklü-vs.)
    4-Hızlı mı gideceğim normalmi.
    5-Güzel görünsün veya görünüş önemli değil?

Gibi (sorular daha çoğaltılabilir)sorulara kandin cevap vermelisin bu soruları bizlere sorarsan herkes başka cevaplar verecektir bu durmda seni yanıltabilir.Dolayısıyla önca bu soruları kendine sormalısın vereceğin cevaplardan sonra sende göreceksinki seçeneklerin azalmış o zaman seçim yapman daha kolaylaşmış olacak inanıyorum..Kal sağlıcakla kolay gelsin..

Melih bey, ahmet bey yanıtınız için teşekkürler. İsteklerim aşağıdaki gibi: Aslında özetle herşeyi yapabilecek bir motor

1)Öncelikle 120 kiloyum. Boyum 1.83cm. Şu anda street bob- harley davidson 1600 cc kullanıyorum. (ıslak ağırlık 304 kilo)
    2)İişim gereği sıklıkla Bursa-İstanbul yapıyorum, motorla gitmeyi tercih ediyorum. Trafikte scooter kıvraklığı beklemiyorum ama goldwing gibi de olmasın, iki araç arasında geçebileyim. (harleyle mutluyum örneğin.)
    3)65 kilo artçımla, ve eşyalarla asfalttan yurtdışı, türkiye turları yapabilmek istiyorum.(artçısız nordkapp, hindistan, afrika, alpler v.b de olacak) (bursa-istanbul ve şimdi bahsettiğim gezilerde asfaltta konforlu olsun)
    4)Benzini içmesin(öyle 2-3 litre yaksın demiyorum ama 8 lere de çıkmasın)
    5)Şu ana kadar 1150-1200 gs dediğinizi duyar gibiyim ama konu burada değişebilir.
    Transtoros-transmarmara-bursada bulunan patikalar(çamur,kaya) v.b yollara girebileyim. Yolda kaldığımda çekebilelim. Devirdiğimde kaldırabileyim. 2 kere devirince veya dik bir yokuşta iterken hayattan soğumayayım.
    6)Aldığım ikinci el motor bana uzun süre hizmet edebilsin. (servis maliyetinden çekinmiyorum)

Ahmet bey;
    Söylediğiniz fikri ben de düşünüyorum. Bilgisayar başında, hayal kurmak, onu da yaparım bunu da yaparım demek kolay.
    Bazen çok mu abartıyorum diye düşünüyorum. O zaman aklım honda crosstourer a kayıyor. Yolda harika, çok abartı olmasa da araziye de giriyor.
    Konu Berker ÖLÇER tarafından (20-06-2014 Saat 15:55 ) değiştirilmiştir.

Isim
    M.Berker Ölçer
    Motosiklet
    Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Ama tüm bu kafa karışıklığımın nedeni daha yeni model, düşük kilometreli 1200gs'e paramın yetmiyor olması arkadaş Yetse, hiç düşünmeyeceğim, 2008 ve üstü, şöyle 30 bin kmyi geçmemiş çantalı, korumalı bir motor olsa, hiç düşünmeyeceğim.
    Ama işte bütçe sıkıntısı ortada. 1200gs'e, bütçeme uygun rakip arıyorum kendimce. Daha zayıf, artçısız olsam, motor hacmini düşürüp öyle hedefler koyacağım.

8 yaşında, bence yüksek kilometreli GS'ten çekiniyorum. Yolda kalmak, arazide yaşlılıktan ötürü sorunlar yaşamaktan çekiniyorum.
    2 yaşında crosstourer gerçekten hoşuma gidiyor ama okuduğum kadarıyla arazi kabiliyeti kısıtlı. Ya da en sonunda gözümü karartıp, arazide ben deneyip, başaracağım (not: yıllık vergisinden çekinmiyorum)

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Bu aralar 990 adv ye merak salmış durumdayım. Tek çekincem, şehir içi ağırlıklı kullanmaya ne kadar uygun olacağı. 2 elde satışı GS kadar hızlı olmayabilir ama temiz ve uygun fiyatlı herhangi bir motorun illa alıcısı çıkar. Muğla da 990 SMT var bir tane. O motor da mantıklı görünüyor.

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Ama tüm bu kafa karışıklığımın nedeni daha yeni model, düşük kilometreli 1200gs'e paramın yetmiyor olması arkadaş Yetse, hiç düşünmeyeceğim, 2008 ve üstü, şöyle 30 bin kmyi geçmemiş çantalı, korumalı bir motor olsa, hiç düşünmeyeceğim.
    Ama işte bütçe sıkıntısı ortada. 1200gs'e, bütçeme uygun rakip arıyorum kendimce. Daha zayıf, artçısız olsam, motor hacmini düşürüp öyle hedefler koyacağım.

8 yaşında, bence yüksek kilometreli GS'ten çekiniyorum. Yolda kalmak, arazide yaşlılıktan ötürü sorunlar yaşamaktan çekiniyorum.
    2 yaşında crosstourer gerçekten hoşuma gidiyor ama okuduğum kadarıyla arazi kabiliyeti kısıtlı. Ya da en sonunda gözümü karartıp, arazide ben deneyip, başaracağım (not: yıllık vergisinden çekinmiyorum)
    1200gs'in km.sinden çekinmeyin bakımlı olduktan sonra 50.000-100.000 km farketmez

Enduroist Kıdemli Üye Ersan Karagozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Crosstourer yakıt konusunda en dezavantajlısı. Bende yakıt tüketimi yüzünden vazgeçmiştim.
    Ersan KARAGÖZLÜ

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu