Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Standart Safranbolu-Kozcağız-Abdipaşa turu

Merhaba,
    Cumartesi günü yapmayı planladığımız Kastamonu-Ilgaz turumuz hava muhafeleti nedeniyle iptal oldu. Zaten bu sene iklimin azizizliği yüzünden planlama yapmak imkansız hale geldi...Batı Karadeniz yağmura teslim oldu..Velhasıl bizim planlarda yalan oldu..
    Pazar sabahı baktım hava fena değil, hava durumuda 14:00 e kadar yağışsız görünüyor...11:00 de çıkıp 3-4 saaatlik bir tur yapayım dedim...Aklımda da Karabük-Yenice üzerinden dağ geçişli Bartın'ın beldesi Kozcağız/ Kumluca parkuru geldi. Kumluca dan sonra tekrar Bartın Karabük yolu üzerinde ki Abdipaşa Beldesin de anayola çıkıp Safranbolu da turum tamamlanacaktı. Yolum toplam da 180 km idi.
    Arkadaşlara saat 10:00 da mesaj gönderdim....Rotamı bildirdim..Bu saatten sonra katılan olmaz herhalde dedim. Ama yanılmışım. Önce Müfit, ardından oğlu ile birlikte Şakir, katılıyoruz dediler. Öğleden sonra gelecek yağışa rağmen ve de yağmurluğumuzun olmamasına rağmen 3 motosiklet, 4 kişi saat 11:00 de yola koyulduk.
    Rotayı eklemeye çalıştım:

http://maps.google.com/maps?saddr=Ka...=10&via=1&z=10

Karabük Yenice arası 17 tünel ile geçilen bir vadi yolu...Hava güzel olunca manzarası da harika olur...Yenice'ye varmadan Bartın tabelasından bu yoldan ayrılıyoruz. Yeşillikler içinde yol üstündeki köylerden geçerek Kozcağız'a doğru devam ediyoruz.

Şakir'de 250 lik Kanuni Cross var..

Müfit de F800GS...

Bende de NC700X

Gözümüz gökyüzünde, yağmur indirecek mi diye...Yenice ayrımından sonra hava iyice kapandı...
    http://imageshack.com/a/img823/6572/4mck.jpg

Karabük-Bolu-Bartın üçgeni içerisinde asfalt zeminli olarak. son derece keyifli parkurlar var. Zaman zaman yolda bozulmalar olsa da benim sport touring lastiklerle çok sıkıntı yaşamadım. Ancak bir kademe daha enduro ağırlıklı bir lastikle bu yollar daha keyifli olur.

Kanuni , bu yollarda BMW ve Honda dan hiç kopmadı. Hatta yolun ilerleyen bölümlerinde arazi lastikler avantaja dönüştü.

Konu alperiynem tarafından (09-06-2014 Saat 19:18 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Kozcağız ve sonrasında benimde bir dönem görev yaptığım Kumluca'ya geldik...Kumluca da rotamızın biraz dışında yer alan alabalık çiftliğine uğruyoruz...Öğle yemeğini burada yiyiyoruz...

Biz yemeklerimizi yerken motorlarımız dinleniyor..

Bu sırada yağmur yavaş yavaş çiselemeye başlıyor...

tekrar yola koyuluyoruz...Hafta içinde yağmurluğumuzu niye almadık diye hayıflanıyoruz...Kumluca Abdipaşa arasında dağ geçişi var...Yollar hafif ıslak. bu nedenle hızımız düşük. Abdipaşa da Bartın-Karabük yoluna çıkıyoruz. Ve nihayet siyah bulutların rahmetini içimizde hissediyoruz
    Ovacuma da ki benzinliğe girip biraz ısınalım, azcıkda suyumuz süzülsün dedik...

Burada bir süre dinlendikten sonra yola devam ediyoruz...Allahtan yağış hafifleyip kesildi...

Yağmur riskini göze alarak çıktığımız turumuzdan ıslanmamıza rağmen son derece keyif alarak turumuzu tamamladık...

Darısı güneşli havalara

3. alperiynem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (09-06-2014),İlhanESİRCİ (09-06-2014)

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Tekerinize sağlık abi, güzel gezi olmuş.

Haftaya orlarda olcam inş. benim planımda abdiğaşa-ince çay-Safranbolu güzergahı vardı. Ama bu yenice üzerinden karabük rotasını ve resimleri görünce değiştircem sanırım (:

Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Alıntı yavuz değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekerinize sağlık abi, güzel gezi olmuş.

Haftaya orlarda olcam inş. benim planımda abdiğaşa-ince çay-Safranbolu güzergahı vardı. Ama bu yenice üzerinden karabük rotasını ve resimleri görünce değiştircem sanırım (:
    Yavuz, teşekkürler..
    İnceçay' ı anlamadım...İncekaya mı? İncekaya su kemeri ve yeni yapılan cam teras bölgesini kastediyorsan Safranbolu içinden geçerek gitmen daha iyi olur...Ana yoldan incekaya ya götüren yol zemini kötü,bir kaç eğimli dönüşde kaydırabilirsin...

Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı alperiynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavuz, teşekkürler..
    İnceçay' ı anlamadım...İncekaya mı? İncekaya su kemeri ve yeni yapılan cam teras bölgesini kastediyorsan Safranbolu içinden geçerek gitmen daha iyi olur...Ana yoldan incekaya ya götüren yol zemini kötü,bir kaç eğimli dönüşde kaydırabilirsin...
    Şöle sorayım ozaman abi, Linke bakarsan eğer ne demek istediğimi anlayacaksın. Normaldeki planım abdipaşadan safranboluya gitmekti ama sizin rotayı görünce acaba geçitlerin olduğu yol üzerinden karabük'e uğrayak mı safranboludan geçsem diye düşündüm. Km olarak yolumu 50-60 km uzatacak sanırım. Sen hangisini öneririsin ?

Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Şöle sorayım ozaman abi, Linke bakarsan eğer ne demek istediğimi anlayacaksın. Normaldeki planım abdipaşadan safranboluya gitmekti ama sizin rotayı görünce acaba geçitlerin olduğu yol üzerinden karabük'e uğrayak mı safranboludan geçsem diye düşündüm. Km olarak yolumu 50-60 km uzatacak sanırım. Sen hangisini öneririsin ?
    Maalesef link açılmıyor..
    Senin yolun uzun, enerjini bu bölgeye yapacağın başka bir tura sakla istersen..O zaman bir iki farklı rota daha veririm, 2-3 günlük asfalt zeminde orman ağırlıklı keyif alacağın bir tur yaparsın..Buralarda daha çok saklı cennetler var ;)
    Önerim: Abdipaşa-Safranbolu arası da mutlaka gidilmesi gereken bir rota...Bu turda burayı kaçırma..

Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Abi ozaman senden müsait olduğun bir zamanda bölgedeki gizli hazinelerin haritalarını bekliyorum

Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Abi ozaman senden müsait olduğun bir zamanda bölgedeki gizli hazinelerin haritalarını bekliyorum
    Doğru söylüyorsun...Bölgeye gezi yapan çok oluyor...Batı Karadeniz'in bu bölgesinde gezilesi rotaları bir başlık halinde toparlayayım

10. alperiynem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet gül (15-06-2014)