Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 582 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 82482532572578579580581582583584585586592632682 ... SonuncuSonuncu
5,811 den 5,820´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Pilot Road 4 kullanan arkadaşlar performans değerlendirmesi yapabilirler mi ?

Enduroist Üye Osman Oğuz Hanedar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Oğuz Hanedar
    Motosiklet
    Nc 700 X
    Marka
    Honda

Pilot Road 4 çok iyi deniyor. Ben kullandığım Pirelli Diablo Rosso 2 yi de çok tavsiye ederim. Road 4 e göre ömrü daha kısa ama harika tutuyor. Profili itibariyle çok daha rahat yatıyor. Ve sağnak yağmur altında kullandım en ufak bir tedirginlik yoktu. Çok başarılı bir lastik. Aklınızda olsun
    Honda Nc 700 X
    Osman Oğuz Hanedar
    0 Rh+

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Osman Oğuz Hanedar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pilot Road 4 çok iyi deniyor. Ben kullandığım Pirelli Diablo Rosso 2 yi de çok tavsiye ederim. Road 4 e göre ömrü daha kısa ama harika tutuyor. Profili itibariyle çok daha rahat yatıyor. Ve sağnak yağmur altında kullandım en ufak bir tedirginlik yoktu. Çok başarılı bir lastik. Aklınızda olsun
    Ben de arada kaldım. Diablo rosso 2 yi ben de kullanıyorum. Çok da memnunum. Lakin sırtı çabuk düzleşiyor. Pilot Road 4 de merak ettiğim, sırtın düzleşmeye karşı direnci. Yoksa fiyatı % 20 ucuzken pirelli ye devam edeceğim.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Benim de degisime az kaldı ve ben Pirelli mt60 corsa'yi denemek istiyorum. Ne kadar dayanır hiçbir bilgim yok ama hafif arazi icin deneme şansı verecek bir lastik gibi duruyor.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de arada kaldım. Diablo rosso 2 yi ben de kullanıyorum. Çok da memnunum. Lakin sırtı çabuk düzleşiyor. Pilot Road 4 de merak ettiğim, sırtın düzleşmeye karşı direnci. Yoksa fiyatı % 20 ucuzken pirelli ye devam edeceğim.
    Kaç km yapılabiliyor abi Pirelli ile. uzun yola çıkıcam toprak yol vs çok iyi olurdu pirelli ama yazı çıkaramayız o lastikle gibi geliyor

Pilot road 4 ün tanıtım kataloğunda Road 3 e göre %30 daha fazla lastik ömrü yazıyordu yanılmıyorsam oran olarak.
    Konu yavuz değerli tarafından (05-06-2014 Saat 17:13 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Ersan Karagozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı yavuz değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaç km yapılabiliyor abi Pirelli ile. uzun yola çıkıcam toprak yol vs çok iyi olurdu pirelli ama yazı çıkaramayız o lastikle gibi geliyor

Pilot road 4 ün tanıtım kataloğunda Road 3 e göre %30 daha fazla lastik ömrü yazıyordu yanılmıyorsam oran olarak.
    Arkadaşlar Pirelli diablo rosso ıı, spor model bir lastiktir. Dolayısıyla yüksek sıcaklıklara (yüksek hız göreceği düşünülerek üretildiği için) dayanıklıdır, bu da lastiğin geç ısınması demektir.(sport turinge göre)
    Sizin motosikletiniz cadde endurosu olduğu için bu tip bir lastik uygun değildir. Sizin sport turing tarzı bir lastik almanız ömür açısından daha avantajlı olacaktır.
    Zaten spor lastiklerle sport turing lastikler arasında en önemli ayrım, dayanıklılık ve uzun ömürdür. Mesela spor lastikler 10.000 km giderse sport turing lastikler 14.000-15.000 km giderler. Başta fiyatlara baktığınızda spor lastikler daha ucuz gibi görünsede, km ömrü açısından kıyasladığınızda sport turing lastikler daha ekonomik olacaktır.
    Amacınız yol yapmaksa ( kısaca yılda 10.000 km yol yapıyorsanız) sport turing lastik almanızı tavsiye ederim. (pirelli angel gt, pilot road 4 )
    Son olarakta lastik ömrü km ile belirlenemez, ya da bir başka sürücünün yaptığı km ile tartılamaz. Şöyle örnek vereyim; Pirelli diablo rosso corsa lastiği 4.000 km'de bitti diye şikayet eden müşterim de var, aynı lastiği 10.000 km kullanıp, çıkartıp 2. el olarak satan müşterim de var.
    Bu lastiği lineer kullanmakla alakalı bir durum. Eğer lastiği ısıtmadan gazlarsanız lastik çabuk aşınır (hatta sadece ortası), virajlardan gaz açarak çıkmazsanız gene yanları bitiremezsiniz.
    Ersan KARAGÖZLÜ

7. Ersan Karagozlu güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (05-06-2014),UzayOrdu (06-06-2014),Yalım Erkmen (09-06-2014)

Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ersan Karagozlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Pirelli diablo rosso ıı, spor model bir lastiktir. Dolayısıyla yüksek sıcaklıklara (yüksek hız göreceği düşünülerek üretildiği için) dayanıklıdır, bu da lastiğin geç ısınması demektir.(sport turinge göre)
    Sizin motosikletiniz cadde endurosu olduğu için bu tip bir lastik uygun değildir. Sizin sport turing tarzı bir lastik almanız ömür açısından daha avantajlı olacaktır.
    Zaten spor lastiklerle sport turing lastikler arasında en önemli ayrım, dayanıklılık ve uzun ömürdür. Mesela spor lastikler 10.000 km giderse sport turing lastikler 14.000-15.000 km giderler. Başta fiyatlara baktığınızda spor lastikler daha ucuz gibi görünsede, km ömrü açısından kıyasladığınızda sport turing lastikler daha ekonomik olacaktır.
    Amacınız yol yapmaksa ( kısaca yılda 10.000 km yol yapıyorsanız) sport turing lastik almanızı tavsiye ederim. (pirelli angel gt, pilot road 4 )
    Son olarakta lastik ömrü km ile belirlenemez, ya da bir başka sürücünün yaptığı km ile tartılamaz. Şöyle örnek vereyim; Pirelli diablo rosso corsa lastiği 4.000 km'de bitti diye şikayet eden müşterim de var, aynı lastiği 10.000 km kullanıp, çıkartıp 2. el olarak satan müşterim de var.
    Bu lastiği lineer kullanmakla alakalı bir durum. Eğer lastiği ısıtmadan gazlarsanız lastik çabuk aşınır (hatta sadece ortası), virajlardan gaz açarak çıkmazsanız gene yanları bitiremezsiniz.
    Konu netleşmiştir (: Ozaman Son sorum Pilot road günlüksıcaklıklarda(25C-30C) kaç km'de yeterli derecede ısınmış olur ?

Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Pilot Road 4 kullanan arkadaşlar performans değerlendirmesi yapabilirler mi ?
    Motorrad dergisinin 2014 Sport turing test sonuçları aşağıda, zamanım olursa çevireceğim. İsteyen olursa orjinalin tam versiyonunu mail atabilirim.

Konu Ersan Karagozlu tarafından (05-06-2014 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir.
    Ersan KARAGÖZLÜ

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Almanca bilsem iyiydi. Tercüme yapmaya umarım vaktin olur.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Konu netleşmiştir (: Ozaman Son sorum Pilot road günlüksıcaklıklarda(25C-30C) kaç km'de yeterli derecede ısınmış olur ?
    Dün itibarıyla lastik basınç ve sıcaklık izleme sistemini, motosikletime takmış durumdayım. (Lastik basınçlarının yanı sıra, lastik sıcaklıklarını da ayrıntılı gösteriyor)
    Henüz değerlendirme fırsatını bulamadım. Bu sorunun cevabını test ettikten sonra verebilirim.
    Koşullara göre değişen sıcaklıkları sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.
    Ersan KARAGÖZLÜ

Sayfa 582 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 82482532572578579580581582583584585586592632682 ... SonuncuSonuncu